Je prihodnost res električna?

O prototipih, napovedanih modelih, malih in velikih skrivnostih. Od jutri do večnosti.
Odgovori
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a sluk »

Kultura v slo na cesti je v podnu. Tako zaradi voznikov, ki ne upoštevajo prometnih predpisov, kot tudi zaradi glupih, ki delajo zastoje na prehitevalnrm pasu. Nikoli ne veš kakšen je razlog nekoga, ki ne upošteva predpisov. Lahko se mu otrok duši na zadnjem sedežu, lahko ga tišči na wc, lahko je pijan, lahko je marsikaj... se umakneš in pustiš živeti. Se bo prehitro hitro našel 'pomočnik policajev brez licence' in bo delal red
alfy, bvs, se-ma
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Argo »

sluk napisal/-a:Tudi do 0,2 promila al 0,5 je dovoljeno (res ne vem) , pa se vseeno vedno vozim z 0,0.
Tisti ki spije eno pivo ne vpliva na mene. Tisti ki pa se cijazi pa vpliva. pa ne mi zdej pametovat da je 0,0 bolj varno. Dosti slabše je ko se nekdo cijazi in dela druge živčne.
alfy, bvs
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a sluk »

Kaj pa veš Mogoče se pa tak cijazi in te provocira
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Tu me predvsem preseneča Kona, za katero po tujih forumih govorijo o 12 mesecev in dlje za dobavo, pri nas pa se mi zdi da vedno nekje na zalogi.
Meni je zelo lep, le premajhen za moje družinske potrebe
himi
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a bvs »

Sebastijan napisal/-a:Si je pač tisti, ki se "cijazi" tako poštimal življenje, da se mu nikamor ne mudi.
Se zadnjič preganjam z enim e-tronom. Sem sam pr seb reku "na AC bo pa pokazal kilowate mojemo e-golfu". Pa je bil mrk. Sem se peljal na AC 110km/h, e-tron za menoj pa je imel vedno manjše luči .
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Simon »

bvs napisal/-a:
Sebastijan napisal/-a:Si je pač tisti, ki se "cijazi" tako poštimal življenje, da se mu nikamor ne mudi.
Se zadnjič preganjam z enim e-tronom. Sem sam pr seb reku "na AC bo pa pokazal kilowate mojemo e-golfu". Pa je bil mrk. Sem se peljal na AC 110km/h, e-tron za menoj pa je imel vedno manjše luči .
To je nekaj povsem normalnega v Švici, da tudi močnejši avti vozijo po omejitvah, samo mi smo Balkan in je mentaliteta druga...no tudi kazni naredijo tam svoje, ampak vseeno
Sebastijan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 451
Kraj: Slovenska bistrica
Avto: Renault ZOE
193
1712

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Kaj cijazenje pomeni da voziš po prehitevalnem in prehitevaš malo počasnejše. Ker takrat rahlo oviraš promet. Če voziš po voznem pasu tako hitro kot vozi tisti pred teboj ni oviranje prometa.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2425
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a alfy »

bvs napisal/-a:
Sebastijan napisal/-a:Si je pač tisti, ki se "cijazi" tako poštimal življenje, da se mu nikamor ne mudi.
Se zadnjič preganjam z enim e-tronom. Sem sam pr seb reku "na AC bo pa pokazal kilowate mojemo e-golfu". Pa je bil mrk. Sem se peljal na AC 110km/h, e-tron za menoj pa je imel vedno manjše luči .
Mogoče je bil Omerzel in dokler si se preganjal je preko telefona na prostoročno obrnil za 100k blaga in je malo popustil...
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a bvs »

Simon napisal/-a:
bvs napisal/-a:
Sebastijan napisal/-a:Si je pač tisti, ki se "cijazi" tako poštimal življenje, da se mu nikamor ne mudi.
Se zadnjič preganjam z enim e-tronom. Sem sam pr seb reku "na AC bo pa pokazal kilowate mojemo e-golfu". Pa je bil mrk. Sem se peljal na AC 110km/h, e-tron za menoj pa je imel vedno manjše luči .
To je nekaj povsem normalnega v Švici, da tudi močnejši avti vozijo po omejitvah, samo mi smo Balkan in je mentaliteta druga...no tudi kazni naredijo tam svoje, ampak vseeno
Svica . A ti ves, da so tam kazni glede na placo? Na balkanu, te vsak ice rukne dol, ce po AC vozis EV. Se rjav Yugo Koral se ti smeji .
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a bvs »

alfy napisal/-a:
bvs napisal/-a:
Sebastijan napisal/-a:Si je pač tisti, ki se "cijazi" tako poštimal življenje, da se mu nikamor ne mudi.
Se zadnjič preganjam z enim e-tronom. Sem sam pr seb reku "na AC bo pa pokazal kilowate mojemo e-golfu". Pa je bil mrk. Sem se peljal na AC 110km/h, e-tron za menoj pa je imel vedno manjše luči .
Mogoče je bil Omerzel in dokler si se preganjal je preko telefona na prostoročno obrnil za 100k blaga in je malo popustil...
Kilovati so posusili posodo
timo
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a warpedone »

A se ni pisalo kako bo ta forum sedaj moderiran, oftopic brisan in podobne mokre sanje?
Matej
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
EVSVET
Administrator
Prispevkov: 1043
879
31

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a EVSVET »

Vse je odvisno od moderatorjev.
Je pa res da je nekatere teme lažje moderirati kot druge. Tale je že zelo splošna. Prihodnost je odvusna od marsičesa.

Drugače pa je forum še vedno le prostor za druženje EV navdušencev in je popolnoma prostovoljno vzdrževan, tako da hvala vsem, ki pri tem pomagate in ostalim, ki skrbite da je vzdrževanja čim manj!
DGJ, Matej
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2159
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1256
1044

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Jaz obažam, da so otroci zelo za glede električnega avta. Res jih zanima bolje kot ICE. Prihodnjost je svetla.
GM
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Nekaj je bilo vitja rok o desetmilijonski prodaji ICE toyot lani... kako točno jim to pomaga, ko https://insideevs.com/news/431612/toyot ... ilability/

medtem pa: https://www.reuters.com/article/us-lg-c ... SKBN2440QU
“Tesla is asking not only LG Chem but other suppliers to increase supplies, as its cars are selling well,” the person told Reuters.
Those who can, do. Those who can't, cry.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Da ne boš preveč zaverovan v Teslo. Toyotina prodaja je slabih 11 milijonov vozil letno. Torej 1:20 glede na Teslo.

In ja, ko bodo verjeli, da je tehnologija zrela za mass market, skratka bo poceni, uporabna in zanesljiva, pridejo tudi oni na tržišče in to masovno.

Dokler ti parametri ne bodo zreli, bo pa tudi zanje zgolj igranje bolj za reklamo in promocijo. Tudi prvi Priusi 22 let nazaj so bili bolj nišna postavka, ki si ga lahko naročil le skozi veze in poznanstva, 5 let kasneje pa je šlo masovno, 20 let kasneje je pa že več kot 50% prodanih Toyot v EU hibridnih.

Letos pride Lexus UX EV za rajcanje folka in garancijo milijon km na baterijo (za razliko od Tesle, kjer je milijon milj Powerpoint postavka, jamstvo pa ne bo nikoli sledilo).

Da ne omenjam, da je Toyota eden izmed prvih investitorjev v Teslo. Pa tudi Daimler in še kar nekaj fosilcev. Da ne bo vse črno belo Tesla vs Ostali.

Da električni avtomobili postanejo mainstream je potrebnega še kar nekaj razvoja in masovne redukcije cen.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a bvs »

@Ogo, saj bodo hipsterji popustili. Nad vodo jih drži tiskanje zelencev. Sledi
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Simon »

bvs napisal/-a:@Ogo, saj bodo hipsterji popustili. Nad vodo jih drži tiskanje zelencev. Sledi
Misliš rečt, da fosilce nad vodo držijo samo še naftaši? Res tako težko razumet trende, ki jih tudi naftni lobiji ne bodo mogli ustavit? No, sej razumem, da pač ni enoumja, bo pokazal čas, kdo je na pravo karto stavil...
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> Da ne boš preveč zaverovan v Teslo. Toyotina prodaja je slabih 11 milijonov vozil letno. Torej 1:20 glede na Teslo.

Proizvodne kapacitete ICE so breme in ne prednost, ko trg želi EV.
Tesla je lani izdelala 367 tisoč EVjev z dolgim dosegom, Toyota pa nobenega.

>> In ja, ko bodo verjeli, da je tehnologija zrela za mass market, skratka bo poceni, uporabna in zanesljiva, pridejo tudi oni na tržišče in to masovno.

Lahko bi si vsaj kaj se je napovedovalo zadnjih 10 let.
Vališ bučke, ki so že zelo očitno zelo gnile.

>> Da ne omenjam, da je Toyota eden izmed prvih investitorjev v Teslo. Pa tudi Daimler in še kar nekaj fosilcev. Da ne bo vse črno belo Tesla vs Ostali.

Sta BILA investitorja, svoje deleže sta odprodala po smešnih cenah.
Toyota konec leta 2016 po ceni pod $200, danes bi njen delež bi vreden 7x več.
Mercedes pa že leta 2014 za 780 milijonov. Danes bi njihov delež bil vreden 22 milijard, kar je več polovica njihove trenutne vrednosti.

Njun management precej očitno zelo neuspešno šloga kaj prinaša prihodnost... https://www.bloombergquint.com/business ... -lost-year
Simon, DGJ
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a bvs »

Simon napisal/-a:
bvs napisal/-a:@Ogo, saj bodo hipsterji popustili. Nad vodo jih drži tiskanje zelencev. Sledi
Misliš rečt, da fosilce nad vodo držijo samo še naftaši? Res tako težko razumet trende, ki jih tudi naftni lobiji ne bodo mogli ustavit? No, sej razumem, da pač ni enoumja, bo pokazal čas, kdo je na pravo karto stavil...
Govorim glede Tesle. FED štanca na polno, WS na steroidih pa nori.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Simon »

bvs napisal/-a:
Simon napisal/-a:
bvs napisal/-a:@Ogo, saj bodo hipsterji popustili. Nad vodo jih drži tiskanje zelencev. Sledi
Misliš rečt, da fosilce nad vodo držijo samo še naftaši? Res tako težko razumet trende, ki jih tudi naftni lobiji ne bodo mogli ustavit? No, sej razumem, da pač ni enoumja, bo pokazal čas, kdo je na pravo karto stavil...
Govorim glede Tesle. FED štanca na polno, Wall Street na steroidih pa nori.
Mogoče je trenutno res malo precenjena cena delnice, ampak trend razvoja EV se bo nadaljeval in tukaj ima Tesla trenutno konkurenčno prednost pred ostalimi proizvajalci EV-jev. Torej kljub visoki ceni, trenutna investicija v TSLA ni ogrožena, ni pa nujno, da bo tudi v prihodnosti najbolj hitro rastla, odvisno, kako hitro se bodo ostali prilagodili trendu. ICE je trenutno molzna krava, EV je prihodnost in pravo razmerje najti je umetnost.
Odgovori

Vrni se na “Prihodnost je električna”