Polnjenje kateregakoli avtomobila na TESLA chargerju

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina :)
timo
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Koper
Avto: še mau FORD S- MAX
4
70

Re: Polnjenje kateregakoli avtomobila na TESLA chargerju

OdgovorNapisal/-a timo » 30 Jul 2017, 12:54

mbozic je napisal/-a:Ko mi je zaklenilo v Ptuju kabel mrknla Etrel polnilnica. K sreči je bil dežurni električist, ker je zraven elektro. Celo ključ je imel in me rešil. Takrat sem imel samo en kabel. Polnilnice zaklepajo na vrhu. Tam popiliš pa ne zaklepa več. Še mnogo bolje skrjšaš za 1cm.
Potem si pa zmagal tudi za hitre in Tesla destination.

Marjan, če bi tale "hek" še pospremil s podrobnimi navodili bi pa vsi "tankali" kjerkoli!!!
Lp Vinko
Uporabniški avatar
mbozic
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Vrhpolje
Avto: e-punto
106
23

Re: Polnjenje kateregakoli avtomobila na TESLA chargerju

OdgovorNapisal/-a mbozic » 13 Avg 2017, 10:00

Pozdravljeni na Tesla destination charger seveda bela ne rdeča tabla. Delajo brez problema direktno ZOE, SMART, i8, i3. pa še drugi z mennekes type2 vgrajenim na avtu.
Ostali Leaf Soul itd potrebujejo opisan vmesnik. (Skrajšan mennekes za 1cm in z stikalom diodo upori 2k7, 1k3, in 680 ohm.) Potem dobiš ven tri faze in polniš tri vozila po 16A vsako. Isti vmesnik lahko uporabiš na vseh polnilnicah. Če imaš dva vmesnika in dolge kable lahko 6 vozil. Cena vmesnika 100€ cca. Tako smo polnili v Pivki muzej vojaške zgodovine. PETROLU smo pobrali več kot 100kW/h he he he :clap: :D ;) :) :love: :party:

Pomembno ko priklopiš počakaj vsaj 12 sec. In polnjenje se začne. Spodnja Idrija Kendov dvorec, Kidričevo itd
Damijan, robert, timo, Desty, CRF, instrukcije
Božič Marjan

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na