Renault Zoe blog

Odgovori
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Pozdravljeni, kaj renault pri nakupu zoe še podarijo polnilno postajo 7,5 kw
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a CRF »

Prvič slišim za kaj takšnega. Res pa že nekaj let podrobneje ne spremljam Renaultove ponudbe.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a robertto »

Z novim ZOE se dobi samo type2-type2 polnilni kabel, suko polnilni kabel je potrebno dokupiti. Mislim, da je cena 400€.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6558
Avto: Kona 64_2018
3495
595

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Svasta
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

robertto napisal/-a:Z novim ZOE se dobi samo type2-type2 polnilni kabel, suko polnilni kabel je potrebno dokupiti. Mislim, da je cena 400€.
Tale se dobi za 280 €
https://evpolnilnice.si/produkti/prenos ... -type2-5m/
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a robertto »

ZOEFan napisal/-a:
robertto napisal/-a:Z novim ZOE se dobi samo type2-type2 polnilni kabel, suko polnilni kabel je potrebno dokupiti. Mislim, da je cena 400€.
Tale se dobi za 280 €
https://evpolnilnice.si/produkti/prenos ... -type2-5m/
Te razumem. Hotel sem napisat, da ga na Renaultu prodajo za taksno ceno. Tudi Metron ima cenejsega kot Renault.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a CRF »

Po doooooolgem času sem priključil OBD in SOH je na 90%. Po dobrih 4 letih in 70.000km.
Avto je bil praktično ves čas polnjen na 100% in redno praznjen pod 20%.
matija, Robie, edi-b, EV+PV entuziast, crunchy, pirpy, Matej
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Kako je zoe s kilometri. Sem naročil novega in delam 40000km letno. Bo vzdržal do 400000km?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a pirpy »

lahko da ne...
http://evsvet.eu/viewtopic.php?f=45&t=1 ... tor#p25131
sicer je motor čisto drugačen kot ga boš imel ti...
Zadnjič spremenil pirpy, dne 23 Jan 2020, 18:37, skupaj popravljeno 1 krat.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2429
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
994

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a alfy »

Tomtom napisal/-a:Kako je zoe s kilometri. Sem naročil novega in delam 40000km letno. Bo vzdržal do 400000km?
Upanje zadnje umre pravijo. Že tako letno kilometrino z zoe je nagrade vredno in priznam, da osebno nebi zmogu.
Pogrešal boš cromo, katera je dober avto za km tolčt z jtd motorjem
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a pirpy »

alfy napisal/-a:
Tomtom napisal/-a:Kako je zoe s kilometri. Sem naročil novega in delam 40000km letno. Bo vzdržal do 400000km?
Upanje zadnje umre pravijo. Že tako letno kilometrino z zoe je nagrade vredno in priznam, da osebno nebi zmogu.
Pogrešal boš cromo, katera je dober avto za km tolčt z jtd motorjem
Jaz imam poleg zoe tudi peugeot 407, ki naj bi bil highway eater, pa odkar imam 40 kWh baterijo v zoe, nikoli ne grem z njim na dolgo pot.
Vožnja z zoe je zame boljša od peugeota v vseh pogledih razen, če je slaba cesta.
Sreča da so na moji vsakdanji poti poštimali ceste.
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

MA ne pogrešam Glih. Bi pa pričakoval, da mi bo avto za ta denar dobro in dolgo služil.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2429
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
994

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a alfy »

Tomtom napisal/-a:MA ne pogrešam Glih. Bi pa pričakoval, da mi bo avto za ta denar dobro in dolgo služil.
To upamo vsi

Bivši sodelavec je sedaj vodja mehanične delavnice na Renault servisu. Ko sem ga spraševal kako je z Zoe, sicer prejšnji model, je reku, da naj raje menjava temo, ker da za vsako katero mu v salonu prodajo ve, da bo stranka prišla k njemu pol mu mamo j....
Vsako toliko srečam enega fejst fanta na polnilnici Zoe in ko sva govorila je reku da jo ne uporablja vsak dan, ker se njegova Zoe odloči, po kak dan ali dva in ne "vžge". Pa pol, da sama začne nazaj in dela dokler spet ne rabi pavzo. On se je smejal zraven sicer a meni nebi bilo smešno, pa na servisih jo je imel že X krat in nič, sedaj se je navadil in se pač usede v drug avto in gre na šiht...
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Dobro, tudi pri dizlih in benzincih so bili različni problemi.
Kje servisirate evje
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a CRF »

Če prebereš tole temo boš videl da je bila tudi moja Zoe precej na servisu, ampak so kar suvereno vse več ali manj porihtali, tako da načeloma sem s servisom zadovoljen. ASP Lesce.
Vse kar jim zamerim je izgovor " To je pa zato ker je električen..." Za vsako napako, od tega da streha poka, do tega da amortizerji škripljejo.

Drugače sem pa bolj imel občutek da je moj avto izjema. Kar nekaj Zoe-jašev poznam, ki nimajo (skoraj) nobenih težav.
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

ja, sem se pogovarjal z enim ravnateljem OŠ, in dejansko je res, da v srednjih šolah, kot so avtomehaniki in to, še vedno učijo šraufat po tastarem in nimamo mehanikov, ki so specializirani za ev-je. glede na trend, kamor se trenutno svet obrača, bodo morali tudi to spremenit.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a Franci »

Tomtom napisal/-a:ja, sem se pogovarjal z enim ravnateljem OŠ, in dejansko je res, da v srednjih šolah, kot so avtomehaniki in to, še vedno učijo šraufat po tastarem in nimamo mehanikov, ki so specializirani za ev-je. glede na trend, kamor se trenutno svet obrača, bodo morali tudi to spremenit.
To me ne čudi naše šolstvo, bo še potem, ko bo že enkrat 50 % EV še vedno izobraževalo po starem
Tomtom
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
4001

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Franci napisal/-a:
Tomtom napisal/-a:ja, sem se pogovarjal z enim ravnateljem OŠ, in dejansko je res, da v srednjih šolah, kot so avtomehaniki in to, še vedno učijo šraufat po tastarem in nimamo mehanikov, ki so specializirani za ev-je. glede na trend, kamor se trenutno svet obrača, bodo morali tudi to spremenit.
To me ne čudi naše šolstvo, bo še potem, ko bo že enkrat 50 % EV še vedno izobraževalo po starem
Naše šolstvo se bolj fokusira na zgodovino, zato mislim, da se motiš. Tudi ko dizlov na novo več ne bo nihče prodajal jih bodo še vedno učili, le kak učitelj bo omenil na svojo roko, da EV sicer že obstajajo a to se naj pa doma priučijo
Franci
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a CRF »

In še zadnji servis, na 5 let, dobrih 80.000km. Je bil najdražji do sedaj. 99€, menjava kabinskega filtra in hladilne tekočine. Zavorno so le preverili in je OK. Tako kot na vsakem servisu, so v garanciji menjali še stabilizator in še nekaj tam okrog koles. Vsako leto začne nekaj ropotat.
Vodokotlic, Tomtom
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Renault Zoe blog

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

CRF napisal/-a:In še zadnji servis, na 5 let, dobrih 80.000km. Je bil najdražji do sedaj. 99€, menjava kabinskega filtra in hladilne tekočine. Zavorno so le preverili in je OK. Tako kot na vsakem servisu, so v garanciji menjali še stabilizator in še nekaj tam okrog koles. Vsako leto začne nekaj ropotat.
Kam voziš na servis?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Zoe 22kWh”