Težavno zapiranje prtljažnika

Odgovori
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Še nekaj sem se spomnil, na sosednji ulici imajo ICE Kono in že dvakrat sem opazil, da se je voznik odpeljal izpred hiše ter po nekaj 10 m ustavili na cesti, izstopil in šel zapirat prtljažnik, ki očitno ni bil dovolj dobro zaprt. O podobnem problemu pri električni Koni je govora tudi v tem videu (testna 39 kWh nima problema, njegova 64 kWh ga ima):
https://youtu.be/xHLeRE2faKE?t=554

Ob prevzemu bo torej treba biti pozoren na prtljažna vrata, zgleda, da je to pogosta težava pri Konah.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

Tudi jaz sem to takoj opazil. Je treba močno zaloputnit.
Pri dveh avtih je bilo enako. Verjetno se z leti zmehča pa se potem raje zapira.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6405

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Ne vem kako je pri Koni a večina vozil je imela/ima možnost nastavitve pritrditve zatiča na avtu, kamor se "zataknejo" prtljažna vrata.
Pri nekaj svojih vozilih sem to nastavljal tako, da sem bil v avtu (prtljažniku) in je bilo potrebno malo popustiti vijake, da se je ob zapiranju prtljažnika zatič sam nastavil v najbolj primeren položaj in potem pritrditi.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

SimonZed napisal/-a:Še nekaj sem se spomnil, na sosednji ulici imajo ICE Kono in že dvakrat sem opazil, da se je voznik odpeljal izpred hiše ter po nekaj 10 m ustavili na cesti, izstopil in šel zapirat prtljažnik, ki očitno ni bil dovolj dobro zaprt. O podobnem problemu pri električni Koni je govora tudi v tem videu (testna 39 kWh nima problema, njegova 64 kWh ga ima):
https://youtu.be/xHLeRE2faKE?t=554

Ob prevzemu bo torej treba biti pozoren na prtljažna vrata, zgleda, da je to pogosta težava pri Konah.
Tudi tale ima težave z zapiranjem prtljažnika:
https://youtu.be/--hc7imjlbY?t=192
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

Nekej tko osnovnega se bo pa ja zrihtal.... Če ne bo hujšega...
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ja, ampak, če bi bilo res samo vijak za zategniti/odtegniti, bi najbrž že v tovarni ali vsaj v avtohiši odpravili težavo, ki je očitno zelo pogosta. Zgleda pa, da gre za odstopanje v "okviru specifikacij", kot razmaki med pločevino pri zgodnejših teslah.

Pa Anglež sliši tudi ropotanje v B stebričku v obeh Konah, 39 in 64 kWh. Jah, pač Hyundai. Oziroma, pri ICE Koni se najbrž ne sliši, ker ga motor preglasi in ni te težave.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

SimonZed napisal/-a:Ja, ampak, če bi bilo res samo vijak za zategniti/odtegniti, bi najbrž že v tovarni ali vsaj v avtohiši odpravili težavo, ki je očitno zelo pogosta. )
Jaz mislim da na servisu tega sploh ne vidijo kot težavo... pač zaloputnit je treba Če pa so res kakšne nastavitve, pa super.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Težavno zapiranje prtljažnika

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Anglež v današnjem videu sporoča, da je njegova Kona EV 64 kWh trenutno na servisu, v okviru garancije. Več bo povedal v naslednjem videu (mogoče gre za prtljažna vrata ali ropot v stebričku B ali pa nekaj povsem novega).
CRF
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ja, v komentarju je napisal, da je bilo treba naravnati prtljažna vrata, bojda enostaven postopek, so mu pokazali na servisu in bo objavil video.
DGJ
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

Odlično!
SimonZed, DGJ
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Taragula »

SimonZed napisal/-a:Ja, v komentarju je napisal, da je bilo treba naravnati prtljažna vrata, bojda enostaven postopek, so mu pokazali na servisu in bo objavil video.
Je že....

[youtube]https://youtu.be/CYVJBmS3wEY[/youtube]
CRF, SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Taragula napisal/-a:
SimonZed napisal/-a:Ja, v komentarju je napisal, da je bilo treba naravnati prtljažna vrata, bojda enostaven postopek, so mu pokazali na servisu in bo objavil video.
Je že....

[youtube]https://youtu.be/CYVJBmS3wEY[/youtube]
Fino, samo gumijaste distančnike na roke zategneš, pa je (brez orodja).
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”