Javna polnilnica - predčasni izklop

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a methos »

Hi, ker sem še nov (EV imam 2 dni) me zanima, recimo pri javnih polnilnih postajah "priklopi in polni" od Ekosklada projekti, tam dejansko ni neke aktivacije z RFID, dejansko priklopis in polnis, kaj pa ce hoces predcasno prenehati polniti, kako potem? A izvleces samo iz polnilnice kabel ali pa kako , ker nisem se probal, bi pa rad prej vprasal bolj izkusene forumase .
Sebastijan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 451
Kraj: Slovenska bistrica
Avto: Renault ZOE
193
1711

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Odklopiš enako kot doma. Jaz na Zoe odklopimo tako da odklenem vratca za polnjenje. Stem se kabel odklene in hkrati neha polniti.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a robertto »

Ce je tista svetlo rjava grda kista (na sliki) z velikim zaslonom, moras na zaslonu pritisniti na STOP, ali na povezavi https://www.napolni.me/app/seznam_polnilnic.php
izberes polnilnico in na gumbu on/off vklopis ali prekines polnenje (na sliki)
Priponke
5CDD65E8-6B41-481D-BE21-CA2258729BC3.jpeg
BF483968-ADC6-4A83-BC71-BFB1C31722FC.jpeg
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6386
Avto: Kona in Zoe
4910
5960

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a CRF »

Tako ali drugače prekineš polnjenje in izvlečeš kabel. Ne moreš naredit veliko narobe.
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a methos »

robertto napisal/-a:Ce je tista svetlo rjava grda kista (na sliki) z velikim zaslonom, moras na zaslonu pritisniti na STOP, ali na povezavi https://www.napolni.me/app/seznam_polnilnic.php
izberes polnilnico in na gumbu on/off vklopis ali prekines polnenje (na sliki)
Taka polnilnica je meni danes v Črenšovcih ko sem hotel polnit "da vidim kako dela" zaklenila CCS connector , polnilnica pa nekaj ne dela.. v glavnem komaj sem dobil ven connector odklepal zaklepal avto pa tisti gumb za "bencinsko" sem stiskaval.
ali se drugace kako obstaja varianta ?
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a robertto »

Ce se karkoli zalomi poklices stevilko 069 644 372 in dobis izdelovalca polnilnic in mu javis napako. Ime mu je Teo. Itak pa te polnilnice niso vredne zaupanja in jih osebno ne uporabljam vec, ker sem vedno imel kaksno tezavo in se bojim, da bom kaj skuru.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Danes polnil v Žalcu. Vklop po navodilih poklical tel, ki je navedena ob priključku. Izklop je na ekrani spodaj napisano STOP, izbereš in je lepo šlo. Sem imelap že eno slabo izkušnjo s temi polnilnicami v centru Podčetrtka, komaj rešil kabel iz mojega avta. Ha ha.
PS, da ne bo potrebno imeti s sabo še kakšne žage za ,..... Pozor, da ne bi kdo to naredil, včasih so kabli za to, da se po njih pretaka elektrika.
Nejccc
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a methos »

robertto napisal/-a:Ce se karkoli zalomi poklices stevilko 069 644 372 in dobis izdelovalca polnilnic in mu javis napako. Ime mu je Teo. Itak pa te polnilnice niso vredne zaupanja in jih osebno ne uporabljam vec, ker sem vedno imel kaksno tezavo in se bojim, da bom kaj skuru.
Ce bi kdo dvignil, ja

Danes sem od firbca spet pogledal DC polnilnico v Črenšovcih, in ne dela zadeva sploh,.... ne morem verjeti kakšne so to prevare, da neka občina dobi subvencijo in da jih boli k****.... pa tudi ta polnilnica mi izgleda kot pol izdelek...
Uporabniški avatar
gregimarko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 320
Kraj: Ljubljana
310
154

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a gregimarko »

Kdo pa vzdržuje te grde škatle.
A ni tist, ki jih je postavil v stečaju?
nakaza
misko
Prispevkov: 6
Kraj: podčetrtek
Avto: e-golf
8
2

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a misko »

Včeraj sem preizkuso par njihovih polnilnic na kozjanskem oz občina Kozje in Podčetrtek. V glavnem CCS ne delujejo in vprašanje kdaj bodo....ko bo invenstitor zamenjal za katere druge dc polnilnice. Vglavem od petih polnilnic dc ccs delujejo samo dve in sicer tut ene je po 10 minutah dajal čudne vonjave(kot da se neki žge). Mislim da bi morali stopiti skupaj in s pomočjo novinarjev spostaviti delovanje el polnilnic. Mislim, da je to sramota do nas davkoplačevalcev, ki smo financirali te polnilnice!!!
SimonZed, matija, robertto, talker2, CRF, Robinhood, evid
Uporabniški avatar
gregimarko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 320
Kraj: Ljubljana
310
154

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a gregimarko »

Pa je Eko-sklad objavil rezultate meritev, ki jih je naročil pri DEMS? Bi moglo bit javno, 5900€ je javni denar.
Lahko kdo pripne link?
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a methos »

gregimarko napisal/-a:Pa je Eko-sklad objavil rezultate meritev, ki jih je naročil pri DEMS? Bi moglo bit javno, 5900€ je javni denar.
Lahko kdo pripne link?
po moje se Eko-skladu pozvizga na te polnilnice... statisticno je dovolj da imajo toliko stevilo polnilnic, katere potem podatke posredujejo v Bruselj, in to je to, sploh jih ne zanima ce zadeva deluje ali ne...

Me pa zanima kako je ta DEMS testiral te polnilnice ....
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Javna polnilnica - predčasni izklop

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

methos napisal/-a:
gregimarko napisal/-a:Pa je Eko-sklad objavil rezultate meritev, ki jih je naročil pri DEMS? Bi moglo bit javno, 5900€ je javni denar.
Lahko kdo pripne link?
po moje se Eko-skladu pozvizga na te polnilnice... statisticno je dovolj da imajo toliko stevilo polnilnic, katere potem podatke posredujejo v Bruselj, in to je to, sploh jih ne zanima ce zadeva deluje ali ne...

Me pa zanima kako je ta DEMS testiral te polnilnice ....

https://dems.si/preverili-smo-112-polni ... sloveniji/


Povzetek -> tresla se je gora rodila se je miš...
instrukcije, Matej
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”