Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1241
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1513

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Damijan »

Se strinjam - problem nastane, ko "čakaš" in gledaš zaslon na FC, ta pa izklopi prikaz in začne kazati reklame...
Meni vozilo samodejno prekine polnjenje pri 84%, če želim polniti do 94% (max), lahko izberem nadaljuj in to traja nadaljnih 11-15 minut.
Praktično čakati več kot 77% je nepotrebno, ker se pri teh odstotkih začne upočasnjevati (tok polnjenja se lepo vidi na ABB DC polnilnici).
Soul EV believer
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 832
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a N75 »

Damijan napisal/-a: Poanta mojega jamranja je: leto 2016 - čista zmaga naftnega lobija + ponovni "umor" EV
V zadnjem letu se je kar veliko polnilnih postaj postavilo, vse hitre na avtocesti,
poleg tega nekaj običajnih 22kW v moji okolici Ajdovščina, Idrija, Tolmin, Bovec,

Cena 0,20 EUR/min je kar postavljena na zgornji meji,
15min polnjenje omogoča za vsaj 50km vožnje po avtocesti
kar znese 6EUR/100km (teoretično),
tisti ki imate EV pa še kakšen realen podatek navedite.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a CRF »

Evo, čisto realno za Zoe (R240), lepa vožnja (ne 90km/h, ampak 110 do 120km/h), 18kWh/100km = 50min/18kWh = 9,8€/100km
kd4evr
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a matija »

CRF napisal/-a:Ne vem če bi bil nastavljen čas najboljša opcija. V glavnem bi rekel da se na FC ustaviš zato da dopolniš baterijo z energijo, ki jo potrebuješ do cilja. Torej veš koliko kWh rabiš, ne pa koliko časa bo trajalo da to dobiš, sploh ker se ta čas ves čas spreminja.
Tako da bi jaz rajši izbral kWh. Ponujene možnosti 5, 10, 15, 20.
Ter custom moznost. Pri C-Zero lahko v skoraj vseh primerih 10kWh pomeni da polnis preko 80%, medtem ko je 5kWh premalo. Jaz vecinoma tankam 6.5-8kWh. Avto ima pac "majhen tank"
kd4evr
kd4evr
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 44
Kraj: Št. Vid n/Lj
Avto: VW eGolf
46
45

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a kd4evr »

CRF napisal/-a:Evo, čisto realno za Zoe (R240), lepa vožnja (ne 90km/h, ampak 110 do 120km/h), 18kWh/100km = 50min/18kWh = 9,8€/100km
Pri e-Golfu z radodarnim gretjem, zimskimi gumami in malo težjo nogo je zelo podobno, 18 kWh / 100 km.
Polnjenje v idealnih pogojih 26 minut (ker pa 18 pomeni 75% baterije....no ja), torej 5,2€ ?
Vožnja malo bolj po pameti pomeni takoj nižji strošek, recimo 4 ali 4,6€. Je pa nerodno, če te dohiti policaj in ti blenda, da vozi hitreje....
Uporabniški avatar
krpan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 156
Kraj: Ljubljana
Avto: Leaf
192
16

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a krpan »

Damijan napisal/-a:Odgovor Petrola:
...
kar se tiče zaračunavanja po minutah, trenutno identificiramo problem in ga tudi rešujemo. Ko bo problem odpravljen, vas bomo obvestli ter tudi ustrezno rešili vašo reklamacijo.

Očitno nisem prvi, bi bilo pa bolj enostavno, ko bi lahko na začetku polnjenja izbral ali čas ali %, ker medtem ko čakaš, da boš prekinil polnjenje, gre lahko zaslon na FC "nazaj" na reklame... Tudi meni se to ni zgodilo prvič, ampak nisem bil pozoren.
Nisi edini, jaz sem dobil podoben odgovor. Dvakrat sem uporabil FC in obakrat sem dobil dodatno zaračunano minuto. Petrol rešuje problem. Vmes pa očitno res ne bom uporabljal FC, sem namreč na dopustu.
Damijan, kd4evr
Uporabniški avatar
AndY1
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 206
Kraj: Domžale
Avto: 2012 Opel Ampera
182
53

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a AndY1 »

Fantje, nekaj potestirajte in merite čas.

Merite čas od trenutka, ko se identificirate s kartico pa do končanega polnjenja.
Merite čas od trenutka, ko se vozilo začne polniti pa do končanega polnjenja.

Uganite, kateri čas vam bo zaračunalo
evf
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1241
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1513

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Damijan »

AndY1 napisal/-a:Fantje, nekaj potestirajte in merite čas.

Merite čas od trenutka, ko se identificirate s kartico pa do končanega polnjenja.
Merite čas od trenutka, ko se vozilo začne polniti pa do končanega polnjenja.

Uganite, kateri čas vam bo zaračunalo
Danes sem polnil na Voklem (smer Ljubljana - Jesenice) 4 sekunde manj kot 25 minut in obračun je bil pravilen - zaračunali so mi 5 EUR.

Dvomim da bi se računal čas, ko poteka avtentikacija kartice (to se zna zavleči pri slabši povezavi), izbira načina polnjenja... Mislim, da gre prej za napačno javljanje "števca" s strani polnilne postaje.

Po zaključku polnjenja postaja "ne ve", ali vozilo še ostaja na kablu in/ali na EV parkirnem mestu. Mogoče pa se motim?
Priponke
polnjenje_25_min_voklo.jpg
kd4evr
Soul EV believer
Uporabniški avatar
AndY1
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 206
Kraj: Domžale
Avto: 2012 Opel Ampera
182
53

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a AndY1 »

Mogoče so že popravili to, da začne računati ob trenutku avtentikacije, ampak iz zanesljivih virov sem izvedel, da se je prej števec zagnal ob avtentikaciji in ne ob začetku polnjenja.
evf
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a matija »

Danes sem na poti v Novigrad polnil 08:39 in dobil zaracunanih 9min. Sem porabil <10sec za aktivacijo tako da z zagotovostjo tezko karkoli trdim.
Damijan
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a CRF »

Evo, še angleški Ecotricity, ki pokriva večino avtocest (300 polnilnic), bo začel z zaračunavanjem. In niti ne preveč poceni. 6€/20minut - fixna tarifa, za vsa polnjenja od 0 do 20 minut. Preračunano bo polnjenje na njih, 3 do 4X dražje kot polnjenje doma.
Razen za svoje naročnike - gospodinjske odjemalce, za njih bo polnjenje še naprej brezplačno.

http://insideevs.com/ecotricity-moves-f ... ionsvideo/
Uporabniški avatar
AndY1
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 206
Kraj: Domžale
Avto: 2012 Opel Ampera
182
53

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a AndY1 »

evf
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a CRF »

Avtomagazin napisal/-a: Pravzaprav nas je pri vseh, na katere smo se obrnili (Ministrstvo za infrastrukturo, Inšpektorat za infrastrukturo, Agencija za energijo, tržna inšpekcija, SODO ...), doletelo približno enako: z manj ali več besedami so preprosto zapisali, da jih zadeva ne zanima ali da o njej nimajo pojma. Nekaterim je v svoje odgovore uspelo nastreljati celo kapitalne neumnosti, kot je na primer, da je lahko razlog za zaračunavanje na minuto tudi strošek amortizacije polnilnih postaj (kot da se tega ne da vračunati v ceno kilovatne ure).

Slovenski birokrati so tako še enkrat dokazali, da jim je popolnoma vseeno, kaj se v državi dogaja, še huje, da se na to niti ne spoznajo. In ravno ti birokrati so na koncu tisti, ki določajo pravila o stvareh, o katerih nimajo pojma. Se vam zdi pravilno, da o prihodnosti elektromobilnosti pri nas odločajo ljudje, ki se nanjo ne spoznajo niti toliko kot povprečen uporabnik električnega vozila?

Na primernem nivoju sta se odzvala le Urad za meroslovje (z natančno opredelitvijo, da merjenje časa na polnilnih postajah ni regulirano, ter komentarjem o pripravi natančnejših standardov na nivoju EU) ter evropska komisarka Violeta Bulc. Iz njenega kabineta smo prejeli zelo jasen odgovor: po mnenju komisije je prioriteta plačilo po porabljeni kilovatni uri, pa čeprav so dovoljene tudi druge rešitve.
Vir: http://www.avto-magazin.si/kolumne/kolu ... s-ne-briga

Torej, dejansko je ni inštitucije, ki bi jo to zanimalo, in posledično, jasno da Petrol naredi po svoje, tako kot jim pač ustreza.


Edit: O, me je Andy1 prehitel
Mifar
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 53
Kraj: Jesenice
Avto: Fiat fremont, C zero
73
5

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Mifar »

Danes je bila na SODO strani objavljena nova statistika uporabe hitrih polnilnic. Razlika je očitna.
Priponke
Graf_polnjenje_hitre_polnilnice_SODO_12.png
CRF, AndY1
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a matija »

Pot v Novigrad in nazaj, 3 polnjenja na QC polnjenja (Lom, Kozina/Ravne), eno pa je bilo pri znancih na vmesnem obisku.
- 08:30
- 08:50
- 08:55

Vsa so obracunana po 9min, ocitno deluje kot mora.

Pri dveh polnjenjih sem pretankal ~5kWh, pri enem ~6kWhm odvisno od izpraznjenosti baterije. Pot na morje je tako ob dveh polnjenjih kolikor jih ta avto rabi 5€ skupno z domaco elektriko ki pred startom avto napolni do 100%. Dizel pa nekje 12€.
Zadnjič spremenil matija, dne 11 Jul 2016, 11:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a CRF »

V tem obdobju je še 5 dni brezplačne uporabe, pa vseeno.
V prejšnjem obdobju je bila poraba Barje sever 33kWh/dan, v zadnjem pa 22kWh/dan. To je zame presenetljivo majhen upad.
In na splošno majhna številka prihodkov. Kolikor se da razbrati iz grafa dnevno izdajo za 80€ računov.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a matija »

CRF napisal/-a:V prejšnjem obdobju je bila poraba Barje sever 33kWh/dan, v zadnjem pa 22kWh/dan..
Ali ni barje sever po grafu nekje nekje 480kWh / 30 dni = ~16kWh na dan ?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a CRF »

matija napisal/-a:
CRF napisal/-a:V prejšnjem obdobju je bila poraba Barje sever 33kWh/dan, v zadnjem pa 22kWh/dan..
Ali ni barje sever po grafu nekje nekje 480kWh / 30 dni = ~16kWh na dan ?
480kWh/22dni?
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a matija »

Pa res, spregledal obdobje.

p.s.: zelo je padla Lukovica Sever, pred obracunavanjem je bila v top3.

Predjacijo pa sedaj najbolj logicne — Lopata in Kozina. V obeh primerih gre za pocivalisce ki je zdruzeno za obe smeri voznje, torej samo 1 polnilnca namesto 2 za obe smeri.
Uporabniški avatar
AndY1
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 206
Kraj: Domžale
Avto: 2012 Opel Ampera
182
53

Re: Konec brezplačne uporabe hitrih polnilnic

Odgovor Napisal/-a AndY1 »

matija napisal/-a:p.s.: zelo je padla Lukovica Sever, pred obracunavanjem je bila v top3.
Nekako logično. Vsak raje potegne še teh 18km do Kristalne palače, kjer je polnjenje brezplačno.

P.S.: Ste v te vročini kaj opazili, da na hitrih polnilnih postajah kaj počasneje polni zaradi vročine?
evf
Odgovori

Vrni se na “Javne polnilnice”