Škoda Enyaq

Odgovori
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1223
Avto: ID.3
648
18

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Primerjaš jabolke in hruške. Če bi na avtocesti vsi vozili 50km/h, ne bi bilo tam praktično nobene smrtne žrtve (razen, če bi kak tovornjakar zaspal in zapeljal v stoječo kolono vozil). Če bi pa v mestu vsi vozili 130km/h, bi pa dnevno imeli mrtve na cesti. Hitrost mora biti prilagojena razmeram na cesti.

Sicer je pa vse to že precej offtopic.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1412
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
688
138

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Gasper »

OK, torej v mestih moramo še bolj zaostriti hitrost, da bomo glede smrtnih žrtev na istem kot na AC. Em... ne, ne gre to tako.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1223
Avto: ID.3
648
18

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Lahko obračaš besede, kolikor želiš. Če bi ljudje vozili po predpisih, bi bilo nesreč manj. Pa to ne pomeni samo, da naj bi se držali omejitve. Včasih je treba voziti tudi počasneje. Držati je treba varnostno razdaljo. Če si preveč utrujen, se je treba ustaviti. Biti moraš pozoren na promet (in ne na telefon ali kaj drugega). V večini primerov je za nesrečo kriv šofer... v redkih primerih pa tehnika.

Meni je nepredstavljivo, kako moraš voziti, da na avtocesti povzročiš nesrečo... pa se to na naših avtocestah (žal) redno dogaja. Ljudem se preveč mudi, so preveč nestrpni.
Dzun Tao, DGJ, Sebastijan, Apolon, matija
SnakeEye
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 222
Kraj: Ljubljana
Avto: ID. 3
177
98

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a SnakeEye »

Ja, tudi sam sem tako razmišljal, dokler se mi ni zgodilo dva meseca nazaj, ko sem razbil svojega ID. 3. Po 30-ih letih odkar imam izpit se je zgodilo. Preprosto sem spregledal. Hvala Bogu nobenemu nič, samo materialna škoda. Če bo tako naslednjih 30 let, takoj podpišem.

Pri takih izjavah sem od sedaj malo bolj ponižen. Do sedaj sem mislil, da se mi kaj takega ne more zgoditi.
Avrelij, Ogo, Sebastijan, prijazen, DeCoRawr, amaterB, matija, Robie, crunchy, Moni, pirpy, Nemelk, niko6
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Lastniki Enyaqa kateri imate še star software, torej verzija 792 in 790, lahko greste na Update na ME3 od kod naprej bo avto omogočal OTA. Meni so danes naredili, in je en kup popravkov in izboljšav
dc
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana
Avto: Skoda Enyaq
1
0

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a dc »

Blindek napisal/-a: 01 Sep 2022, 18:17 Lastniki Enyaqa kateri imate še star software, torej verzija 792 in 790, lahko greste na Update na ME3 od kod naprej bo avto omogočal OTA. Meni so danes naredili, in je en kup popravkov in izboljšav
So te kontaktirali s servisa ali si jih sam poklical glede tega? Meni se namrec se noben ni javil... Jih malo poklicem ta teden....
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Sem sam klical, ker sem neučakan 😅
warpedone
dc
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana
Avto: Skoda Enyaq
1
0

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a dc »

Evo, jaz se ze par dni vozim z ME3 updateom. Zaebkrat vse ok, najvecja razluka je v sami navigaciji, ki je opazno boljsa....
Matej24
Enjsv28
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana
Avto: Enyaq

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Enjsv28 »

Blindek napisal/-a: 01 Sep 2022, 18:17 Lastniki Enyaqa kateri imate še star software, torej verzija 792 in 790, lahko greste na Update na ME3 od kod naprej bo avto omogočal OTA. Meni so danes naredili, in je en kup popravkov in izboljšav
Živio. Lahko podeliš na katerem servisu so ti naredili update?

Jaz sem danes imel avto na servisu (po enem mesecu uporabe od nakupa) zaradi pogostega zmrzovanja velikega ekrana. Tudi ugašanje in ponovni zagon ekrana ni deloval, šele ugasnjen avto ccca 20 minut je zadevo uredil.
Na servisu na Verovškovi so mi pametovali da imam zadnjo verzijo software, pa sem jih vprašal po zdravju saj je iz avta jasno da je verzija 2.9….. in na nalogu jasno zahtevano da naredio update software-a.
Čakam sedaj klic ker ”preverjajo” če imam prav.
matevzv90
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 301
Kraj: maribor
Avto: TM3&Volvo
58
13

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a matevzv90 »

Prav zalostno je , ko vemo lastniki vec kot pa ljudje kateri naj bi bili zato usposobljeni, kaj sele placani..
DeCoRawr
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

matevzv90 napisal/-a: 12 Dec 2022, 14:14 Prav zalostno je , ko vemo lastniki vec kot pa ljudje kateri naj bi bili zato usposobljeni, kaj sele placani..
Žal ko plačaš je tako. Od nas je pa kako smo naprej vztrajni, da jim ne damo, da se nas na hitro rešijo.
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Če maš avto 1 mesec maš 3.1 SW, mi stari smo šli iz 2.1 n 3.0

Zate pridejo vsi novi updatei OTA torej servis ne more nič.

Zmrzovanje enote pa je lahko kriv sam ekran
Matej24
stjurc
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 212
Kraj: NM
Avto: Renault Zoe R135 & Škoda Enyaq 85 2024 (v prihodu)
158
49

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a stjurc »

Evo, jaz sem naročil Enyaqa 85 (modelno leto 2024 z novim motorjem in infotainmentom - tako HW, kot SW). Rok dobave naj bi bil 3-4 mesece.

Mišljen je bil nakup iz zaloge, ker so popusti sedaj veliki, ko se menja modelno leto. Za tistega, ki sem ga gledal jaz, je bil končni popust napram ceni na skoda.si (rubrika "takoj dobavljivo") skorajda 20k (iz 66 na 47k EUR). A sem si premislil. Pazljivi bodite pri Škodi in serijski opremi, če bo kdo kupoval še zadnje kose iz 2023 zaloge. Za Enyaq 80 Sportline npr. v katalogu piše, da ima serijsko Travel assist, a ga v resnici nima. Lahko da je še kateri kos opreme, ki naj bi bil v Sportline 2023 serijsko, a ga v resnici ni, ker sem od nakupa potem odstopil. Nekako niso uspeli izpisati (vključno z uvoznikom) točno katero opremo avto sploh ima :think: ) in mi je zadeva začela vlivati hudo slab občutek.
technic
Uporabniški avatar
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2246
1180
397

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a technic »

technic napisal/-a: 30 Dec 2023, 15:15
Matej24 napisal/-a: 30 Dec 2023, 14:41 Pa za Enyaqa nisem ziher...kje si to zasledil?
https://youtu.be/NK8CJ_jZ46E?t=279
CATL vs Samsung SDI.png
Chris je zgleda malo pomešal, nisem našel kakšnega drugega vira...
Da popravim, ostaja CATL in LG Chem:
https://youtu.be/s4X8w8sZ8xE?t=432
There is a small correction to a statement in the video. The cell chemistry of the LG Chem cells in the 85x and RS has indeed been slightly changed. However, the battery itself remains the same as stated in the video (e.g. same capacity). To the best of our knowledge, it is still an NMC 712 (NCM 721) battery.
PS: Tale mUdel ima en kup videov, tako o starem kot tudi primerjav z novim...
stjurc
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 212
Kraj: NM
Avto: Renault Zoe R135 & Škoda Enyaq 85 2024 (v prihodu)
158
49

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a stjurc »

technic napisal/-a: 27 Jan 2024, 09:10
technic napisal/-a: 30 Dec 2023, 15:15
Matej24 napisal/-a: 30 Dec 2023, 14:41 Pa za Enyaqa nisem ziher...kje si to zasledil?
https://youtu.be/NK8CJ_jZ46E?t=279
CATL vs Samsung SDI.png
Chris je zgleda malo pomešal, nisem našel kakšnega drugega vira...
Da popravim, ostaja CATL in LG Chem:
https://youtu.be/s4X8w8sZ8xE?t=432
There is a small correction to a statement in the video. The cell chemistry of the LG Chem cells in the 85x and RS has indeed been slightly changed. However, the battery itself remains the same as stated in the video (e.g. same capacity). To the best of our knowledge, it is still an NMC 712 (NCM 721) battery.
PS: Tale mUdel ima en kup videov, tako o starem kot tudi primerjav z novim...
Ja, ima videe tako v ENG, kot v DE jeziku. Veliko je "prelil črnila" tudi okrog dejstva, da pre-2024 Enyaqi ne dobijo SW 4.0.

Tole, da CATL dobavlja baterije za Enyaqe sem tudi jaz zasledil v tem videu. Sem bil pod vtisom, da je LG.
stjurc
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 212
Kraj: NM
Avto: Renault Zoe R135 & Škoda Enyaq 85 2024 (v prihodu)
158
49

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a stjurc »

Da ne odpiram nove teme: koliko časa ste lastniki Enyaqov čakali na dobavo naročenih vozil? Je kdo naročal v 2024?

Sredi januarja so meni na ponudbo napisali 3-4 mesece, a imam občutek, da bo bistveno dlje glede na zadnji pogovor s prodajalcem. Naročil pa sem novo 85tko s PLUS opremo, TČ in kljuko.
EVent
Prispevkov: 2
Kraj: Maribor

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a EVent »

Zdravo

Odločam se za nakup rabljene Škode enyaq iv80 2021. Avto ima okoli 50k prevoženih in bi ga lahko dobil za solidno ceno. Na kaj bi bilo potrebno biti pozoren ob nakupu? Se da preko OBD ali kakšne aplikacije preveriti stanje baterije?

Kaj se zgodi z EV baterijo če vozilo nekaj časa stoji / se ga ne uporablja.

Garancija na baterijo je torej 8let/160k km? Kakšni so stroški z ostalimi servisi (interval)?

Hvala!
d14u
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 140
Avto: štirikolesnik
74
2

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a d14u »

EVent napisal/-a: 11 Mar 2024, 14:43 Kaj se zgodi z EV baterijo če vozilo nekaj časa stoji / se ga ne uporablja.
Če se ne izprazni do 0 %, torej pod svojo "varno" napetost celic, nič. Sicer je pa lahko celo sranje ...
stjurc
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 212
Kraj: NM
Avto: Renault Zoe R135 & Škoda Enyaq 85 2024 (v prihodu)
158
49

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a stjurc »

Če ima še kdo naročenega Enyaqa, imam ne najboljše novice. Dobavni rok, ki je na moji pogodbi 3-4 mesece, se je podaljšal na 8 mesecev. Namesto april-maj, je sedaj predviden rok dobave teden 38 - torej druga polovica septembra.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2553
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1406
1020

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a alfy »

stjurc napisal/-a: 27 Mar 2024, 15:20 Če ima še kdo naročenega Enyaqa, imam ne najboljše novice. Dobavni rok, ki je na moji pogodbi 3-4 mesece, se je podaljšal na 8 mesecev. Namesto april-maj, je sedaj predviden rok dobave teden 38 - torej druga polovica septembra.
Lahko si naročil neko opremo, katere trenutno ni.
Ni za delat splošno paniko še.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Enyaq”