Kona z defektno baterijo

Zaklenjeno
TEJ
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
93
4

Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a TEJ »

Da zgodilo se je a pojdimo lepo po vrsti.
Ko se je žena odločila za nakup Kone s 64kWh baterijo je bilo veselje ob nakupu, vsaj z moje strani neomejeno
Doseg zmogljivosti, vse super, čeprav ne morem zanikati, da bi oba z ženo raje imela Ioniqa, saj nama SUV i že v osnovi niso všeč, še posebej ne kot EV saj v osnovi ne morejo biti vrhunsko aerodinamični, kar žre doseg.
Doseg pa je za EV neprecenljiv , nakup Kone je izgledal zadetek v polno, tudi v praksi se je pokazalo, da je 95% vseh željenih voženj dosegljivih brez vmesnih postankov, kar je imelo pomembno vlogo pri odločitvi za nakup.
A pri cca 10000 prevoženih km sem začel opažati, da se avto pri polnjenju nenavadno obnaša
CRF, SimonZed, edi-b, FV-EV
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

@TEJ
Upam da rešiš zaplet s čim manj požrtimi živci... ampak glede na odnos Hyundai servisov dvomim še posebno v Lj...
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Oprosti ampak iz tvojega posta ni mogoče razbrati kaj je defektnega oz samo zadnji stavek, da se avto nenavadno obnaša.
Napiši malce podrobneje, da bodo lahko tudi ostali razumeli težave.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Verjetno sledi nadaljevanje.
CRF, giotto
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ja, fajn bi bilo če bi malo bolje opisal težave, ampak verjetno Hyundai vztraja da je to normalno... in od tu zapleti...
TEJ
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
93
4

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a TEJ »

Zgodba je dolga, vsekakor nameravam stvari opisati kar se da verodostojno, vendar, ko zmanjka časa za pisanje, moram pač nehati, nikakor pa ne dvomite, da naslov teme ni ustrezen .
SimonZed
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ni problema... čakamo nadaljevanje
SimonZed
TEJ
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
93
4

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a TEJ »

Nekaj časa napake niti nisva opazila, avto sva v dobro dolgoživosti baterije, polnila do 100% le redko, saj je pri višjih temperaturah avto tudi 80% napolnjen večinoma ustrezal.
Ko pa je bila potreba, sva ga pač napolnila do 100% in enkrat sem v takem primeru opazil izrazito neskladje pri polnjenju in bistveno manjši doseg od pričakovanega. Začeli so me glodati dvomi, da je z avtom nekaj narobe.
Naslednje polnjenje je šlo namerno do 100% , pri polnjenju pa sem v zaključnem delu od 70% naprej sedel v avtu in si zapisoval podatke. Ugotovil sem da avto pri cca 77% napolnjenosti reagira kot bi bil skoraj poln, polnilna moč se zmanjša in polnjenje se dokaj hitro konča, čeprav je normalno, da polnjenje s 7kW od 77%- 100% traja vsaj še cca 2,5 ure.
Ker se je bližal prvi servis sva sklenila počakati in na težavo opozoriti na sevisu.
SimonZed, CRF, edi-b
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ali imaš OBD2 vmesnik, s katerim bi lahko preveril napetost vsake celice posebej? Snemaš in posnameš lahko tudi druge parametre. Če še nisi, bi potem s temi podatki lahko šel na servis in jih soočil z njimi.
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Ravno to sem hotel napisati, ponavadi se lahko BMS nepravilno obnaša če je ena celica "defektna" zato preverit preko OBD2 stanje celic.
Čeprav če je peljal na servis če tega niso preverili potem pa osebno nimam besed glede strokovnosti Servisa.
SimonZed
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a Argo »

Pri 77% se dokaj hitro polnjenje konča? Po koliko časa? Potem kaže 100%? Koliko km narediš s polno baterijo pri kakšni povprečni hitrosti?
TEJ
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
93
4

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a TEJ »

Seveda sem upal, da nagaja kak računalniški škrat, da se avto pač zmoti in 80% napolnjeno baterijo jemlje kot polno.
Na servisu so povedali, da je bil narejen nek update in da je avto že takoj pokazal nekaj več dosega, sicer pa da diagnostika ne kaže nobene napake.
Delno pomirjen in vesel, ker sva naslednji dan imela v planu daljšo vožnjo, sem avto dal na polnjenje in zelo hitro ugotovil, da ni spremembe in da je doseg avta pri polni napolnjenosti skoraj enak tistemu pri 80%.
TEJ
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
93
4

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a TEJ »

Od 77% napolnjenosti do polne napolnjenosti traja polnjenje max.pol ure, pri tem da že nad 80% avto ne polni z več kot 2kW.
Malo na približno v Koni ki se polni s 7kW ena ura pomeni 10%. Dokler je bilo vse v redu je tako tudi bilo.
SimonZed
TEJ
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
93
4

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a TEJ »

% napolnjenosti na koncu pokaže 100%, čeprav na koncu avto polni le še s 1-1,5kW stanje napolnjenost vsako minuto poskoči za 1%
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Ali se to dogaja vedno na eni in isti polnilnici (doma, javni AC,...)?
Predvidevam, da ste že poskusili več različnih polnilnic.
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a Argo »

Fajn bi blo, če ti kdo s foruma ki se spozna na te zadeve malo pogleda preko OBD2.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

TEJ napisal/-a:Od 77% napolnjenosti do polne napolnjenosti traja polnjenje max.pol ure, pri tem da že nad 80% avto ne polni z več kot 2kW.
Malo na približno v Koni ki se polni s 7kW ena ura pomeni 10%. Dokler je bilo vse v redu je tako tudi bilo.
Tako je, 10 % na uro na 7kW polnilnici. Zadnjih 20 % bi moralo polniti dobri dve uri.
TEJ napisal/-a:% napolnjenosti na koncu pokaže 100%, čeprav na koncu avto polni le še s 1-1,5kW stanje napolnjenost vsako minuto poskoči za 1%
Takšnega obnašanja avta pri sebi nisem opazil. Očitno nekaj ni v redu. Najbrž je kakšna celica zanič, ampak da tega na servisu ne vidijo (oz vidijo, pa skrivajo), pa ni normalno.

Ne bi rekel, če avto dolgo ni bil na 100 % in je BMS nekalibriran. Ampak, če se to vedno dogaja, pa...
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a CRF »

Seveda je nekaj narobe... Avto proti koncu res začne zmanjševati moč polnjenja, ampak to pri 99%, ne pri 80%.

Za tako očitno napako pa res nebi pričakoval da se je bodo na servisu otepali...
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a Franci »

Tudi sam ga večinoma polnim do 80 %, se mi je pa že zgodilo, da ko sem ga na polnil na 100 %, da avto baterija ni znižala moči polnjenja, ampak je bila skoraj do nekje 96 % kar polnih 7 kW/h, potem je pa na enkrat moč polnjenja padla in so se odstotki napolnjenosti zelo hitro dvignili do 100 %.

Da bi pa imel zato nižji doseg pa nisem opazil - to je bilo enkrat že poleti v tujini, ko sem čakal, da se avto napolni do 100 %.

Kasneje tega nisem opazil, je pa res, da sem samo enkrat še čekiral polnjenje zadnjih dobrih 10 % baterije.
TEJ
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
93
4

Re: Kona z defektno baterijo

Odgovor Napisal/-a TEJ »

Na sevis sva seveda takoj sporočila, da napaka ostaja.
No od tu naprej so šle stvari strmo navzdol, sledilo je še nekaj obiskov servisa, telefonov, mailov, v vmesnem času pa sem s posnetki voženj tudi že izračunal, da je v avtu namesto 64kWh na voljo le 49,5 kWh, podatke posredoval na servis....
Na servisu pa tu in tam kak reset, blagajničarka pa je ženi jasno povedala, da avto pač preračunava, češ ne težit z namišljeno napako če nimaš realnih predstav kaj se od avta lahko pričakuje.
Potem je bilo treba razumeti, da ima servis pač pomembnejše delo z menjavo zimskih gum in nima ravno vedno čas za reševanje najine težave.
SimonZed
Zaklenjeno
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”