Projekt Pametna polnilnica

Projekt Pametna polnilnica, ki upošteva porabo celotnega doma in polnjenje prilagaja razpoložljivi moči celotne hiše.
Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a CRF »

BoBa napisal/-a:Dovod je 3x2,5 mm2? 1 x 16A?
Jaz imam 3x2.5mm2, ja. Ker več ne potrebujem. Konektorji pa so za 5mm2. V končni verziji bom dal take za 6mm2.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a CRF »

pirpy napisal/-a:nisi dodal dodane vrednosti
Hja, dodana vrednost je po moje velika... Zato so pa takele rešitve hudo drage. Mogoče bo končni izdelek imeč bistveno drugačno ceno, ampak takole po delih in za vse ki ste pomagali mora pa bit cena minimalna!
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a darjan »

Še vedno bi jaz tole počil na kickstarter ali podobno platoformo, če se vsaj nekoliko resno misliš/želiš lotiti.

Ljudjb bodo pograbili čas posla, ker je rešitev res top, kar se tiče podobnih na trgu ni primerljive.
kt57
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a CRF »

Prvo zakasnjeno polnjenje uspelo. Danes preizkusim še z "motnjami" (drugimi porabniki med polnjenjem).
Capture.JPG
[/center]
energija.JPG
[/center]
crunchy, Nejccc, magic
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a CRF »

darjan napisal/-a:Še vedno bi jaz tole počil na kickstarter ali podobno platoformo, če se vsaj nekoliko resno misliš/želiš lotiti.

Ljudjb bodo pograbili čas posla, ker je rešitev res top, kar se tiče podobnih na trgu ni primerljive.
Bom še enkrat razmislil!
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a crunchy »

CRF napisal/-a:Bom še enkrat razmislil!
Samo preveriti je potrebno ali je nujno imeti certifikate glede varnosti in električne kompatibilnosti. Morda pogledaš na Kickstarterju podobne projekte in če ni navedeno, vprašaš avtorje.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a darjan »

Saj če se bo pri nas prodajalo, bo tudi rabil vse to

Ampak naš trg je...mali kar se tiče EV, evropa pa je že druga zgodba, s starterji pa doseže ves svet.
MIRANRR
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a N75 »

darjan napisal/-a:Še vedno bi jaz tole počil na kickstarter ali podobno platoformo, če se vsaj nekoliko resno misliš/želiš lotiti.

Ljudjb bodo pograbili čas posla, ker je rešitev res top, kar se tiče podobnih na trgu ni primerljive.
Ne vem kaj je Kickstarter, moje mnenje je da rabiš samo spletno stran s svojo domeno,
navodila v angleščini,
in spletna prodaja po celem svetu.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a darjan »

"kickstarter" je platoforma, kjer nekdo predstavi svojo idejo, produkt, zasnovo... ljudje pa potem investirajo v razvoj oz lansiranje produkta.

Recimo CRF bi lahko že v stanju ideje odprl projekt in postavil cilj da ko zbere 50k začne z razvojem in produkcijo. Recimo ponudil bi 166 polnilnic po akcijski predkupni ceni 300 eur.

Point vsega je, da so na enem mesu zbrane ideje in da se s tem doseže izjemen krog kupcev, ki se jih drugje ne bo moglo. Mogoče edino še kak eBay, ampak tam so provizije že "ubitačne". Lastna stran je seveda najbolj optimalno, ampak brez oglaševanja je nihče ne bo našel, kar pa je spet vložek.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Še moje razmišljanje na temo domače polnilnice. Pozor,, če bi se šel kakšno prodajo, bi lahko bili problemi FURS in podobne stvari.
Da je vse legalno in brez dajatev, bi lahko samo po načinu zadruge. Se združimo vsi, ki bi malo delali, nekaj dodali denarja in to je to, ni dajatev.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a CRF »

FURS ni problem. Kar bom prodal bom prodal z računom in plačal davek.
nakaza
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a CRF »

Evo eno realno polnjenje s konkretno motnjo. Polnjenje na 16A Omejitev na 20A. Motnja najprej 6A in potem še 10A.
Polnilnica deluje tako da najprej zmanjša moč na 6A, če še to ni dovolj pa polnjenje popolnoma prekine in nadaljuje 10 minut po sprostitvi moči.
Capture.JPG
Capture.JPG (20.92 KiB) Pogledano 5886 krat
[/center]
Graf prikazuje maximalni tok v 5 minutnem intervalu. zato je prikaz bolj odrezav. V resnici se spremembe zgodijo znotraj 10 sekund.
crunchy, darjan, Nejccc, pirpy, robertto, magic
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
944

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Tudi sam mislim, da bi se zadeva dala prodat v večjih količinah po tržni ceni - sploh če bi bila v ponudbi tudi 3 fazna varianta (tu sta potem dve varianti - za enofazni polnilec iskanje optimalne faze in za trifazni iskanje optimalne hitrosti glede na obremenitev posamezne faze - sicer pa ti s tem nisem nič novega povedal).

Je pa z prodajo masam povezana tudi podpora kupcem, tako da potem je kit komplet hitro vprašljiv (ker ga pač ne moreč naredit ''trotlziher'').

Če (ko) boš imel kako elektroniko (lahko brez ohišja (si lahko že marsikdo sam sprinta svoj dizajn), kablov in vtikača) z merilcem toka za prodat pa se priporočam.
CRF
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a CRF »

Prvi prototip je tik pred zaključkom. Če nebi imel Zoe in se nebi zafrkaval z zakasnjenim polnjenjem bi bil že zaključen. Tako pa zagotovo po praznikih.

Potem bom s testnimi uporabniki preizkusil uporabo na različnih avtomobilih in predvsem z različnimi uporabniki. Ko bo princip preverjen in sistem stabilen, pa grem direktno na trofazno, ki bo hkrati seveda tudi enofazna.

@BogyX, če bi želel enofazno, jo lahko dobiš kmalu, trofazno pa v nekaj mesecih.
Nejccc, magic
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
944

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Z veseljem bi testiral, vendar po planu še dva meseca ne bo avtomobila. Tako da prepustim teste tistim, ki dejansko lahko takoj dajo nek pameten feedback, se pa oglasim ko bo avto v garaži.
CRF
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a pirpy »

ukomponiraj še load balancer, ki ga je N75 predlagal
CRF
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a N75 »

Imam nekaj tehničnih vprašanj glede polnilnice:
1. Kako imaš zaščiten CP(PP ne uporabljaš) pred preveliko napetostjo da ne poškoduje procesor, kaj se uporablja pri zaščiti +-12V, jaz poznam samo varistor, samo v tem primeru verjetno ni uporaben.
2. Na vezju imaš tokovnik, ali meriš samo tok ali meriš tudi napetost in računaš moč in energijo.
3. Ali bo načrt vezja javno dostopen ?
4. Kaj pa izvorna koda programa ?
5. Kako imaš rešeno da ko izpade usmerjevalnik za domače omrežje še vedno komunicirata postaja in senzor ?
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

N75 napisal/-a:5. Kako imaš rešeno da ko izpade usmerjevalnik za domače omrežje še vedno komunicirata postaja in senzor ?
Na tole lahko mogoče že jaz odgovorim, če ni wifija bo postaja delovala kot samostojna enota.
Če izpade povezava s senzorjem (kar je pri meni trenutno zelo pogosto) gre postaja v zasilni režim delovanja - pri meni je to tok 8 A.
Je pa res, da če pri meni izpade wifi, potem to pomeni, da ni elektrike že več kot 4 ure (wifi in mreža so na UPSih)
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Kolk bo tole stalo, ko bo šlo v produkcijo?
Meni se zelo dopade.
Edino problem je k Ioniq ne fila s treh faz da bi jih enakomerno obremenil. To se pa samo z DC polnilnico resi, ampak je zaenkrat predrago.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Projekt Pametna polnilnica

Odgovor Napisal/-a magic »

Če mi bo 10kw sončna delala na polno potem bi s to polnilnico verjetno lahko ioniqa polnil na polno, torej s 6.6kw in če zmanjka sonca bi samodejno omejila amperažo?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Smart & Simple”