"Blokovec" bi imel EV...

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
ixi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Kraj: MB
Avto: CVT
48
558

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a ixi »

Pozdravljeni -- vse prebral... in že prej sem imel pomisleke, zdaj pa sem se prebil skozi temo "Zaparkirana polnilna mesta", pa vidim, da bi dnevno doživljal strese in glavobole
V službi ni mogoče polnjenje, do najbližje polnilnice pa bi imel vsaj 30min hoje. "Doma" pa tak dobrega soseda nobenega ne poznam.

Torej gledam hibride po novem. Katerega priporočate?

Vidim, da je kar nekaj EVjev iz MB in okolice...je kdo lastnik belega iona/C-Zero, ki ga vidim parkiranega na Betnavski? Ali pa drugega belega pri Piceriji Rudi?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a darjan »

Hibrida jaz ne bi gledal, niso ekonomični za relacije, kvejčjemu za mestno vožnjo.

Če rabiš novo stanovanje, vem za enega, ki se prodaja in ima v podzemni garaži urejeno polnilno mesto
nakaza
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a CRF »

darjan napisal/-a:Hibrida jaz ne bi gledal, niso ekonomični za relacije, kvejčjemu za mestno vožnjo.
Mislim da se @talker2 nebi strinjal... http://evsvet.eu/viewtopic.php?f=21&t=3 ... =40#p10102
talker2
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a darjan »

No, glede na bencinski ICE je verjetno bolj ekonomičen, ampak dizlu pa ne pride blizu...

Sem imel RXH, pa je bila večja poraba, kot pri 1.6 dizlu, pač dodatnih 400kg naredi svoje. Govora je o AC @ 130kmh.
ixi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Kraj: MB
Avto: CVT
48
558

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a ixi »

@darjan - uf... iz novega EVja bi prišel na novo stanovanje -- a EV je vključen v ceno?
darjan, Nejccc
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Mislim da se @talker2 nebi strinjal... Toyota Prius Plug-in - predstavitev - Stran 3 - EVSVET.eu
Poraba bencina pri PHEV-u je lahko nizka na dva načina:

1. Da kupiš Toyoto Prius Plug-in, ki je najbolj učinkovit PHEV na tržišču
2. Da ga čim večkrat napolniš z elektriko.

Torej ima @ixi spet problem, ker ga nima kje polniti. PHEV se v praksi še večkrat polni, kot čisti EV, ker ima manj EV dosega. Seveda, če hočeš kaj prihraniti iz naslova goriva. Ni pa nujno. Pripeljal se boš v vsakem primeru na cilj in to brez nujnih postankov za električno polnjenje. Poglej si moje poste glede porabe bencina na linku zgoraj.
matija
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a darjan »

Lahko imaš takšen PHEV, kot jaz, ko sem zadnjih 9000km natankal 4L bencina
Nejccc, matija
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a matija »

darjan napisal/-a:No, glede na bencinski ICE je verjetno bolj ekonomičen, ampak dizlu pa ne pride blizu...

Sem imel RXH, pa je bila večja poraba, kot pri 1.6 dizlu, pač dodatnih 400kg naredi svoje. Govora je o AC @ 130kmh.
Spet odvisno od dolzine relacije ter kaksna je. Na svoje presenecenje sem pri skoku na dolenjsko in nazaj s PHEV prisel na nivo dizla, 80km tja, napolnil, 80km nazaj. Porabil je manjkot prejsnji 6 valjni dizel, nekje 4.5L/100km je bilo. Naslednjic pa enaka relacija s tem da je bil na AC tempomat na 160km/h, na koncu mislim da je bilo 5.8L/100km.

Sicer nikoli nisem bil pristas debat “koliko pije moj dizel”, ampak smo tam blizu. Ocitno so vseeno naredili motorcek ki ni pozresen, pomaga pa mu tudi regeneracija.

Prejsnji teden do Benetk je bilo tudi nekaj cez 5, ampak sem vozil kot da imam leaf2 skoraj tempomat na 110 - smo imeli prevec rezerve.
bojangros
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 29
Kraj: Slovenj Gradec
Avto: Peugeot ION
34
5

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a bojangros »

Tudi jaz živim v bloku,kar pomeni da doma ne morem polniti avta.
100 metrov stran od firme,v kateri delam je polnilnica.Lahko bi avto polnil tudi v službi (šefi predlagali)
naredim pa 150km na teden...
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Pozdravljen!

Potem ti nimaš problema...
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1422

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Glede koliko km narediš na teden, to je letno okoli 9000 km, se ravno nov EV ne splača, razen če nisi velik eko entuziast.
bojangros napisal/-a:Tudi jaz živim v bloku,kar pomeni da doma ne morem polniti avta.
100 metrov stran od firme,v kateri delam je polnilnica.Lahko bi avto polnil tudi v službi (šefi predlagali)
naredim pa 150km na teden...
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a darjan »

Volt/Ampera rabljena je zelo primeren model za "začetnike" v EV svet.
ixi
ixi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Kraj: MB
Avto: CVT
48
558

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a ixi »

bojangros napisal/-a:Tudi jaz živim v bloku,kar pomeni da doma ne morem polniti avta.
100 metrov stran od firme,v kateri delam je polnilnica.Lahko bi avto polnil tudi v službi (šefi predlagali)
naredim pa 150km na teden...
Pri nas pa bi mi odvzeli stroške kilometrine, ker se ti itak "voziš na službeno elektriko",... da ne omenjam stalnega zbadanja in kritiziranja ostalih... (

@darjan: lepši polovici je oblika Ampere preveč grda Volta ji pa rajši niti ne kažem
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1422

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Jaz sprejmem takoj če mi dovolijo filt v službi, pač ne dobiš potnih stroškov, avto filaš, uporabljaš pa tudi za privat vožnje a ne? Zmaga!

In ti se sekiraš za zbadanje tudi mene so, pa kaj, oni plačujejo 200 do 300 eur za avto in še okoli 200 za gorivo. Jaz plačujem 245 za avto ! Smeji se meni !
ixi napisal/-a:
bojangros napisal/-a:Tudi jaz živim v bloku,kar pomeni da doma ne morem polniti avta.
100 metrov stran od firme,v kateri delam je polnilnica.Lahko bi avto polnil tudi v službi (šefi predlagali)
naredim pa 150km na teden...
Pri nas pa bi mi odvzeli stroške kilometrine, ker se ti itak "voziš na službeno elektriko",... da ne omenjam stalnega zbadanja in kritiziranja ostalih... (

@darjan: lepši polovici je oblika Ampere preveč grda Volta ji pa rajši niti ne kažem
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Delodajalec ti mora izplačati potne stroške po zakonu. Tukaj ni debate...
mitjap
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1422

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Izplača mu potne stroške, ne dovoli mu pa polnjenja!
talker2 napisal/-a:Delodajalec ti mora izplačati potne stroške po zakonu. Tukaj ni debate...
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a darjan »

Potni so veliko več, kot je štroma, tako da tu je ROI v hudo negativo. Raje naj polni doma.
Uporabniški avatar
Luka
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 156
Kraj: Litija
Avto: vw e-up! 2017
119
326

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a Luka »

Kaj pa če bi predlagu, da ti zaračunajo pavšalno recimo 10€ na mesec za uporabe elektrike in jim prikažeš izračun, da za dofilavanje ne porabiš več. Po mojem se bi nasla ugodna resitev.
ixi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Kraj: MB
Avto: CVT
48
558

Re: "Blokovec" bi imel EV...

Odgovor Napisal/-a ixi »

Hm...ne vem al mam saj jaz take, ampak je kot bi govoril steni
Odgovori

Vrni se na “Splošne debate o EV”