Nissan LEAF 2018

Odgovori
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Samo v tem primeru pozabite na touchscreen podporo, če je samo prikaz
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Prednja meglenka - 352 + ddv brez dela... imel smolo zadnji vikend.

Dejte dobro zavarovat, se hitro obrne
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

Sedaj ko sem zamenjal platišča vidim da prve polosovine nimajo pokrovov- je videti matico, zadaj pa so. Je kdo to opazil?
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

En ev napisal/-a:Sedaj ko sem zamenjal platišča vidim da prve polosovine nimajo pokrovov- je videti matico, zadaj pa so. Je kdo to opazil?
Enako pri meni. Varčujejo.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a N75 »

En ev napisal/-a:Sedaj ko sem zamenjal platišča vidim da prve polosovine nimajo pokrovov- je videti matico, zadaj pa so. Je kdo to opazil?
Na zadnjem kolesu ki nima pogona, je tam pod pokrovom ležaj in tudi mast, kjer ne sme priti umazanija.
Stromcek
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1533
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
944

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a BogyX »

To z matico je standard praktično pri vseh modelih.
Robie
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Izgleda, da se drugo leto obeta Sloveniji večje število Leafov
Tudi v razredu električnih vozil imamo izjemno dober avto, torej leaf, žal nam za zdaj z razpoložljivimi proizvodnimi količinami še ne uspe slediti povpraševanju trga. Zato je ena od mojih glavnih nalog, da jih priskrbim. Za letos mi je uspelo za regijo zagotoviti približno 70 vozil, kar je odločno premalo, da bi z njimi zadostili povpraševanju. Na temelju trenutnih pogovorov z Nissan Europe ocenjujem, da nam bo prihodnje leto prineslo dodatne potrebne količine. Povpraševanje kupcev je tolikšno, da lahko v regiji Adriatic na leto prodamo med 200 in 250 leafov.
Vir: https://avto.finance.si/8941275/%28inte ... vanje-pasu
matija, CRF, kt57, DGJ
OVE, OVE, OVE
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Naredil cca 1000km z zimskimi gumami, ni bistvene razlike glede hrupa in porabe. Malo je oboje višje a ni panike ... Je pa res da so napumpane na 2.8 bara ...
DGJ
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

danes sem dal avto polnit na 100% na javni polnilnici, ko sem prišel je tudi bil že odklopljen iz polnjenja. Ko sem pogledal stanje baterije mi je pisalo 100%, priklopim leaf spy SOC 93,5% ??!! ko sem prišel na šiht je na displayu bilo 91% na spyu pa 87% WTF
Baterija je zjutraj imela 10-7 stopinj zunaj je bilo 2 stopinji? Zna kdo pojasniti kaj se je zgodilo? SOH imam tudi že 98,5% :-(
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

aha to je garancija baterije. Mislil sem da ga ne moreš izpraznit pod 10% verjetno pa ga ne napolniš nad 93%(ko je nov) in izprazniš pod 3%- skupaj 10%. Moram preveriti še kakšen je spodnji nivo.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Ali je to prvič da si polnil na 100 % ali kaj ?
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

polnim enkrat na teden na 100% ampak nisem nikoli gledal na spy. Sedaj po današnjem dnevu imam na displayu SOC 13% na spyu 22%. moram še malo spraznit da vidim kaj bo.
BoBa
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

En ev napisal/-a:polnim enkrat na teden na 100% ampak nisem nikoli gledal na spy. Sedaj po današnjem dnevu imam na displayu SOC 13% na spyu 22%. moram še malo spraznit da vidim kaj bo.
Ponavadi je dejanski SOC (DSOC) približno naslednji:
DSOC = 10 + 0.9 * PSOC
kjer je PSOC prikazan SOC na prikazovalniku vozila. Pod dejanski SOC smatram izmerjen SOC z Leaf Spy-em. Seveda enačba velja dokler prikazovalnik prikazuje SOC.
Je pa bojda tudi res, da prikazanemu SOC-u sploh ni za verjeti ker se lahko čudno spreminja (zato tudi beseda "približno" pri enačbi zgoraj).
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1533
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
944

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Zanimivo mi je, da nekaterim prikazuje preveč optimistični domet (omenjeno je bilo 280km).
Sam resetiram prikaz porabe relativno pogosto a mi kljub temu že nekaj časa prikazuje okoli 220 do 230km pri polni bateriji.
Sicer je za moj primer tudi to optimistično, ampak če bi lepo vozil bi se dalo približat.

Sem zadnji čas tudi malo spremljal s koliko kW polni in recimo preko 38 - 40kW sploh ne pride ne glede na temperaturo (je malo pod polovico) in napolnjenost (sem polnil od 25 do 75%) (Lidl polnilnica specificirana 50kW ali pri Elektro Maribor).
crunchy
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2156
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1256
1044

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Drugače, kar se tiče rošenja se mi ne zdi nič običajnega in ni minus. Vsi avtomobili imajo podobne probleme.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

crunchy res čudno se obnaša, kot vidim ta enačba velja pri nizkem SOC-u, napolnjen avto je formula =0,93*PSOC potem pa na vsakih 10% dodajaš 1.
Danes sem ga izpraznil na 3% spy pokaže 12%. Če povzamem pri leafu 2 lahko izkoristiš od 0-100% SOC 84% baterije ostalo je za garancijo, glede na to da večinoma ne gremo do 0% pa dejanski izkoristek kapacitete baterije pod 80%
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Servis na 32 000 narejen, Nissan Krulc - cena cca 66 EUR (dolili še hladilno količino), brez menjave filtra za klimo, cena filtra slabih 29 EUR (si nisem zapomnil ali z davkom ali brez tako, da me ne držat za "napisano")

Servis jim je vzel 1:45 minut, narejen:
- computer diagnostic (kontrola kontrolne enote, zračnih blazin, polnilne enote, baterije, zavor, "driving" system - motor, inverter, control units)
- batery capacity status ( želel SOCa so omenili da rabijo za SOC 3 ure in pol ), drugače prikaz kot na armaturni plošči, ki mu ravno ne verjamem
- stekanje, vzmetenje, kotalni upor, zavorne sile, zavorni učinek, luči
- splošen pregled vozila in kabine

Vse pohvalno - razen SOCa??? Škoda...
Drugače pa "neuradno - off the record" so omenili naj ne širim naprej ... v februarju se zna zgoditi ta bosta dve vozili z Techna opremo na razpolago (en kupec odpovedal za drugega pa niso 100%), tako če je kakšen interes malo potipajte kako je z dobavami pri njih in ...

Servisirajo pa starega Leafa, ki ima cca 140 000 prevoženega in baterija je na 80%...
crunchy, CRF, MIRANRR
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Aha pa vljudno opozorilo, da se držimo servisnega intervala zaradi garancij ... raje prej kot kasneje ...
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Še ena stvar - preverijo tudi "zagonski ACCU" .. izpis testerja ...
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a CRF »

Verjetno si mislil SOH? Ob prvi priliki naj ti ga nekdo z LeafSpyem preveri.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Leaf 40kWh”