Polnilni kabli ob nabavi vozila

Vse kar si od nekdaj želel vedeti o električnih vozilih, pa nisi vedel kje vprašati
fireball99
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana
Avto: Hyundai ioniq ev
18
0

Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a fireball99 »

Lep pozdrav vsem tlele. Sem nov in zelo zelen (v smislu izkušenj) uporabnik foruma in seveda me pestijo porodne težavice pri nakupu Ioniqa. In sicer imam vprašanje za vse lastnike Ioniqov. Ali ste ob nakupu vozila v prtljažniku zagledali 1, ali 2 kabla?

Eden naj bi bil za polnjenje preko navadne vtičnice in ima vmes tisto črno škatlico. To razumem.

Drugi naj bi bil namenjen za hitre polnilnice, ki niso oborožene s kablom in moraš vzeti svojega. To tudi razumem.

Ne razumem pa tega, da so mi prodajali avto, ki naj bi imel oba kabla, sodelavec, ki je avto kupil meseca maja, ima oba kabla, na forumih iz tujine sem zasledil, da sta dva kabla... Mene pa zdaj prepričujejo, da dobim samo en kabel, drugega pa lahko pri njih dobim za ugodnih 300 EUR. To je zame en nateg! Se opravičujem, ampak lepše ne znam povedati. A ni dovolj 28 jurjev, ki jih bom zmetal

Prosim povejte, da ne bom potem po nepotrebnem prodajalca s kablom za 300 eur zadavil.
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a Damijan »

300 EUR je ugodno, jaz sem plačal 397 EUR (s popustom!) za originalni Kia type2-type1...

Dobiti se da cenejše (Češka, Slovaška)...

Zelo kakovostne v Sloveniji ima Metron - https://eauto.si/metron-shop/product/ty ... rier-case/
timo
Soul EV believer
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a CRF »

Pozdravljen na forumu @fireball99!

Kolikor se spomnim iz prispevkov so vsi dobili oba kabla. Mislim da je nekdo celo zapisal da so mu rekli da ne dobi, potem je pa dobil. Ampak v tem primeru moraš vseeno računat na možnost da ga ne dobiš.
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a Matej »

Osebno sem ga dobil, kao kot dodaten popust. Tako mi je takrat prodajalec rekel.
DGJ
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1422

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Ob nakupu sem prejel samo en kabel - tovarniški za šuko to je to!
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a DGJ »

@fireball99 pozdravljen in dobrodošel na forumu.
Jaz sem dobil oba, enako kot @Matej. Drugi AC za javne polnilnice je bil gratis oz. kot popust.
Tovarniško je v avtu samo šuko.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ko sem se jaz zanimal za Ioniqa, je bilo povsem jasno iz cenika oz. informacij prodajalca, da je avtu priložen samo šuko kabel za domačo vtičnico (s škatlico). Type2 kabel za javne AC polnilnice je bil dodatna oprema.
fireball99
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana
Avto: Hyundai ioniq ev
18
0

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a fireball99 »

Hvala za odgovore. Malo sem razkačen, ker so mi razkazovali Boinga, dobil pa bom Pilatusa.
Ampak sem si očitno sam kriv, ker se nisem spogajal drugače.

Je pa tale tržna reč spet dokaz, da smo balkanci drugorazredni zemljani. V VB z doplačilom 250 funtov lahko z avtomobilom dobiš še domačo polnilno postajo, ki ti jo celo pridejo zmontirat. In oba kabla sta v avtu, že serijsko.
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a Matej »

Glede, da je povpraševanje večje od ponudbe, se prodajalci v SLO pač otepajo vsakega dodatnega popusta in ugodnosti. Imam občutek, da takega popusta ne bi več dobil, kot sem ga v začetku leta 2017, ko sem kupoval svojega.
DGJ
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a CRF »

Da smo fer, tiste polnilnice v VB subvencionira država. Tako da naših 7.500€ še vedno zmaga.

Počakaj da dobiš avto, potem pa lahko schuko kabel, ki ga boš dobil zraven avta prodaš in namesto njega kupiš type2. Ga boš bistveno več potreboval.
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

fireball99 napisal/-a:Hvala za odgovore. Malo sem razkačen, ker so mi razkazovali Boinga, dobil pa bom Pilatusa.
Dobil bos se zmer Boinga. Samo prilozena cev za tankanje je samo tamala. Mal dlje traja.
CRF napisal/-a:Počakaj da dobiš avto, potem pa lahko schuko kabel, ki ga boš dobil zraven avta prodaš in namesto njega kupiš type2. Ga boš bistveno več potreboval.
Ne vem. Jaz sem do sedaj potreboval vec ali manj samo schuko. Polnjenje doma in obcasno v sluzbi.
Type 2 sem do sedaj potegnil ven manj kot 10x. Nimam srece da bi kaj dosti parkiral kje kjer so javne polnilnice.

Je pa fajn met oba. Schuko se povsod najde
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Hitch-Hiker napisal/-a: Ne vem. Jaz sem do sedaj potreboval vec ali manj samo schuko. Polnjenje doma in obcasno v sluzbi.
Type 2 sem do sedaj potegnil ven manj kot 10x. Nimam srece da bi kaj dosti parkiral kje kjer so javne polnilnice.

Je pa fajn met oba. Schuko se povsod najde
Dokaz kako smo si različni po potrebah, željah in še čem.
Jaz sem pa schuko potreboval vsega nekajkrat in type2 skoraj dnevno in velikokrat tudi po večkrat dnevno.

Vse je odvisno od naših relacij in organiziranja polnjenja.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a CRF »

Točno tako. Jaz sem schuko v treh letih in 60.000km potreboval 0 krat, uporabil pa 1 krat(iz principa, ker sem ga imel s sabo na kampiranju). Type 2 pa vsakič ko gremo izven dosega.
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Jaz imam za Twizyja recimo original priključek šuko, katerega kabel je fiksno pritrjen v vozilo. Večinoma uporabljam tega. Za občasne prilike na javnih polnilnicah sem si pa nabavil adapter iz type 2 na šuko. V istem žaklju z adapterjem pa imam za vsak slučaj (parkingi za avtodome) še adapter CEE/Schuko. Tukale se dobi vse sorte že narejenega ali pa material za DIY https://www.elektrofahrzeug-umbau.de/
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a robertto »

Kabel type2 za polnilne postaje se rabi in pika. Ce bi z adapterjem type2 na suko polnil na javni polnilnici traja polnenje isto kot doma z cca 2kW, z type2 kablom pa je avto z 30kWh baterijo lahko poln od 10% do 100% v cca 5 urah. Ce gres dlje na potep je kabel Type2 obveza. Ce ga dobis za pametno ceno ga vzemi in ne kompliciraj.
Hitch-Hiker
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a Damijan »

fireball99 napisal/-a:Hvala za odgovore. Malo sem razkačen, ker so mi razkazovali Boinga, dobil pa bom Pilatusa.
Ampak sem si očitno sam kriv, ker se nisem spogajal drugače.

Je pa tale tržna reč spet dokaz, da smo balkanci drugorazredni zemljani. V VB z doplačilom 250 funtov lahko z avtomobilom dobiš še domačo polnilno postajo, ki ti jo celo pridejo zmontirat. In oba kabla sta v avtu, že serijsko.
V VB si lahko dobil brezplačno polnilno postajo - tudi brez lastništva EV (npr. pri starih starših)...

Slovenija bo raje plačevala kazni, ko bo premajhen % EVjev :/
Soul EV believer
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a Robie »

Se ni za bat - povpraševanje močno presega dobavljivost v SLO.
fireball99
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana
Avto: Hyundai ioniq ev
18
0

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a fireball99 »

Poskušam se sprijazniti, ker mi drugega ne preostane. Po ZKP (zdravi kmečki pameti) pa je tako, kot če bi kupil štemarico in moral doplačat za kabel. Kupil bi roštilj, za rešetko pa bi moral doplačat.
Me ni je oče že zdavnaj govoril, da ovce so vedno, pravilno pa jih je treba striči, da ne blejejo. In v tem primeru sem izpadel ena ovca.
Po informacijah prodajalca je kabel za hitro polnilnico okoli 600 eur. Meni, ki sva dobra prijatelja (poznava se že od dneva, ko sem naročil avto) ga lahko dobavi za skromnih 350 eur. Če grem zdele v trgovino in kupim 5 m, 5x 6mm2 gumiran kabel, ki z lahkoto vozi 12 kW, bom dal okoli 10 eur. Prosim, naj se najde mojster, ki mi bo utemeljil, zakaj sta vtičnici na vsakem koncu vredni vsaka po 170 eur. Tega pa ne razumem in ne bom in zato sem pa ovca!
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a robertto »

Na ebayu so taksni vtikaci dosti ceneje.
Priponke
A4893CB1-DDE4-412B-B229-7C46433C2C11.jpeg
A4893CB1-DDE4-412B-B229-7C46433C2C11.jpeg (57.05 KiB) Pogledano 4872 krat
F7B4E03B-7CFF-485C-BD6B-CC324E024BAC.jpeg
F7B4E03B-7CFF-485C-BD6B-CC324E024BAC.jpeg (117.13 KiB) Pogledano 4872 krat
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Polnilni kabli ob nabavi vozila

Odgovor Napisal/-a magic »

Jaz sem se pred nakupom ioniqa pozanimal pri 3 prodajalcih, pri 2 je bil kabel Type2 za doplačilo, kao s popustom, cca 400€, pri enmu pa zastonj pa še nekaj popusta. Je pa bil kot darilo, normalno ga ni zraven.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Vprašaj in izveš”