Kartice za javne polnilnice

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2316
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Aha. Sedaj vem kje sem kiksnil. Šel sem na zemljevid polnilnic (namesto na listo polnilnic) in kliknil na Hotel Nox Ljubljana, pa se ni nič zgodilo. Potem sem šel na zavihek "polnjenje", ki pa je hotel skenirati kodo (ki je seveda ni bilo).
instrukcije
Uporabniški avatar
Bimmer
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 28
Kraj: Bled
Avto: Tesla Model Y LR '22 - BMW i3 94Ah
31
21

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a Bimmer »

Zdravo!

A mi lahko nekdo pomaga kako aktiviram NewMotion kartico. Le to sem prejel na domači naslov. Za aktivacijo moram vnesti plačilno kartice, ki pa pri državi ne omogoča izbire Slovenije. Pisal sem na njihov info mail, ampak zaenkrat še brez odgovora. Kako ste le to aktivirali ostali? Hvala!!

V naslednjem tednu namreč pričakujem prevzem novega i3 in se počasi pripravljam na morebitna polnjena v tujini.


Hvala in LP

Bimmer
Tesla Model Y LR, '22 - BMW i3 94Ah, '18
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a CRF »

Pozdravljen na forumu!

Jaz imam TNM kartico povezano kar z bančno kartico. (ne kreditno) Žal se pa ne spomnim kako je potekal vpis ker je že nekaj časa nazaj. Bo kdo napisal ki je to pred kratkim delal.

Pa srečno vožnjo!
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a matija »

Bimmer napisal/-a:Zdravo!
A mi lahko nekdo pomaga kako aktiviram NewMotion kartico. Le to sem prejel na domači naslov. Za aktivacijo moram vnesti plačilno kartice, ki pa pri državi ne omogoča izbire Slovenije. Pisal sem na njihov info mail, ampak zaenkrat še brez odgovora. Kako ste le to aktivirali ostali? Hvala!! V naslednjem tednu namreč pričakujem prevzem novega i3 in se počasi pripravljam na morebitna polnjena v tujini. Hvala in LP Bimmer
Zivjo, jaz sem namesto kartice izbral trganje s TRR, kjer je mozno izbrati taksnega s SI56, takrat se pri NKBM. Tako je bilo pred 2 leti.
Uporabniški avatar
Bimmer
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 28
Kraj: Bled
Avto: Tesla Model Y LR '22 - BMW i3 94Ah
31
21

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a Bimmer »

Živjo! Hvala za info. Mi je uspelo. So mi svetovali po mailu naj izberem svoj naslov, državo pa kar Avstrijo. Prav tako sem izbral TRR način, ker CC niti nisem našel. Glavno, da je aktivirano in ready.

Hvala!
CRF, matija
Tesla Model Y LR, '22 - BMW i3 94Ah, '18
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2316
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Eno vprašanje glede Maingau Energie.
Pred časom sem se prijavil na Maingau s pomočjo telefonske aplikacije (na PC-ju mi ni delovalo). Vpisal sem tudi številko nemške bančne kartice. Pred kakšnim tednom sem prejel nekaj strani besedila. Mislim, da me samo obveščajo, da je moja kartica povezana s SEPA nalogom, moram pa še preveriti - nemščine ne obvladam. Zanima me ali Maingau pošljejo tudi kartico na dom ali pa je aplikacija dovolj?
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3015
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Jaz sem dobil tudi kartico MAINGAU
crunchy, MIRANRR
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Pravkar dobil prvi račun od Maingau:
Ladevorgang #737940 an
DE*EBW*E4000*2 ­ Standzeit
(10.09.2018 19:24 ­ 10.09.2018 19:50) ­
5,00 ct/Min.
1,1345
USt.
0,2155
(19%)
Brutto (EUR)
1,35
crunchy, kt57, Nejccc, matija, DGJ, keeva
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Klemaslo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 15
Kraj: Maribor
Avto: Nissan leaf
17
8

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a Klemaslo »

DEM, trenutno ne izdaja kartic zaradi tehničnih težav. Enako ne izdajaja kartic Elektro Celje, kjer so kartice v fazi izdelovanja...
CRF
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

MOL Kranj: danes sem bil pri njih, baje imajo samo 1 kartico in pridejo z njo aktivirat polnilnico. Čez čas bo možno kupiti tudi svojo kartico.
Ok, če že bodo zaračunavali, a je res tako težko dat vsaj za brezstično plačilno kartico, kot možnost aktivacije/plačila?
Sem blagajničarki pokazal svojo zbirko kartic, se je kar nasmejala. No, ko sem ji razložil, da ima vsak ponudnik svojo kartico, se ji ni zdelo več tako zelo smešno
Robinhood, CRF, keeva, evid
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a matija »

Nejccc napisal/-a:MOL Kranj: danes sem bil pri njih, baje imajo samo 1 kartico in pridejo z njo aktivirat polnilnico. Čez čas bo možno kupiti tudi svojo kartico.
Ok, če že bodo zaračunavali, a je res tako težko dat vsaj za brezstično plačilno kartico, kot možnost aktivacije/plačila?
Sem blagajničarki pokazal svojo zbirko kartic, se je kar nasmejala. No, ko sem ji razložil, da ima vsak ponudnik svojo kartico, se ji ni zdelo več tako zelo smešno
Ali ne dobi vsaK RFID kartice ce se vclani v tisti MOL klub ?
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Hjah meni je bilo rečeno na blagajni, da ne.
Uporabniški avatar
instrukcije
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Ladja
Avto: KIA Soul EV
275
560

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a instrukcije »

matija napisal/-a:
Nejccc napisal/-a:MOL Kranj: danes sem bil pri njih, baje imajo samo 1 kartico in pridejo z njo aktivirat polnilnico. Čez čas bo možno kupiti tudi svojo kartico.
Ok, če že bodo zaračunavali, a je res tako težko dat vsaj za brezstično plačilno kartico, kot možnost aktivacije/plačila?
Sem blagajničarki pokazal svojo zbirko kartic, se je kar nasmejala. No, ko sem ji razložil, da ima vsak ponudnik svojo kartico, se ji ni zdelo več tako zelo smešno
Ali ne dobi vsaK RFID kartice ce se vclani v tisti MOL klub ?
Žal ne. Dobiš navadno kartico in ko prideš polnit jo samo pokažeš . Niti poskenirajo je ne, da bi vsaj vedeli kolikokrat in kdo hodi polnit
Znanje je denar
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a matija »

Zanimiv pristop. No ja, saj za bencin moras tud not. Ce so sli v to smer, upam da imajo tudi ograjco, s katero zagotovijo da ne parkirajo gor "za 5min".
Uporabniški avatar
instrukcije
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Ladja
Avto: KIA Soul EV
275
560

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a instrukcije »

Polnilnica je za stavbo, čist dislocirana od črpalk. Smo na varnem, tudi pred smradom. Bomo videli kako bo funkcioniralo pluženje.
matija
Znanje je denar
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a matija »

robert napisal/-a:
matija napisal/-a:Citypark/ePrihodnost ne zeli vrnit 10€ “kavcije” za prvo serijo kartic. Osebno ko sem jo zelel vrnit so morali “nekaj preverit”, na mail ki sem ga nato po 10 dneh poslal niso odgovorili se par mesecev.

To veliko pove o ponudniku.
tale ePrihodnost, je menda nek zaposleni pri Avatcarju (vsaj tako mi je bilo povedano), ki je hotel neki na dodatno zaslužit.. Očitno se ni izšlo.
Ob prejsnjem obisku Cityparka prosil za kontakt vodje projekta polnilnic, nato sva uredila po mailu v parih dneh.Slo zelo gladko & enostavno. Zacetno kavcijo 10€ so nakazali na TRR, kartico pa sem vrnil na informaije ob naslednjem prihodu. Sem rekel da mi lahko da tudi bone za citypark, itak sem porabil nekajkrat vec tam ob naslednjem obisku, a so raje nakazali. Ce koga zanima, dam kontakt na ZS oz. vprasajte na informacijah.
Klemaslo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 15
Kraj: Maribor
Avto: Nissan leaf
17
8

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a Klemaslo »

Ima kdo viška kartico od DEM
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a En ev »

kdo ve kako se polni na Plan-net PP polnilne postajah? včeraj sem poizkusil polniti z njihovo aplikacijo ampak nisem mogel aktivirati priključka mi je javilo ''neuspešna aktivacija''. ali je obvezna tudi RFID kartica? Ima kdo cenik ali je brezplačno?
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2316
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Poskusi uporabiti spisek postaj in ne zemljevida, ko poskušaš štartati polnjenje.
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Kartice za javne polnilnice

Odgovor Napisal/-a En ev »

sem probal tudi to ampak ni šlo, edino prijaviti na novo se nisem poiskusil. jutri pokličem na plan-net za info.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”