OBD2 adapterji

Vse kar si od nekdaj želel vedeti o električnih vozilih, pa nisi vedel kje vprašati
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a Damijan »

Ponarejene ELM327 adapterje se lahko preveri z aplikacijo ELM327 Identifier
https://play.google.com/store/apps/deta ... fier&hl=sl

Težava (pre)poceni kitajskih ponaredkov je, da ne berejo vseh podatkov (npr. temperaturo in tlak v pnevmatikah), nekateri celo prižigajo lučke z napakami na armaturi (ESP, opozorila ipd.), v skrajnem primeru lahko celo pokvarijo vozilo.

Več podrobnosti o ELM327 https://timyouard.wordpress.com/2015/09 ... rom-china/
Soul EV believer
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a magic »

Kateri pa je najboljsi program za diagnostiko preko OBD2, a je za vsa vozila enak? Rabim za ioniqa.
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a Damijan »

Za Ioniqa je praktično edini program Torque Pro za Android, v katerega uvoziš custom PID-e (več https://www.ioniqforum.com/forum/234-hy ... iq-ev.html).

Jaz imam dobre izkušnje s KONNWEI KW 902, ki bere vse podatke (app ga vidi kot ELM327 v1.5), deluje tako s Torque Pro (KIA Soul EV, Hyundai Ioniq) kot LeafSpy (Nissan Leaf).
matija, magic
Soul EV believer
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a magic »

@Damijan hvala, upam, da mi uspe te nastavitve uredit. OBD2 sem pa dobil od kolega in ne vem kateri je. A ta Torque Pro je to ta na Google Play za 3,5€?
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a Damijan »

Soul EV believer
evid
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 126
Kraj: vitanje
Avto: EV
140
937

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a evid »

magic napisal/-a:Kateri pa je najboljsi program za diagnostiko preko OBD2, a je za vsa vozila enak? Rabim za ioniqa.

@Magic, kaj boš diagnosticiral na Bionicu, če ni skrivnost?
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a DGJ »

S tem se tudi jaz trenutno ukvarjam. Zanimajo me pa predvsem informacije o bateriji kot temperatura ipd.
Pač posledica #rapidgate od Leaf2.
Mi je pa to zelo obrobna zadeva in glede na razpoložljiv čas niti ni nujno da mi kmalu uspe.
evid
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 126
Kraj: vitanje
Avto: EV
140
937

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a evid »

DGJ napisal/-a:S tem se tudi jaz trenutno ukvarjam. Zanimajo me pa predvsem informacije o bateriji kot temperatura ipd.
Pač posledica #rapidgate od Leaf2.
Mi je pa to zelo obrobna zadeva in glede na razpoložljiv čas niti ni nujno da mi kmalu uspe.
https://www.youtube.com/watch?v=b4xnUkvkbp8

DGJ zgornji video ti bo najverjetneje zanimiv z vidika temperature baterije v Bionicu. Na kratko o vsebini; full gas po avtobanu, 4x hitro polnjenje in spremljanje temperature v bateriji 40+++.
magic, DGJ
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Glede pregrevanja na Ioniqu, pred nekaj dnevi sem bil v Pragi z njim. 6x hitro polnil, nisem videl temperatur višjih od 43 °C.
Večinoma so se temperature gibale med 34 in 38 °C.

Imam pa Konnwei KW902. Zadeva je sicer klon ELM324 (ker se kot je že Damijan napisal izdaja za verzijo 1.5), uradno je ELM do verzije 1.4b. Se pa zelo lepo obnaša. Ne meče ven, hitro dela, nima artifaktov med prenosom
evid, timo, magic, DGJ, Damijan
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a magic »

@evid, predvsem podatki o bateriji, potem pa bom videl kaj vse se še vidi. Ne poznam programa zato bom videl.
A si že dobil ioniqa?
evid
evid
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 126
Kraj: vitanje
Avto: EV
140
937

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a evid »

Ionic je prispel v Koper v petek in bi ga naj prevzel v sredini tega tedna!!! Tako mi je obljubljeno...

Torej leaf-a sem zaaral v začetku decembra. Ga čakal marca, aprila... Maja je bila dobava preložen na september. Storniral sem naročilo ter naročil ionica. Po slabih dveh mesecih čakanja se bom vpisal v EV familijo!

Doooooolgiiiii so tile zadnji dnevi čakanja....
magic, CRF, instrukcije, MIRANRR, matija, DGJ, Desty, SimonZed, edi-b
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Ce je Ioniq prispel ze v petek, ali si dobil VIN st. za urejanje kredit eko sklada, razen seveda, ce ga bos skesiral potem je ne rabis. Drugace se bos se nacakal preden ga bos odpeljal.
magic
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a magic »

robertto napisal/-a:Ce je Ioniq prispel ze v petek, ali si dobil VIN st. za urejanje kredit eko sklada, razen seveda, ce ga bos skesiral potem je ne rabis. Drugace se bos se nacakal preden ga bos odpeljal.
Kakor se spomnim za eko kredit ne potrebuješ VIN številke, potrebuješ jo za subvencijo.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Jaz sem jo rabil tudi za kredit eko sklada. Za subvencijo sem moral pa dokazati lastnistvo s prometnim dovoljenjem.
evid
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 126
Kraj: vitanje
Avto: EV
140
937

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a evid »

Vse je urejeno, bionic je plačan... delno tudi s pomočjo kredita preko Eko sklada, brez VIN številke. Za subvencijo pa bom zaprosil, ko bom lastnik avtomobila.
magic, Nejccc, DGJ, Matej, crunchy
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a desiro »

Glede kredita, jaz sem ga za Leafa dobil na podlagi predračuna. Za subvencijo pa sem dolžan še prometno...seveda ko avto pride.
magic, evid, robertto
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a magic »

Damijan napisal/-a:Za Ioniqa je praktično edini program Torque Pro za Android, v katerega uvoziš custom PID-e (več https://www.ioniqforum.com/forum/234-hy ... iq-ev.html).

Jaz imam dobre izkušnje s KONNWEI KW 902, ki bere vse podatke (app ga vidi kot ELM327 v1.5), deluje tako s Torque Pro (KIA Soul EV, Hyundai Ioniq) kot LeafSpy (Nissan Leaf).
@Damijan imam KONNWEI KW 902, povezal sem se, sedaj pa nimam pojma kaj naj delam, kam vpišem PIDe, lahko pripopaš slikco kam naj kaj vpišem? Kje vidim podatke od baterije?
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a Damijan »

PIDe ročno kopiraš v mapo od torque app in jih uvoziš...
Soul EV believer
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Po branju nekaj postov tukaj gor s težavami glede izpraznjenosti 12V akumulatorja (ZOE, IONIQ) in po lastni izkušnji, ko sem se igral z OBD (pre)dolgo in se mi je vklopil battery saver + sem začasno opustil misel in priklop na OBD2.
Bom pa vesel povratnih informacij uporabnikov (še posebej za IONIQ) o izkušnjah z dodatnimi vpogledi v sistem vozila.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: OBD2 adapterji

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Tole za Battery Saver+ dobim jaz vsaj 3x mesečno. Pač avto sam napolni 12 V akumulator iz 400 V akumulatorja. Nič pretresljivega
Nekje imam celo posnetek, katera LED utripa med tem postopkom.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Vprašaj in izveš”