Vpoklici

Odgovori
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Franci napisal/-a:Ja sem bral vaše komentarje - ja recimo, da rečemo temu cukanje - oz. jaz bi dejal malo pozna zaznava padca hitrosti in nenadno pospeševanje, do s tempomatom nastavljene hitrosti (to se pojavi takrat, ko imamo npr. nastavljeno hitrost na 50 km za naselja, med naselji pa pospešimo do 90, spustimo plin pred naslednjim naseljem in ko hitrost zadosti pade pospeši malo bolj sunkovito, enako je na AC, če vozim 110 s tempomatom, ujamem kamion, ga prehitim z nožnim pospeševanjem do 130 km/h in po vrnitvi na vozni pas spustim stopalka - ja takrat malo cukne - oz malo pozno zazna da imamo nastavljeno hitrost 110 km/h.
Če pa počasi spuščam stopalko za plin, pa to cukanje lahko znižaš na minimum.
Mislim, da to, kar opisuješ, ni isto kot jaz zaznavam. Mogoče so hrvaške kone res brez tega problema?

Če imaš možnost, nastavi tempomat na 100 km/h na AC, potem pa pohodi stopalko in se, pritiskajoč jo, vozi recimo 110 km/h nekaj časa. Jaz ves ta čas (ne samo ob prehodu, kot ti opisuješ) zaznavam cukanje oziroma valujoče pojemanje moči (avto bi rad šel nazaj na 100 km/h, pa ne more, ker držim "gas" in vozim 110, zato spet pospeši itd.).

Skratka, ne gre za to, da bi samo enkrat cuknilo, ampak se to dogaja bolj ali manj blago vsako sekundo ali dve (zato "jahanje", "rodeo" ipd. prispodobe).
damjang
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
80
6

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a damjang »

Danes sem poskusil v različnih načinih vožnje (eco, normal, sport) in v nobenem načinu ni cukanja ali recimo valovanja.
Vse poteka zelo tekoče. Imel sem tempomat na 105, pospešil na 108 in ga držal nekaj časa (zagotovo 20 sek), potem še malo pospešil in zopet držal. V sport načinu sem lahko hkrati opazoval tudi merilnik moči in vse je bilo tako kot mora biti, brez pojemanja, cukanja, valovanja.
Poudarjam pa, da oprema ni enaka vašim, ker nimam radarskega tempomata in sistema preprečevanja naleta.
Mogoče je program ravno toliko oskubljen, da je vožnja tekoča.

Ali lahko pri vaših konah izklopite radarski tempomat, da bi deloval kot običajni in bi tako probali vožnjo nad nastavljeno hitrost?
SimonZed, CRF
Uporabniški avatar
jernejpro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 207
153
66

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a jernejpro »

Jaz sem tudi danes poizkusil, ampak ne tako sistematično kot zgoraj, bi pa skoraj moral opaziti, ker sem precej občutljiv na takšne stvari... Je pa tudi moja Kona brez radarskega tempomata, ampak ima sistem preprečevanja naleta.
SimonZed, CRF
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

To ni enako kar opisuje Franci, pač pa cukanje ali jahanje kot opisuje CRF in SimonZed in enako je tudi pri meni. Vsi ki opažamo to cukanje se nam to dogaja v kombinaciji z radarskim tempomatom. Jaz običajno vozim v konfortmode in je res moteče, hoče in hkrati noče pospešit do moje želje s stopalko, ampak ker je stopalka prioriteta pred radarskim tempomatom vseeno pospeši le stalno malu cuka nazaj.....

Ker to opažajo tudi ICE Hyundai, je to zagotovo povezano izključno s slabim SW radarskega tempomata, vsaj jaz tako mislim, da je to slab Hyundai SW.
Argo
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Argo »

FV-EV napisal/-a:To ni enako kar opisuje Franci, pač pa cukanje ali jahanje kot opisuje CRF in SimonZed in enako je tudi pri meni. Vsi ki opažamo to cukanje se nam to dogaja v kombinaciji z radarskim tempomatom. Jaz običajno vozim v konfortmode in je res moteče, hoče in hkrati noče pospešit do moje želje s stopalko, ampak ker je stopalka prioriteta pred radarskim tempomatom vseeno pospeši le stalno malu cuka nazaj.....

Ker to opažajo tudi ICE Hyundai, je to zagotovo povezano izključno s slabim SW radarskega tempomata, vsaj jaz tako mislim, da je to slab Hyundai SW.
Slemanje
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ja potem je pa res nekaj z radarjem. Evo, Hrvaške kone so bile cenejše in sedaj so še boljše
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Danes sem preizkusil vožnjo z vključenim klasičnim ne-radarskim tempomatom (CC namesto SCC) in je še vedno cukalo.
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Argo »

SimonZed napisal/-a:Danes sem preizkusil vožnjo z vključenim klasičnim ne-radarskim tempomatom (CC namesto SCC) in je še vedno cukalo.
Tudi Hrvaške kone cukajo. Sem se včeraj prepričal na lastne oči.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Potem so pa zgleda njihovi lastniki povsem neobčutljivi na problem?
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 221
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Kona EV
155
436

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Vremenko »

Meni tudi nič ne cuka, samo nimam radarskega tempomata (moja je 64 kWh s Premium opremo in nekaj dodatki).
SimonZed, damjang
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Hm, torej bo treba še druge asistenčne sisteme (poleg SCC) izklopiti in preveriti, če bo še cukalo.
damjang
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
80
6

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a damjang »

Vremenko napisal/-a:Meni tudi nič ne cuka, samo nimam radarskega tempomata (moja je 64 kWh s Premium opremo in nekaj dodatki).
Pa je tvoja iz našega trga ali je tudi hrvaška?
Dvomim, da bi lastniki (hrvaških, slovenskih kon..) imeli kakršenkoli razlog, da bi zatajili problem, če bi pri njih obstajal.
Mogoče sploh ni problem v asistenčnih sistemih, mogoče je kaj čisto drugega, na videz nepovezanega...

Argo bi verjetno vedel povedati,kakšna je bila tista hrvaška kona (letnik, mogoče tudi mesec izdelave, oprema, karkoli) ?
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 221
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Kona EV
155
436

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Vremenko »

damjang napisal/-a: Pa je tvoja iz našega trga ali je tudi hrvaška?
Dvomim, da bi lastniki (hrvaških, slovenskih kon..) imeli kakršenkoli razlog, da bi zatajili problem, če bi pri njih obstajal. ?
"slovenska"
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Argo »

damjang napisal/-a:
Vremenko napisal/-a:Meni tudi nič ne cuka, samo nimam radarskega tempomata (moja je 64 kWh s Premium opremo in nekaj dodatki).
Pa je tvoja iz našega trga ali je tudi hrvaška?
Dvomim, da bi lastniki (hrvaških, slovenskih kon..) imeli kakršenkoli razlog, da bi zatajili problem, če bi pri njih obstajal.
Mogoče sploh ni problem v asistenčnih sistemih, mogoče je kaj čisto drugega, na videz nepovezanega...

Argo bi verjetno vedel povedati,kakšna je bila tista hrvaška kona (letnik, mogoče tudi mesec izdelave, oprema, karkoli) ?
Letnik 2019, registrirana marec 2019. Brez TČ.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Franci »

To je najbrž kar iz iste dobave, kot moja - jaz sem jo prevzel med prvimi že v januarju 2019 in jo pri nas registriral v februarju.
So jih pa v Mariji Bistrici imeli takrat kar nekaj na lagerju za Slovenijo.
Sem že napisal, da tudi meni čisto OK ne dela - ampak SimonZed je ugotovil, da pri meni ni tako hudo kot pri njemu.
Sam sem vzel to kot neki feler (tako deluje od začetka - je pač Hyundai in ne Tesla in je bil zato tudi nekaj malega cenejši), ki ga z načinom vožnje izničim, saj v primerih, ko morem pospešiti, največkrat tudi izklopim tempomat in ga potem ko se promet umiri za vožnjo s tempomatom spet na novo vklopim, saj se mi je že zgodilo, da sem imel tempomat na 100 - tunel, potem sem vozil s stopalko do priključka, na priključku je pa potem začel pospeševat, ker sem pozabil izklopit tempomat, po mojem občutku ga nekaj mede v sklopu z rekuperacijo - na priključek jaz navadno priletim z rekuperiranjem na ročki - nožne zavore skoraj ne uporabljam, in ko se z rekuperiranjem ustavljaš in pozabiš, da imaš še vklopljen tempomat, ti po zaključku rekuperacije cukne in želi pospešit na nastavljeno hitrost.
SimonZed
Uporabniški avatar
JP
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
Avto: Kona EV 64
110
45

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a JP »

Tako kot pri CRF, SimonZED ali ostalih, tudi naša cuka. Letnik 2019 (februar), impression oprema.
Sem se navadil, da pritisnem tipko za prilagoditev tempomata trenutni hitrosti in potem ne cuka več.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Nemec je po servisni akciji 00D005 testiral staro kono (2019) in dobil novo krivuljo (zelene barve) polnjenja na HPC:
Ladekurve Kona neu.png
Zgleda kot nekajodstotni (cca 3 %) zamik padcev moči polnjenja v desno.

Še dolgočasni video polnjena:
[youtube]https://youtu.be/7YgdcDDsf9w[/youtube]
CRF, matija
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Polnjenje s 60 kW po posodobitvi do 75 % (prej je bilo padlo iz 70 kW na 56-58 kW pri 55-59 % in na 38 kW pri 72 %).

Govori se tudi o tem, da naj bi nekaterim polnilo celo s 85 in 90 kW (mogoče na 350 kW HPC), brez dokazov:
https://www.goingelectric.de/forum/view ... 6#p1263286
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Še moja primerjava med polnjenjem pred posodobitvijo BMS (jeseni 2019 - oznaka J) in po posodobitvi BMS (poleti 2020 - oznaka P):

Posneto polnjenje:
J: 24 % - 80,5 %
P: 21,5 - 80,5 %

Vidimo, da je polnjenje po novi krivulji 5 minut prej doseglo 80,5 %. Prav tako so padci moči polnjenja zamaknjeni za cca. 4 odstotne točke SOC v desno. Kot je videti iz grafa je optimalna temperatura baterije na začetku polnjenja okrog 27°C (sicer se polni z manjšo močjo do segretja - kot včeraj (P)).
graf3.png
Argo, CRF, FV-EV, Vremenko
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Torej so s posodobitvijo malo nadgradili oziroma šli malo dlje s hitrostmi polnjenja. To je verjetno posledica naših servisev na 15kkm, ko dobivajo povratne informacije kaj se z baterijo dogaja skozi daljšo uporabo.
Odgovori

Vrni se na “Kona EV”