Nissan LEAF 2018

Odgovori
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

So me naučili, da vsako informacijo takoj popravim tudi na PS. Bolj ko bomo "pridni", man nepotrebnih zavijanj bo potrebno.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a standi79 »

crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2258
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

crunchy napisal/-a:Ali je kdo poskusil priti v diagnostični menu od novega Leaf-a (brez kakšnih OBD adapterjev)?
I have a leaf 40, 2.zero so I don't know if this works for all model variants but I can access the secret diagnostic menu by following this procedure:
1. Foot on the brake pedal and power up. (you can take your foot off the brake pedal afterwards)
2. Turn the radio off.
3. Press and continue to press (keep pressed) the MENU button
4. While keeping the MENU button pressed, turn the radio volume button anti clockwise at least 2 turns.
Hey presto the secret diagnostic menu appears.
Here’s what I did to access the hidden menu in my Leaf 40.
It makes no difference whether the car is switched on with the brake pedal pressed or not.
I first made sure that the audio was switched off.
Then press Map three times. Then press Push Vol button twice, such that first press switches audio on and second press turns it off again (you might need to do this step a bit more slowly as the system seems to be a bit slow to turn the audio on then off). Then press Map button once.
It took a few attempts to get this right, but the key seems to be to fully lift your finger off the buttons after each press, so that the number of presses is correct.
Try powering the car up, turn the radio / audio off, press and keep pressed the MENU button and really spin the volume button, direction doesn't matter.
Še en podatek sem našel za tiste, ki še nameravajo poizkusiti:
Power has to be on but not ignition. Radio has to be off before holding down menu and twiddling the volume knob back and forth.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Povezava telefon in Nissan. Imam telefon Samsung J5 in mi napiše, da se ne morem povezati z avtom. Ni kompatabilen, naj pogledam na njihovo stran. Žal nikjer ne najdem kjer bi pisalo kateri mobiteli so kompatabilni. Katere vi uporabljate?
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Jabuk dela
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a desiro »

Mene tudi zanima glede tega android auto sistema...tisti oficial android auto od googla v sloveniji ni na voljo, kaj uporabljate vi?
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a magic »

Deluje ANDROID AUTO, jaz ga uporabljam, samo ga ne moreš najti na google play, moraš najti povezavo na netu in si ga naložiti. Deluje bp
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

magic napisal/-a:Deluje ANDROID AUTO, jaz ga uporabljam, samo ga ne moreš najti na google play, moraš najti povezavo na netu in si ga naložiti. Deluje bp
To sem naložil, vendar mi ravno to napiše, da to ni kompatabilno. Pravzaprav je to sporočilo na avtu. Ne da se povezati, ko ju povežem s kablom.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a magic »

https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 0-release/, tega naloži, bi moralo delovati. Meni na ioniqu deluje brez problema.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

magic napisal/-a:https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 0-release/, tega naloži, bi moralo delovati. Meni na ioniqu deluje brez problema.
Pravkar poizkusil, ta izdelek ni na voljo v vaši državi.?
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a magic »

MIRANRR napisal/-a:
magic napisal/-a:https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 0-release/, tega naloži, bi moralo delovati. Meni na ioniqu deluje brez problema.
Pravkar poizkusil, ta izdelek ni na voljo v vaši državi.?
Kaj pa ta: https://apkpure.com/android-auto-maps-m ... n.gearhead

Jaz sem si danes iz tukaj posodobil AA in deluje.
Ker sva že ravno na "zvezi", sicer sem ti že 1X poslal zasebno sporočilo in nisem dobil odgovora, ali je na HE Vuhred samo chademo polnilnica?

Hvala in lp!
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Damijan »

MIRANRR napisal/-a:
magic napisal/-a:Deluje ANDROID AUTO, jaz ga uporabljam, samo ga ne moreš najti na google play, moraš najti povezavo na netu in si ga naložiti. Deluje bp
To sem naložil, vendar mi ravno to napiše, da to ni kompatabilno. Pravzaprav je to sporočilo na avtu. Ne da se povezati, ko ju povežem s kablom.
Na testnem Leafu 2 (Nissa Krulc Moravče) je Android Auto na Huawei Mate 10 Pro deloval odlično,
tako da originalne (in za današnji čas zastarele) navigacije nisem uporabljal.

Preveri USB kabel, s katerim se povezuješ.
Soul EV believer
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Hvala, res sem ga uspel prenesti iz interneta. Tega iz
https://apkpure.com/android-auto-maps-m ... n.gearhead,

Malo me je presenetilo, ker prevzame cel zaslon od leafa. Sedaj se moram malo priučiti, kako to najpametneje uporabiti. Hvala vsem za napotke.

Imam še eno vprašanje, kakšna je dejanska razlika med načinom vožnje D ali B. Kaj predlaga tovarna, kakšne so vaše izkušnje?
magic
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a CRF »

Razlika je izključno v moči zaviranja/regeneriranja. Druge razlike ni. Tudi priporočil ni... vozi tako kot ti bolj odgovarja.
Uporabniški avatar
kt57
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 184
Kraj: Grosuplje
Avto: Nissan Leaf 2018, Tesla Y LR
312
1506

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a kt57 »

CRF napisal/-a:Razlika je izključno v moči zaviranja/regeneriranja. Druge razlike ni. Tudi priporočil ni... vozi tako kot ti bolj odgovarja.
Tako je. Jaz B vključim samo na daljših strmih spustih. Pa kadar se igram z 'jadranjem'....
Damijan
TČ okt. 2011, SE jun. 2017, Nissan Leaf apr. 2018, Tesla Y LR sep.2023
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2258
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

MIRANRR napisal/-a:Imam še eno vprašanje, kakšna je dejanska razlika med načinom vožnje D ali B.
Ko dobim EV bom uporabljal izključno D. Vsa moja vozila do sedaj so bili namreč Dizli. Za tiste z Bencinarji pa B.
Pa brez zamere, prosim. Malce heca mora biti.
MIRKOLEAF, MIRANRR, DGJ, Dzun Tao
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Ni bistvene razlike in glede na to da že D kar konkretno zavira pri meni do sedaj še ni bilo potrebe po B ... Za moje pojme mi to ni uporabno pa prevozil tudi nekaj prelazov ... Me je pa počasi zjutraj začel motit slab zrak zjutraj ko se vklopi na začetku toplotna črpalka . Pri ostalih znamkah je to znak zapacanega filtra za zrak ...
yourmother
Prispevkov: 1
Kraj: dolenjska
Avto: leaf 2018

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a yourmother »

Po mojem raziskovanju, je bolje voziti v B "prestavi", generira precej močneje, kar se pozna pri neravnem terenu in v mestu, za test sem se peljal dvakrat po istem hribu navzdol in sem z B nastavitvijo regeneriral 2%, z D pa 1% procent, kar seveda ni realno, ker je procent velika enota, pa vendar se vidi da sem pridobil več z B nastavitvijo. Je morda nekoliko drugačen občutek ampak se hitro navadiš. Je pa zanimivo da je e pedal manj učinkovit pri hribovitem terenu, kot vožnja brez njega..., saj vzdržuješ kinetično energijo brez regeneriranja, ki je manj učinkovito, kot vzdrževanje gibalne količine...
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Splošen nasvet:
- večja regeneracija v mestu, na zavitih cestah, klanci ipd
- manjša regeneracija (pri IONIQ-u "jadranje - brez regeneracije) na magistralkah in AC.
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

glede na to da bo kmalu obvezna zimska oprema me zanima ali kdo ve kako je glede senzorjev v platiščih?
je potrebno kupiti samo pravi tip ali je potrebno preko testerja konfigurirati?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Leaf 40kWh”