SunContract

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a standi79 »

a je kdo s primerom iz prakse?
sem zagret za SunContract ampak nimam info. iz prve roke od katerega uporabnika...
energija
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

To tudi jaz sprašujem že 100 let tu gor, pa očitno ni nikogar :/

Se bom pa jaz javil kako in kaj
talker2, energija
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

To lahko povem, da smo od decembra na platformi SunContract ampak do sedaj še nismo imeli ne časa in ne energije, da bi se kaj bolj detajlno poglobili v samo delovanje in sistem (način trgovanja ipd.).
standi79
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Kakšno pa imaš stanje, pozitivno, negativno?
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

Jaz sem od Aprila na platformi kot pionir. Kolikor je meni jasno imamo pionirji kot early adopterji garantirano nizjo ceno kot novi naročniki. (vsaj za zdaj) ampak lahko rečem, da kalkulacija za 2018 se mi je izšla. Prej sem bil pri petrolu in po tarifi kot sem jo imel do Aprila bi za APRIL-DECEMBER plačal cca 380-390€. Na suncontract platformo sem nalozil 400€ dobroimetja in imam še 75€.
Vceraj pa je ven prisla še novica o direktnem trgovanju P2P v nekaj tednih z viški iz sončnih elektrarn. To zna biti šele zanimivo v 2019.

LINK DO NOVICE: https://www.suncontract-community.org/i ... ergijo-p2p
Uporabniški avatar
zelenec
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Kraj: Stična
Avto: e-Kona, Citigo iV
79
3

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a zelenec »

Moja izkušnja je doslej toplo hladna. S septembrom je elektrarna na Suncontractu, drugo merilno mesto na drugem naslovu od konca decembra. Kljub temu, da sem pravočasno javil prenos viška na drugo merilno mesto in bi po dogovoru moral na drugem merilnem mestu uporabljati lani pridelan presežek od 1. januarja, se mi poraba na drugem merilnem mestu še vedno zaračunava po uradnem ceniku. Izgovori help deska, drugega se ne zgodi. Precej razočaran nad spoštovanjem dogovorjenega.

Da ne bom narobe razumljen, ideja je super, moti me samo, da ne spoštujejo svojih lastnih pravil in obljub.
energija
2012... C.Zero, Ion, I-Miev
2017... Ampera
2018... e-Kona
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Škoda, da se nisi prej javil, zdaj sem že naročil pri njih
energija
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Vsi začetki so težki. malo potrpite in jih podprite, če ste že pri njih. Mogoče pa se kaj dobrega razvije iz tega in boste prvi.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
zelenec
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Kraj: Stična
Avto: e-Kona, Citigo iV
79
3

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a zelenec »

Saj dejansko jih podpiram in povsod, kjer morem, promoviram platformo kot najbolj pošteno zastavljeno. Predvsem lastnike elektrarn v net metering sistemu z ustvarjenimi presežki usmerjam k njim.
darjan
2012... C.Zero, Ion, I-Miev
2017... Ampera
2018... e-Kona
Uporabniški avatar
zelenec
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Kraj: Stična
Avto: e-Kona, Citigo iV
79
3

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a zelenec »

Tudi Suncontract bere ta forum. Kmalu po zadnji objavi so me poklicali in obljubili popravek napake v aprilu z dobropisom SNCjev.
MIRANRR, talker2, Nejccc, CRF, darjan, Kaktus, energija
2012... C.Zero, Ion, I-Miev
2017... Ampera
2018... e-Kona
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

6. PRESEŽNA KOLIČINA DELOVNE ELEKTRIČNE ENERGIJE
Lastniku naprave za samooskrbo se pri obračunu električne energije upošteva tista
količina električne energije (kWh), ki predstavlja razliko med prevzeto in oddano delovno
električno energijo (kWh), odčitano na istem merilnem mestu ob zaključku
obračunskega obdobja. Če je ob zaključku obračunskega obdobja količina delovne
električne energije (kWh), oddane prek merilnega mesta v omrežje, večja od količine
prevzete delovne električne energije (kWh) - v nadaljevanju: presežna količina delovne
električne energije, ima odjemalec možnost:
a) prenesti presežno količino delovne električne energije v sledeče koledarsko
obdobje, ali
b) določiti drugega odjemalca, registriranega na platformi SUNCONTRACT, kateremu
bo dobavitelj dobavil električno energijo v količini, enaki presežni količini delovne
električne energije, po ceni 1 SNC/MWh, ali
c) presežno količino delovne električne energije neodplačno prenesti v last
dobavitelja.
Odjemalec je dolžan svojo odločitev sporočiti dobavitelju najkasneje do 31. marca po
zaključku obračunskega obdobja, sicer se presežna količina delovne električne energije
avtomatično neodplačno prenese v last dobavitelja. V primeru a) in b) sta dolžan
odjemalec in drug odjemalec presežno količino delovne električne energije koristiti do
konca koledarskega leta, sicer jima ta pravica zapade. V primeru b) se drugemu
odjemalcu presežna količina delovne električne energije obračunava v terminih, ki jih
določa dobavitelj.


Ni mi najbolj jasno, zakaj točka b. A se ne trguje prosto preko platforme po ceni ki se pač doseže? Ker 1SNC = 0.017€...in če za toliko MWh, je to smešno
Če se pa zadeva prenese, pa imaš itak timeline da ta višek porabiš, drugače tudi to zapade?
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1548
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a BogyX »

To je po moje zato da si sam izbereš nekoga ki mu elektriko ''podariš'' - recimo doma proizvajaš in prodajaš sebi ali prijatlu na vikend. S tem ko za to plačaš (sicer dumpinško) ceno je ''čisto'' kar se davčne tiče.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Aha, jasno.

Pomeni, da do 31.3. je čas da se to "tako uredi", lahko pa tudi sam prej prodaš na trgu po doseženi ceni? Kar bi sicer pomenilo, da bo marca štrom zelo poceni, ko bomo prodajali viške?
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1548
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a BogyX »

To samo ugibam, lahko bi se SunContract oglasil in razložil.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Danes prejel soglasje od elektra za namestitev SE (trajalo cca 3 tedne) in tako sem oddal vlogo za priključitev platformi suncontract.
crunchy
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a rgornik »

BogyX napisal/-a:To je po moje zato da si sam izbereš nekoga ki mu elektriko ''podariš'' - recimo doma proizvajaš in prodajaš sebi ali prijatlu na vikend. S tem ko za to plačaš (sicer dumpinško) ceno je ''čisto'' kar se davčne tiče.
Presežno energijo lahko preneseš na drugo merilno mesto za minimalno ceno in plačilom omrežnine. V praksi to pomeni, da lahko na svoji strehi proizvajaš dovolj energije zase in za npr. starše na drugi lokaciji.

Prodaja elektrike pa je zakonite le v primeru, da imaš registrirano dejavnost, drugače opravljaš delo na črno.
matija, energija
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
gregimarko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 321
Kraj: Ljubljana
310
154

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a gregimarko »

energija
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a talker2 »

gregimarko napisal/-a:Kaj se dogaja s Suncontract???
https://coinmarketcap.com/currencies/suncontract/
Kripto trg se je po enem letu prebudil. In tudi Suncontract dobro izvaja svoje projekte in usmeritve. Odraz tega je, da gre SNC gor.
darjan, Kaktus
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

Evo tržnica Suncontract je zaživela. Pridružujejo se prve elektrarne, med njimi tudi že dve hidro.
Več si lahko preberete na linku https://www.suncontract-community.org/1 ... token.html

Prav o tržnici pa pod zavihkom "OFFICIAL NEWS" --> SunContract Marks Anniversary with First Worldwide Energy Marketplace.

Prav zanima me kako se bo gibala cena ko se bo ponudba povečala.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

darjan napisal/-a:Danes prejel soglasje od elektra za namestitev SE (trajalo cca 3 tedne) in tako sem oddal vlogo za priključitev platformi suncontract.
7.5. pridejo montirat SE, priklop iz strani elektra pa baje traja "nekaj" dni. Do 10.5. bi že naj bilo vse v pogonu.
crunchy, energija
Odgovori

Vrni se na “Splošne debate o EV”