Adapterji

Mennekes, Type2, CHaDeMo, EVplug, SAECombo
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Ja, kupil sem Lengrandovega (cena zasoljena do skrajnosti). Njega se da lahko odpreti. Kar me je razocaralo so 1.5 mm2 žice znotraj trojnega razdelilnika (namesto 2.5 mm2), čeprav na priključkih piše 16A. Če pogledamo skozi prste in upoštevamo kratko dolžino žic, ki se stikajo večjih prevodnih površin, potem ni hude panike. Vseeno pa sem od Legranda pričakoval več.
V vsakem primeru bo relativno enostavno pripeljati tri različne faze vsako v svojo vtičnico.
Kar me je tudi presenetilo so 16A podaljški v trgovinah. Vsi so z 1.5 mm2 žicami. Neverjetno. Tako si bom moral kar sam narediti podaljšek, ki ga bom imel s seboj v avtu (za vsak primer).
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a pirpy »

jaz sem ga kupil v merkurju za 19 €, ga povsem razstavil in vsako fazo preko 2.5 mm kabla peljal do svoje vtičnice.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a crunchy »

pirpy napisal/-a:jaz sem ga kupil v merkurju za 19 €, ga povsem razstavil in vsako fazo preko 2.5 mm kabla peljal do svoje vtičnice.
Torej tistega istega, katerega sliko sem objavil na prejšnji strani? Nisem si ga upal popolnoma razdreti, kar so tisti pokrovčki na vtičnicah zelo na tesno objemali vtičnice in bi se poznalo, če bi jih z izvijačem snel (ne bi mogel več vrniti nazaj v trgovino). Legrandov se je enostavno odprl, tako da sem kar njega vzel. Je pa približno dvakrat dražji.

Katere od CCE vtičnic so najbolj pogoste “na terenu“?
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a matija »

Crunchy, v Bauhausu imajo tak razdelilec, ima izhod CEE5 ter 3 schukote. Sigurno je vsak schuko na svoji fazi, ker je na sredini tudi 3F CEE5 16A rdec prikljucek.
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Ja, sem že prej gledal da imajo po internetu takšne škatle, samo ne želim s seboj prevažati tako velikih (in tudi težjih) zadev. Zato sem se odločil, da sam uredim zadevo. Če bo po sreči bo že danes.
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a BoBa »

crunchy napisal/-a:Ja, sem že prej gledal da imajo po internetu takšne škatle, samo ne želim s seboj prevažati tako velikih (in tudi težjih) zadev. Zato sem se odločil, da sam uredim zadevo. Če bo po sreči bo že danes.
Čemu bo pa služila? Če bi imel več EV pri hiši bi razumel. Tale bi pa naj bila prenosna?
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a crunchy »

BoBa napisal/-a:
crunchy napisal/-a:Ja, sem že prej gledal da imajo po internetu takšne škatle, samo ne želim s seboj prevažati tako velikih (in tudi težjih) zadev. Zato sem se odločil, da sam uredim zadevo. Če bo po sreči bo že danes.
Čemu bo pa služila? Če bi imel več EV pri hiši bi razumel. Tale bi pa naj bila prenosna?
Adapter bo služil temu, da bo razen mene lahko še kdo polnil (enofazno), če se bom kje priključil na CEE5 vtičnico. Mislim, da je to dobra ideja in praksa za vse EV-jevce.

Spodaj so kabli, ki sem jih naredil:
- CEE5 32 A moški na CEE5 16 A ženski
- CEE5 16 A moški na 3x šuko 16 A
- 10 m 16 A podaljšek šuko - šuko z 2.5 mm2 vodniki (ja, tudi v elektronabavi imajo vse 16 A podaljške z 1.5 mm2 vodniki!)
Zgornja dva sem danes že preizkusil. Vsi kabli in vtičnice hladni pri 16 A toku.

kupil pa sem še tisti modri adapter iz 3P CEE na šuko. Ali mi bo kje lahko prišel prav?? V kampih?
Moji_kabli_sm.jpg
matija, DGJ, CRF
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a DGJ »

@crunchy temu se reče pripravljen (skoraj) na vse. Upam, da bom v preveliki gužvi na polnilnici naletel prav nate in bova lahko oba polnila.
crunchy, matija, evid
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2159
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1257
1044

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

A si lahko kaj s tem pomagate? https://m.notebooksbilliger.de/d%2Blink ... er%2Bstrip
Baje vsaka vticnica je narejena za 16A. Vsaj tako mi je D-link zagotovil.

Te zadeve uvazam pa bi rad sprobal ampak nimam se e-avta. Sem gor obesil par serverjev pa je bilo 3kW porabe premalo za test. Ce bi v avtu imel se wifi hot spot bi lahko na daljavo spremljal porabo in prekinil polnenje.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a CRF »

Skupaj 16A mogoče... Ampak schuko že sam po sebi ni najbolj primeren za konstanstnih 16A dlje časa.
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a N75 »

crunchy napisal/-a:
BoBa napisal/-a:
crunchy napisal/-a:Ja, sem že prej gledal da imajo po internetu takšne škatle, samo ne želim s seboj prevažati tako velikih (in tudi težjih) zadev. Zato sem se odločil, da sam uredim zadevo. Če bo po sreči bo že danes.
Čemu bo pa služila? Če bi imel več EV pri hiši bi razumel. Tale bi pa naj bila prenosna?
Adapter bo služil temu, da bo razen mene lahko še kdo polnil (enofazno), če se bom kje priključil na CEE5 vtičnico. Mislim, da je to dobra ideja in praksa za vse EV-jevce.

Spodaj so kabli, ki sem jih naredil:
- CEE5 32 A moški na CEE5 16 A ženski
- CEE5 16 A moški na 3x šuko 16 A
- 10 m 16 A podaljšek šuko - šuko z 2.5 mm2 vodniki (ja, tudi v elektronabavi imajo vse 16 A podaljške z 1.5 mm2 vodniki!)
Zgornja dva sem danes že preizkusil. Vsi kabli in vtičnice hladni pri 16 A toku.

kupil pa sem še tisti modri adapter iz 3P CEE na šuko. Ali mi bo kje lahko prišel prav?? V kampih?
Moji_kabli_sm.jpg
1. Srečanje Dems, v kampu samo CEE 3P
2. Eco Rally Nova Gorica, CEE 3P 16A in CEE 5P 32A

Nikjer ni bilo šuko, samo z adapterjem, na rally NG na eni omarici 1x 5pol 32A + 7x 3pol 16A . Na reliju sem celo moj adapter posodil, sem imel dva kabla.
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a crunchy »

CRF napisal/-a:Skupaj 16A mogoče... Ampak schuko že sam po sebi ni najbolj primeren za konstanstnih 16A dlje časa.
Ja, prav zaradi tega sem na koncu tudi kupil Legrandove šuko vtičnice in vtikače. Sodelavec ima dolgoletne izkušnje in pravi, da če ne želim gretja, potem naj kupim Legranda. Imajo bolj rešen (vzmeten) spoj med moškim in ženskim delom. Francozi...
Pri večurnem testu je vse bilo hladno.
Nejccc
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a Damijan »

Legrand dela kakovostne izdelke - prav za EV: http://www.export.legrand.com/files/fck ... reenup.pdf
Nejccc
Soul EV believer
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Pa še vedno pravijo, da je šuko za 14 A
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Mene pa zanima ker c zero ima typ1 priključek.
Npr Petrolova hitra polnilnica ima typ2 (male) sem probal s mojim kablom ( typ2 na typ1) ne gresta skupaj.
Kaj je razlika med Typ2 na kablu ali pa typ2 vtičnica.
Oz obstaja kak adapter da bi lahko polnil tudi na takih polnilnicah (kot je npr hitra Petrolova) katere imajo Typ2 na kablu?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a CRF »

Seveda obstaja adapter: viewtopic.php?f=8&t=1096
Razlika je samo v razporeditvi pinov in obliki konektorja.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a matija »

To lahko naredis le tako, da tlacis vmes sponke, ter tako povezes komunikacijske pin-e. Zelo odsvetujem, konektorji ne gredo skupaj z namenom, ker ta Petrolova hitra je 43kW, a se vedno AC. To lahko normalno izkoristi le Zoe; pa se to ne vsak model.

Pa tudi hitrost polnjenja tu bi bila bizarna (14A oz 3kW) ker v tem priklopu ni DC toka. Zato bi za eno polnjenje placal preko 50€.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a CRF »

Lahko bi naredil tudi namenski adapter, da bi bilo bolj varno, ampak kot je matija napisal, s ceno se ne izide.
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a N75 »

Denis_ napisal/-a:Mene pa zanima ker c zero ima typ1 priključek.
Npr Petrolova hitra polnilnica ima typ2 (male) sem probal s mojim kablom ( typ2 na typ1) ne gresta skupaj.
Kaj je razlika med Typ2 na kablu ali pa typ2 vtičnica.
Oz obstaja kak adapter da bi lahko polnil tudi na takih polnilnicah (kot je npr hitra Petrolova) katere imajo Typ2 na kablu?
Na kablu hitre polnilnice je ženski tip2.
Tip2 vtičnica na običajni polnilnici je bolj globoka, vtičnica na kablu pa bolj plitva.

Lahko tvoj kabel odrežeš nekah plastike okoli 10 mm, samo potem se ta kabel ne več zaklepa na polnilnici.

Ali pa kupiš/izdelaš kabel za ta namen ?
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Adapterji

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Hvala

Sej ni mišljeno da bi polnil na plačljivi Petrol polnilnici ampak nekatere polnilnice katere so free pač imajo samo tak priklop.
Petrolovo hitro sem dal samo za primerjavo da se ve o čem je govora.
Odgovori

Vrni se na “Kabli in priključki”