PH Kozolec

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

PH Kozolec

Odgovor Napisal/-a matija »

Vceraj ob obisku banke sem opazil da je Cigaletova Faulted. Sel v PH Kozolec, kjer sem imel v spominu da je vsaj 6 Schuko priklopov. Pridem not, 5/6 zaparkiranih, parkiram na zadnjem polnilnim mestom ki je hkrati tudi invalidsko. Torej moras biti invalid, da lahko polnis (sicer nikoli se nisem parkiral na invalidskem mestu ...). To je v trenutni fazi ko je EV vozil skoraj nemogoca kombinacija, ampak OK — mislijo vnaprej.

Na polnilnici pise da potrebujes kljuc za odpiranje pokrova ki prekriva Schuko port. Vidim da zadnja kjer sem jaz nima zaprtega pokrova, priklopim. Napise da je ta isti kljuc tudi hkrati RFID aktivator. Pretece 10min casa ki ga placujem za parkiranje, odpravim se do vratarja. Tam so trije, nihce nic ne ve. Poklicejo Ismeta ki to pozna. Ismet gre z menoj in prijazno pomaga. Ugotoviva, da RFID ne akvitira ce s tem tudi ne odpres pokrova. Ismet je pocasen, ura tece Zato zapreva pokrov, odkleneva, aktivirava, priklopim. Izpise se "zaprite pokrov za zacetek polnjenja". Zal je moj Schuko z daljsim konektorjem in ravnim kablom ven, tako da se pokrova ne da zapreti. Potreboval bi pravokotni Schuko konektor. Polnjenje torej ni mozno, Ismetu se prijazno zahvalim in hkrati predlagam naj polnilnice kar odstranijo, ker so bolj skodljive kot koristne. Se dodatno spodbujajo parkiranje na EV mestih, ker ni reakcije.

Zakaj odstranijo ? Ker menjali jih sigurno ne bodo. Na primer novo postavljena PH Kolezija je brez polnilnic. Ko sem klical so razlozili, da je za to poseben projekt. Torej nove PH ki jih gradijo so brez, potem pa cez par let morda nadgradijo (in ponovno razbijajo stene).
Odgovori

Vrni se na “Javne polnilnice”