Nove izkušnje

Odgovori
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Nove izkušnje

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Da delim mojo povsem novo izkušnjo z ev.
Vstanem zjutraj ob 5 ih in vidim, da v hiši ni elektrike. Ni problem, težava je pa ta, da sem včeraj zvečer priklopil avto s skoraj povsem prazno baterijo in verjel, da se bo napolnil dovolj, da pridem normalno v službo, seveda pri mojih hitrostih. A evo, avto mi pokaže 130km dosega, imam pa 121 do službe, od tega 100 po avtocesti. In prvič do sedaj sem vozil 80—95km/h, vse skupaj je trajalo 1 uro in 40 minut. Gretje na 20 stopinj. Presenetilo pa me je to, da sem v službo prišel s preostalimi 42 km dosega! Ja, počasna vožnja mi je za , sem pa prišel in porabil le 88 km dosega.
Lp
talker2, SimonZed, Vodokotlic, DGJ
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3569
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3122
1621

Re: Napake in težave

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Koliko kasneje si prišel v službo ?
EVH
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Napake in težave

Odgovor Napisal/-a Taragula »

pirpy napisal/-a:Koliko kasneje si prišel v službo ?
Kakih 15—20 minut.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5303
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6160
4028

Re: Napake in težave

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ko smo že pri novih izkušnjah, imam tudi jaz eno ta teden.

Predme s sodenjega pasu na MB obvoznici skoči vozilo in nemudoma zaustavi. Čeprav sem se že precej hitro ustavljal zaradi rumenega semaforja, mi je ta pacient za nekaj metrov skrajšal varnostno razdaljo in moja Kona se je prestrašila. Računalnik mi je prevzel oblast nad vozilom in sunkovito s pomočjo ABS zaustavil kake pol metra za tem vozilom.

Da je bil šok še večji, so mi iz zaprte kartonske škatle (resda star in malo mehkejši karton se je očitno dovolj razprl) na zadnjih sedežih poleteli posamezni M8 vijaki mimo glave v armaturo, a k sreči ne dovolj visoko, da bi razbili vetrobransko steklo.

Pozitivno je to, da avtomatika v avtu očitno prav lepo funkcionira, negativno pa to, da sedaj verjamem, da je prevažanje nepritjenih zadev za mojim hrbtom smrtno nevarno.
SimonZed, Sebastijan, matija, Taragula, Nejccc, Vodokotlic, DGJ, prijazen
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Napake in težave

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

FV-EV napisal/-a: Da je bil šok še večji, so mi iz zaprte kartonske škatle (resda star in malo mehkejši karton se je očitno dovolj razprl) na zadnjih sedežih poleteli posamezni M8 vijaki mimo glave v armaturo, a k sreči ne dovolj visoko, da bi razbili vetrobransko steklo.
Aha, to je bil ta dogodek z vijaki.
FV-EV
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”