Glasno pokanje

Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Barabe, morda bo treba v veliko medijev (ne slo) dat tale primer, da Hyundai spametujemo, ker nas pri teh stvareh res oddira. Po petih letih ko mi poteče garancija mene gotovo več ne vidijo na uradnem servisu, raje sosedu v garažo, štrom pa itak nimaš kaj čačkat dokler dela.
CRF, SimonZed, JP
marko1
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 125
Avto: Kona
70
56

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a marko1 »

Tudi pri moji Koni se sliši... bolj nežno sicer kot na videu zgoraj... Ko bo kdo odpravil napako, odpeljem še jaz na servis...
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

V tujini so že menjali mislim da diferencial nekaterim....
damjang
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
80
6

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a damjang »

Sicer se tole sliši bolj kot homokinetični zglob na polosovini.
Ko je polno obrnjen volan levo ali desno, takrat zglob najbolj trpi in če ni vse ok, potem poka, ker ga grabi.
No tole je bolj čudno napisano, ampak kdor je že videl takšen zglob, bo razumel
In ja, tudi suh zglob poka, ampak dvomim, da so pozabili namazat.
warpedone
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

SimonZed napisal/-a:
CRF napisal/-a:Če je slabo ponovljivo bo večina servisov gladko ignorirala.
Pri meni se zasliši kovinski pok praktično vsakič, ko počasi zavijem v ulico (izklopljen VESS in odprto okno). Gre za ovinek pod pravim kotom, pok se zasliši, ko je volan najbolj navit za v ovinek.
Vzamem nazaj besede glede ponovljivosti, saj se danes ni nič slišalo, ne v levih, ne v desnih, počasi odpeljanih ostrih ovinkih. Hmmm...
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Vlaga v zraku in nižja temp?
Razni zglobi majo to grdo navado da se na začetku odpovedovanja "mažejo z vlago", v toplejšem suhem se oglašajo, v vlažnem hladnejšem mal manj. Pot na grob je vseeno enosmerna...
Marko007
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ta teden je kolega peljal mojo Kono in med obračanjem sem slišal glasno pokanje, kot da bi se napenjal kakšen feder? Počilo je dvakrat res glasno in to bo verjetno to, kar opažate že nekateri, nimam pa pojma, kaj bi to bilo.

Danes pa sem imel na obvoznici poseben primer. Vozil sem na prehitevalnem pasu za drugim voznikom s precejšnjo varnostno razdaljo, ko je njemu skočil voznik z veliko manjšo hitrostjo pred nos in je moral sunkovito zavreti. Drugi voznik pa je želel skočiti med naju, torej pred menoj, dal žmigavc vendar se je na črti ustavil, ker me je očitno opazil. Ne vem ali je bil že malo čez črto ali ne, sam sem rahlo preventivno zavrl, ker sem imel tudi še dovolj prostora za umik, vendar mi je Kona sama močno zavrla, da so zacvilile gume. To me je kar presenetilo, saj se mi ni zdelo še tako nevarna situacija, imem stalno vklopljeno sledenje črt, radarskega tempomata pa tokrat nisem imel vključenega.
SimonZed
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a CRF »

Potem je tole pokanje res globalna napaka ki lahko doleti vse. Se bo pa vsaj zagotovo rešilo.

Zaviranje pa verjetno ni bilo samodejno, ampak posledica tvojega. Nek sistem ki pripravi zavore na 100% zaviranje, ko jih ti pohodiš le malo.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Pri meni je pokalo (konkretno!) pri sprednji desni gumi ob obračanju iz sredine na desno in nazaj na sredino.
To je bilo sploh opazno pri parkiranju v boks, ko sem na mestu vrtel volan.

So na servisu razdrli, nekaj namazali (kar naj bi že bilo namazano) in sedaj je vse ok.
Mogoče podobna hiba?
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

CRF napisal/-a:Zaviranje pa verjetno ni bilo samodejno, ampak posledica tvojega. Nek sistem ki pripravi zavore na 100% zaviranje, ko jih ti pohodiš le malo.
Iz Kona EV manuala o FCA, stran 5-53 (Google prevod) - FCA zagotavlja dodatno zavorno moč za optimalno zavorno učinkovitost, ko voznik pritisne na zavorno stopalko.

Tudi v SLO navodilu mojega navaja, da predhodno pripravi zavorni sitem za maksimalni učinek, šele ob neodzivu voznika začne zavirati sam. Enkrat sem tudi že (blažje) izkusil in ugotovil, da zavira močneje od običajnega pritiska na zavoro.
CRF, FV-EV
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

FV-EV napisal/-a:Ta teden je kolega peljal mojo Kono in med obračanjem sem slišal glasno pokanje, kot da bi se napenjal kakšen feder? Počilo je dvakrat res glasno in to bo verjetno to, kar opažate že nekateri, nimam pa pojma, kaj bi to bilo.
Tudi jaz sem spet slišal kovinski pok ob počasni vožnji in skrajnem zavijanju v levo. Na rednem servisu niso nič opazili. Jih bo treba bolj pritisniti.
Uporabniški avatar
JP
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
Avto: Kona EV 64
110
45

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a JP »

Za našo Kono je jutri velik dan. Gre namreč na servis, ker so baje odkrili kaj je razlog pokanja in bi radi še enkrat preverili, preden naročijo nadomestni del. Zmenjeni smo že ob 7:30. Javim kako bo šlo.
edi-b, Nejccc, SimonZed, Vremenko, Vodokotlic
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a CRF »

Super. Mislim da sem tudi jaz slišal nekaj pri moji. Ampak ne točno tako kot pri tebi, bolj kot je opisal FV-EV, kot neka železna vzmet.
Uporabniški avatar
JP
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
Avto: Kona EV 64
110
45

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a JP »

Evo, info iz servisa. Smo se zapeljali in poslušali... in slišali pokanje, kot smo predvidevali.
Hyundai baje o napaki ne ve nič in trenutno se vsak servis po svoje spopada s težavo.
Zdi se jim kje bi lahko bil problem in zato bodo naročili en ležaj in še nekaj (sem pozabil točno kaj).
Ko del dobijo se slišimo, zadevo zamenjajo in zopet poslušamo.
Bomo pa kot kaže orali ledino.
SimonZed, CRF, Avrelij, Vremenko, edi-b, kt57, mitjap, FV-EV
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Že kaj novega, so dobili kos, zamenjali?
Tole moramo nujno vsi zrihtati, dokler je garancija.
Uporabniški avatar
JP
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
Avto: Kona EV 64
110
45

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a JP »

Dragi lastniki Kone. Danes ob 18h sem prevzel avto na servisu, kjer so uredili sledeče v zvezi s pokanjem.
Zamenjali so prednji levi premnik in ležaj kolesa. (za detajle glejte priponko).
Baje naj bi pomagalo in zadeva po njihovem testu ne poka več.
Ni pa to uradna rešitev od Hyundai.
Sedaj bom spremljal in upam, da se zadeva ne pojavi več.

Polega tega pa so uredili še:
- nadgradnja AVN enote (infotainment) (se mi je vsaj 3x sesula zadeva ob priklopljenem telefonu preko bluetooth, tako da je šel infotainment v ponovni zagon, kot pri vklopu avtomobila)
- malo so pošimali optiko
- naredili test regeneracije (se mi je zdelo, da včasih ne zavira tako kot bi moralo)

V prilogi so slike programske opreme pred in po nadgradnji in delovni nalog.
Jutri testiram in javim.
kona_sw1.jpg
kona_sw1.jpg (56.08 KiB) Pogledano 4692 krat
kona_sw2.jpg
kona_sw2.jpg (55.35 KiB) Pogledano 4692 krat
kona_dn.jpg
Marko007, crunchy, matija, SimonZed, mitjap, Vremenko, Matej, CRF, DGJ, FV-EV, talker2
Uporabniški avatar
JP
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
Avto: Kona EV 64
110
45

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a JP »

Sporočam, da je zadeva zaenkrat ok. Po parih dneh vožnje, ni bilo opaziti pokanja.
Upam, da tako tudi ostane.
SimonZed, CRF, talker2, Franci
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Pri meni je pokanje vse bolj glasno (sliši se v kabini), pri počasnem ostrem zavijanju levo in desno.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Tudi jaz sem spet parkrat opazil, se mi zdi, da je to opazno predvsem spomladi - morda kaj povezano z vremenom?
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Glasno pokanje

Odgovor Napisal/-a Argo »

Pri meni je zaenkrat še ok.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”