Nove polnilnice po Sloveniji

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Nova hitra polnilnica v Sežani Bencinski servis Mol - Poleg Tuš nakupovalnega centra
Polnilnica je postavljena ampak trenutno še ne deluje zato je tudi nisem še dodal na PlugShare
Tudi niso mi znali povedati kako se bo aktivirala.
P_20181126_135258.jpg
CRF, Denis_, evid, matija, DGJ
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a CRF »

MOL je pa tole dobro zastavil!
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a BoBa »

MOL-ove trenutno aktivirajo uslužbenci s kartico. Še prej pa se je potrebmo btezplačno registrirati pri njih in dobiš kartico, ki pa ni RFID.
Petrol
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana
436
7

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Petrol »

b0k1 napisal/-a:v Mengšu bo ob obvoznici nova bencinska od Petrola in naj bi imeli tudi polnilnico. Po njihovih besedah bo že letos začela obratovati.
http://www.menges.si/menges-si/prva-str ... lu-mengsa/
Spoštovani,

ob postavitvi novega bencinskega servisa v Mengšu ne bomo postavili električne polnilnice. O vseh novostih vas bomo pravočasno obvestili preko uradnih kanalov.

V primeru dodatnih vprašanj pa se lahko na nas vedno obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Luka Strnad Peterca
Inovativni poslovni modeli in digitalizacija
Petrol d.d., Ljubljana
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Zakaj pa ne? Meni bi hitra polnilnica ze parkrat prisla prav nekje med Trzinom in Kamnikom. Lahko bi jo postavili tudi v Gornjem Gradu na Petrolu. Zgornje savinska je zelo slaba glede polnilnic. Lahko bi Petrol postavil kaksno hitro polnilnico med Mozirjem in Gornjem Gradu.
Uporabniški avatar
instrukcije
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Ladja
Avto: KIA Soul EV
275
558

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a instrukcije »

robertto napisal/-a:Zakaj pa ne? Meni bi hitra polnilnica ze parkrat prisla prav nekje med Trzinom in Kamnikom. Lahko bi jo postavili tudi v Gornjem Gradu na Petrolu. Zgornje savinska je zelo slaba glede polnilnic. Lahko bi Petrol postavil kaksno hitro polnilnico med Mozirjem in Gornjem Gradu.
Zato, ker bi jo morali sami financirat , pa jim ne paše. Če bi jo dobili zastojn, e pol pa ja
robertto
Znanje je denar
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a matija »

Ker Mengeš ni ob nobeni vecji tranzitni poti. Iz stalisca investicije se zdi precej logicno. Voklo je bolj, kjer pa je ze. Je precej bolj smiselno na Voklem se kaksno zraven dodati, za redundanco ter zadostitev potreb ob rasti EVjev.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Tole mi je poslal kolega (še nekaj polnilnic v Novem mestu):
https://www.novomesto.si/dogajanje/novi ... vih_polnil
Mislim, da mi bo prišlo prav.
Tale stavek pa se mi zdi zanimiv:
Najbolj zgovorne so številke, saj je bilo v primerjavi z letom 2016 na naših polnilnicah Gremo na elektriko letos za kar 7-krat več polnjenj.
V zadnjem tednu ali dva opažam precejšnjo zasedenost polnilnic. Ali se mi to samo zdi ali pa je lastnikov EV vsak dan (znatno) več?
CRF
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a CRF »

Na Plugshare so samo 4. Če kdo najde ostale naj jih doda.
b0k1
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 56
Kraj: Kamnik
Avto: BMW i3
23
0

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a b0k1 »

Petrol napisal/-a:
b0k1 napisal/-a:v Mengšu bo ob obvoznici nova bencinska od Petrola in naj bi imeli tudi polnilnico. Po njihovih besedah bo že letos začela obratovati.
http://www.menges.si/menges-si/prva-str ... lu-mengsa/
Spoštovani,

ob postavitvi novega bencinskega servisa v Mengšu ne bomo postavili električne polnilnice. O vseh novostih vas bomo pravočasno obvestili preko uradnih kanalov.

V primeru dodatnih vprašanj pa se lahko na nas vedno obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Luka Strnad Peterca
Inovativni poslovni modeli in digitalizacija
Petrol d.d., Ljubljana
Zakaj pa ne? Mengeš bi lahko pokril potrebe hitrega polnjenja lastnikov EV iz Kamnika, DOmžal, Trzina... dodatno kakor je meni znano je v planu izgradnja nove cestne povezave, ki bo povezovala gorenjsko AC s štajersko AC, tako da bo kar nekaj tranzita in posledično primerna lokacija.
b0k1
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 56
Kraj: Kamnik
Avto: BMW i3
23
0

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a b0k1 »

matija napisal/-a:Ker Mengeš ni ob nobeni vecji tranzitni poti. Iz stalisca investicije se zdi precej logicno. Voklo je bolj, kjer pa je ze. Je precej bolj smiselno na Voklem se kaksno zraven dodati, za redundanco ter zadostitev potreb ob rasti EVjev.
glede na planirano izgradnjo povezovalne ceste, bo nova bencinska tik ob večji tranzitni poti. Dodatno naj bi bil pa Petrol največji in najnaprednejši glede polnilnic, pa ga je začel MOL prehitevati, če upoštevamo delež bencinskih s polnilnicami.
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Pier »

b0k1 napisal/-a:
matija napisal/-a:Ker Mengeš ni ob nobeni vecji tranzitni poti. Iz stalisca investicije se zdi precej logicno. Voklo je bolj, kjer pa je ze. Je precej bolj smiselno na Voklem se kaksno zraven dodati, za redundanco ter zadostitev potreb ob rasti EVjev.
glede na planirano izgradnjo povezovalne ceste, bo nova bencinska tik ob večji tranzitni poti. Dodatno naj bi bil pa Petrol največji in najnaprednejši glede polnilnic, pa ga je začel MOL prehitevati, če upoštevamo delež bencinskih s polnilnicami.
Vem, da to ni tema, bi me pa vseeno zanimalo, kje se lahko kaj več prebere o tem povezovalni cesti med Štajersko AC in Gorenjsko AC? Ali so to še vedno tiste stare govorice izpred 5tih let?
b0k1
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 56
Kraj: Kamnik
Avto: BMW i3
23
0

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a b0k1 »

Pier napisal/-a:
b0k1 napisal/-a:
matija napisal/-a:Ker Mengeš ni ob nobeni vecji tranzitni poti. Iz stalisca investicije se zdi precej logicno. Voklo je bolj, kjer pa je ze. Je precej bolj smiselno na Voklem se kaksno zraven dodati, za redundanco ter zadostitev potreb ob rasti EVjev.
glede na planirano izgradnjo povezovalne ceste, bo nova bencinska tik ob večji tranzitni poti. Dodatno naj bi bil pa Petrol največji in najnaprednejši glede polnilnic, pa ga je začel MOL prehitevati, če upoštevamo delež bencinskih s polnilnicami.
Vem, da to ni tema, bi me pa vseeno zanimalo, kje se lahko kaj več prebere o tem povezovalni cesti med Štajersko AC in Gorenjsko AC? Ali so to še vedno tiste stare govorice izpred 5tih let?
Vtipkaj v Google povezovalna cesta želodnik vodice

drugače se pa to vleče že dlje časa, vendar naj bi se v kratkem dokončala obvoznica v Mengšu in začela graditi obvoznica v Vodicah. Za dokončanje celotne trase bo pa še kar nekaj let minilo in do takrat bo Petrol sigurno postavil polnilnico

Vem, pa da ima Petrol od mojega polnjenja na njihovi polnilnici večjo maržo, kot če natankam dizla....ob polnjenju je vedno kava in še kaj, pri dizlu pa takoj naprej

Potrebno bo začeti razmišljati v drugačni luči in ne le "profitabilnosti" polnilnic, saj uporabniki le-teh dodatno potrošijo denar na drugih stvarev v vmesnem času.
SimonZed
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a matija »

b0k1 napisal/-a: Potrebno bo začeti razmišljati v drugačni luči in ne le "profitabilnosti" polnilnic, saj uporabniki le-teh dodatno potrošijo denar na drugih stvarev v vmesnem času.
Drzi, MOL v Kranju je od mojega brezplacnega polnjenja imel 1.4€ za kofe. Pa CZero je hitro poln, 20min za tistih 7-8kWh.

Sem pa siguren da naredijo domaco nalogo, ter izracunajo promet ter potencialno kolicino polnjenj. In sigurno danes, november 2018 to ni tako rentabilno kot kje drugje, kjer siba nekajkrat vec prometa vkljucujoc tujce. Mislim da Nemec in Norvezan ne peljeta skozi Menges, pa brez zamere
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a matija »

Nova DC polnilnica @ MOL servis Dramlje. Slika je za sem, na plugshare pa bolj ne sodi, ker zgleda enako kot katera koli druga Efacec 50kW na svetu. Nasel v objavi PlanNetSolar.

Ce se ne motim je to tretja na MOL-u preko projekta NEXT-E (http://next-e.eu/map.html), eno pa ima MOL lastno (Kranj).
Skoda da skoraj leta 2019 postavljajo 50kW polnilnice. To pomeni za vozila kot so I-Pace, E-TRON postanke 2 uri. Kaj bos delal 2 uri na pumpi ...

dodano @ PS: https://www.plugshare.com/location/173066
Photo 28-11-2018, 09 08 54.jpg
CRF
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Mol očitno to kar pospešeno postavlja
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a darjan »

Škoda da nimajo šukota
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Načeloma če vprašaš šuko ti po moje posodijo na podaljšek v vsakem bencinskem servisu.
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Drugače pa na primorskem in se pripravlja kar nekaj polnilnic je v izdelavi trenutno in sicer:

1.) Sežana - Hitra polnilnica bencinski servis Mol poleg tuša (že stoji ni v obratovanju je pa že vpisana v plugshare)

2.) Počivališče Povir pri Sežani (na AC) - na obeh straneh hitri polnilnici - v planu v kratkem

3.) Park Škocjanske jame - 2x 22kv dela so trenutno v polnem teku

4.) Kobilarna lipica - ne vem kake moči ampak je predvideno 6 parkirnih mest in so ravno kar začeli z deli.

5.) Bencinski servis Petrol Postojna - Predvidena hitra polnilnica in bo v kratkem tudi stala

6.) Koper - se obeta tudi še ena hitra polnilnica in sicer pri avtobusni postaji
SimonZed, CRF, instrukcije, Denis_, matija, DGJ
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Nove polnilnice po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a matija »

Se dve ki jih postavlja NEXT-E, ocitno najprej na MOLih, nato sledijo se Petroli.

Maribor, MOL Streliska
http://api.plugshare.com/view/location/173153

Murska Sobota, MOL Lendavska
http://api.plugshare.com/view/location/173154
DGJ
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”