Degradacija baterije

Mobilnost, baterije, fotovoltaika
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Degradacija baterije

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

No po 45.000 km je degradacija na KONI 64 SKL baterija 1,5 %, kar se mi zdi relavantno in po pričakovanju.
Tudi, kar nekaj sem že prebral o degradaciji 622 baterijah, in tako da info po moje kr drži..
Tisti z LG baterijami, ne se motit s SOH 100% kar ni, degradacija je zmeraj prisotna, samo LG laže, tudi na servisu pri Bincku mi je
povedal, da na LG vedno pokaže 100%, kar ne more biti res.
Točna meritev so samo na SKL baterijah, vsaj tako pravijo na INSIDE EV.
:) :) :)
Apolon, Dzun Tao
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Degradacija baterije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

smuggler007 napisal/-a: 13 Mar 2022, 13:39 No po 45.000 km je degradacija na KONI 64 SKL baterija 1,5 %, kar se mi zdi relavantno in po pričakovanju.
Tudi, kar nekaj sem že prebral o degradaciji 622 baterijah, in tako da info po moje kr drži..
Tisti z LG baterijami, ne se motit s SOH 100% kar ni, degradacija je zmeraj prisotna, samo LG laže, tudi na servisu pri Bincku mi je
povedal, da na LG vedno pokaže 100%, kar ne more biti res.
Točna meritev so samo na SKL baterijah, vsaj tako pravijo na INSIDE EV.
:) :) :)
To je normalno, da SOH nikoli ne more biti 100%, vendo pada, vprašanje je le kako je napisan SW in kdaj prične odštevat od teh 100%. Pri nekaterih Leafih je ta SW sploh zelo zanimivo napisan, da se vmes kar ustavi ali celo zleze gor z leti....skratka degradacija je vedno.

Ali je ta degradacija v pričakovanih okvirjih ali pa manjša oziroma večja je pa tisto kar vsakega lastnika zanima. Jaz pričakujem pri Koni 64 cca. 5% degradacije pri 200.000km in 20% pri 500.000km. Sem pri 130.000km in ni še vidne nobene spremembe, merit pa ne vidim smisla, zgolj zaradi firbca. Torej degradacija gotovo je ampak zaenkrat zanemarljiva. Če je kdo že pri teh ali več km in si meri/zapisuje stanje degradacije, lahko vrže na forum tabelo, da vidimo če pri kom odstopa od pričakovanja?
smuggler007
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Degradacija baterije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

5% degradacije pri 200 k km so nerealna pričakovanja. Na začetku je degradacija najhitrejša, potem se umiri za dolgo časa, potem na koncu, ko gre baterija dokončno cugrund, gre spet zelo hitro navzdol.
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Degradacija baterije

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

Tako je, prvo leto je večja degradacija, potlej naj bi se umirila.
Moj avto je star doro leto, in degradacija je po pričakovanju, vsako naslednje
leto tam okloli 1%. Tako, da naj bi bila tam okili 5% na 200k vsaj upam, če odštejem buffer cc. 3%, naj bi bil SOC še vedno 98%.
Pri takem SOC naj bi še vedno z enim polnjenjem poleti pri 50/50 AC/reg. naredil vsaj 400 km.
Bomo videli, bo čas pokazal.
Poznam pa enega ki ima TESLO 85 staro 7 let, pa ima degradacijo tam okoli 7% po 250k na števcu prva baterija.
FV-EV
MR101
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 151
119
14

Re: Degradacija baterije

Odgovor Napisal/-a MR101 »

Dobro bi bilo, da zraven degradacije oz. degradacije "po obcutku" navedete tudi kako polnete baterijo? Ali pazite, da je polnjenje cimbolj po priporocilih za dolgo zivlj.dobo baterije, torej vecinoma na AC in do 80% ali vam je to nepomembno in filate na 100%,veliko DC, itd... ?
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Degradacija baterije

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

MR101 napisal/-a: 13 Mar 2022, 20:28 Dobro bi bilo, da zraven degradacije oz. degradacije "po obcutku" navedete tudi kako polnete baterijo? Ali pazite, da je polnjenje cimbolj po priporocilih za dolgo zivlj.dobo baterije, torej vecinoma na AC in do 80% ali vam je to nepomembno in filate na 100%,veliko DC, itd... ?
Filam pozimi na 90% poleti na 80% doma, na 100% max 10x, na hitri sem bil max 5x.
Degradacija merjena z vgate icar2 aplikacija Car scenner.
Merili smo z isto zadevo ZOE 40, pokazal degradacijo 5,5% na 160 k prevoženih na uradnem servisu isto.
Tako, da verjamem vgate icar2.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Degradacija baterije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Polnim na AC na 90%, DC pa vedno kk rabim in ti je manj kot 1% v vsem obdobju 130.000km. Tako da ja, za baterijo sem varcen, ceprav se sploh ne trudim za to. Tu ima warpedone in se kdo prav, pomembna je velikost :D
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Tesla”