Rabljene Tesle

Mobilnost, baterije, fotovoltaika
Odgovori
quadslo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 415
186
7

Rabljene Tesle

Odgovor Napisal/-a quadslo »

Na nemskem forumu sem bral ko so prvi EU kupci model 3 performance sedaj prodali rabljene. Izgubili so cca. 25% od vplacane vsote. Vecino izgube gre na zaslugo Tesle, ki je znizala cene. Tako da te firma ze sama zaj*
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Počakajte še na Model 3 letnik 2021 - facelift. Bo še dodatnih -25% čez noč.

Skratka, business as usual v avto industriji.
quadslo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 415
186
7

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a quadslo »

Tako je ja. Model S izgubi cca. 50% v 4 letih v Evropi. Mogoče res starejsi potem bolje drzijo ceno, ampak prvi padec cene je pa dosti podoben ostalim.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Prosim na oglas, kjer dobim 4 leta staro S za polovico cene nove (v 2017).
Robie, sluk
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a sluk »

quadslo napisal/-a:Na nemskem forumu sem bral ko so prvi EU kupci model 3 performance sedaj prodali rabljene. Izgubili so cca. 25% od vplacane vsote. Vecino izgube gre na zaslugo Tesle, ki je znizala cene. Tako da te firma ze sama zaj*
A tako kot VW, Audi, Bmw,... ? Aja ne, ker tile spustijo tudi 50% ceno...
Argo123
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 309
216
157

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a Argo123 »

warpedone napisal/-a:Prosim na oglas, kjer dobim 4 leta staro S za polovico cene nove (v 2017).
4 leta stara Tesla S je letnik 2016 in ne 2017. Tu imaš eno izmed mnogih. Jih je kot smetja, se pa slabo prodaja in dobro vem ker spremljam vsak dan. Eno so mi bili pripravljeni prodat (točno ta trgovec iz oglasa) za 35k€ Bruto 72k km z autopilotom in SC free + jaz izberem kam bo šel avto na pregled. Zaloge imajo pa kot peskokop šodra.

https://m.mobile.de/auto-inserat/tesla- ... ml?ref=srp
Argo123
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 309
216
157

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a Argo123 »

Pa še to. Sem se kar nekaj časa pogovarjal z gospodom in mi je razložil, da cena pade brutalno po preteku garancije in se najbolj splača poiskati dober avto po preteku garancije. Je pa riziko če se kaj pokvari ker so popravila izredno draga.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a matija »

smuggler007 napisal/-a:Ne vem kaj se toliko ubadate s Teslo, narejena je študija, da v letu 2020 padejo nabavne cene vseh EV za cc 20% in v letu 2021 bo prišlo še veliko znamk Škoda SEAT idr. Pričakovana cena rabljenih..... za dve leti staro Teslo 3 bo 50% ceneje od nakupne, za 2018 Kono 64kw tam okoli 20k ali še manj, za Zoeta 50 je že zdaj z baterijo dobrih 21k. Kono so mi ponujali za 31.900 Premium 3F popust in sklad vštet, Je pa še kar nekaj Kon na lagerju takoj dobavljive, zna bit še kakšen popust pred dobavo Čeških.
Zgresil si temo. Vseeno pa lahko popravim nekaj: Kona ni dobavljiva z motorjem, ki ima le 87HP kot zgoraj navajas (64kW).
Taragula
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a matija »

Argo123 napisal/-a:Pa še to. Sem se kar nekaj časa pogovarjal z gospodom in mi je razložil, da cena pade brutalno po preteku garancije in se najbolj splača poiskati dober avto po preteku garancije. Je pa riziko če se kaj pokvari ker so popravila izredno draga.
To mislis tisti prislonjen Toyotin odbijac in malo plastike za 6k ?
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a matija »

quadslo napisal/-a:Na nemskem forumu sem bral ko so prvi EU kupci model 3 performance sedaj prodali rabljene. Izgubili so cca. 25% od vplacane vsote. Vecino izgube gre na zaslugo Tesle, ki je znizala cene. Tako da te firma ze sama zaj*
Nekateri to pocno "pod pultom", vsak dealer po svoje prilagaja ceno, vsakemu kupcu drugace, itn. Fajn siva cona, ki pa definitivno vpliva na ceno rabljenih. Jaz sem dobil na hibridnega bmw bencinarja preko 7000€ popusta. Ce pogledam koliksna je bila izguba vrednosti po treh letih, ... ma sploh ni za zapisat. Kvaliteta pri teh vozilih je tudi le se lanski sneg. Kar naj folk kupuje se naprej BMWje, jaz sem zakljucil po 12ih letih

Drugi to pocno javno, skladno z optimizacijo stroskov proizvodnje. Pick what's better.
Avrelij
Argo123
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 309
216
157

Re: Vrednost znamke Tesla

Odgovor Napisal/-a Argo123 »

matija napisal/-a:
Argo123 napisal/-a:Pa še to. Sem se kar nekaj časa pogovarjal z gospodom in mi je razložil, da cena pade brutalno po preteku garancije in se najbolj splača poiskati dober avto po preteku garancije. Je pa riziko če se kaj pokvari ker so popravila izredno draga.
To mislis tisti prislonjen Toyotin odbijac in malo plastike za 6k ?
Tesla x2.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Tesla”