Hrvaška

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Tudi jaz, ker se mi ne da čakat. Raje pol doma priklopim, v tranzitu je pa itak hitreje samo do 74% in pol do naslednje spet toliko.
marko1
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 125
Avto: Kona
70
56

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a marko1 »

Vremenko napisal/-a:@marko1 a ti misliš svojo Kono na brezplačnih javnih polnilnicah polnit do 100%? Takšni ste mi najboljši, in opažam, da vas je kar veliko. Me zanima, če do 100% polniš tudi na hitrih polnilnicah, kjer se polnjenje zaračunava na munuto
Vremenko, nisi prebral moje celotne komunikacije... Kljub temu, da na mesec naredim dobrih 5000km, na javnih polnilnicah ne polnim niti 1x na mesec niti za eno uro. Dotično ta priemer se je nanašal na pot do Zadra in nazaj, javno AC polnilnico sem omenil v primeru da edina DC polnilnica pri Zadru ne bi delovala... 100% pa bi v Zadru potreboval za celotno pot od Zadra domov.
In ja, če bi potreboval 100%, bi veliko raje napolnil na plačljivih hitrih polnilnicah, kot pa na AC s 7kW (tega sicer še nisem realiziral)...
Vremenko
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

23.07.2019

ELEN Makarska (DC 50kW)
https://www.plugshare.com/location/199275
CRF
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 454
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
448
658

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

methos napisal/-a:23.07.2019

ELEN Makarska (DC 50kW)
https://www.plugshare.com/location/199275
Sedaj pa še kakšno v okolici Split in Sveti rok
robertto
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Pred poletjem mi nisem dobil pravočasnega odgovora, sedaj sem kar tako za vsak primer še enkrat prosil za HT rfid kartico in odgovor:


Poštovani,
Zahvaljujemo Vam na interesu za korištenje punionica za električna vozila!
Hrvatski Telekom omogućava pristup najvećem broju javno dostupnih punionica na području Republike Hrvatske, ali i regije, s više od 130 javno dostupnih punionica u više od 75 gradova. Više informacija o punionicama HT-a pronađite ovdje.
Punionice Hrvatskog Telekoma moguće je aktivirati na 2 načina:
Putem mobilne aplikacije Plugsurfing
Putem T-RFID kartice


Korištenje putem Plugsurfing aplikacije
Za aktivaciju punionice putem aplikacije potrebno je instalirati Plugsurfing aplikaciju na Vaš pametni telefon i slijediti korake iz aplikacije.
Za skidanje aplikacije kliknite na ikonu, ovisno o operativnom sustavu koji se nalazi na vašem pametnom telefonu:
https://cdn.buttercms.com/r4TAuG0rQ8KzCARBFtTU https://cdn.buttercms.com/mYIOV2tQFoMrAnaLgeAl




Korištenje putem kartice
Procedura za dobivanje prepaid T-RFID kartice pomoću koje ćete moći aktivirati punionice kojim upravlja Hrvatski Telekom je sljedeća:
Kupite karticu u najbližem T-centru:


Dubrovnik, Vukovarska 36
Krk, Bodulska bb
Makarska, Šetalište Svetog Petra 1
Rijeka - Tower centar, Janka Polića Kamova 81A
Split, Marmontova 7-9
Varaždin, Kapucinski trg 5
Velika Gorica, Kurilovečka 2
Zabok, Matije Gupca 67
Zadar, Polačišće 2
Zagreb Radnička, Radnička 21
Zagreb - City center one zapad, Jankomir 33
Zagreb - City center one istok, (Žitnjak) Slavonska avenija 11D
Zagreb - Arena Centar, Ulica Vice Vukova 6

Cijena kartice iznosi 200,00 kn (s uključenim PDV-om), uplaćeni iznos moguće je koristiti za uslugu punjenja na punionicama na kojima se usluga punjenja naplaćuje. Na punionicama na kojima se ne naplaćuje usluga punjenja kartica će Vam poslužiti za neograničen broj aktivacija punionice.
matija, Matej
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Danes so mi Hrvatje poslali anketo za Elen polnilnice, očitno pripravljajo tarifiranje. Zanimalo jih je marsikaj, od zaželjene cene, načina plačila, kje postaviti nove, kako hitre.... si lahko ogledate tu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform

Sem izpolnil, priporočam, da še drugi izpolnite, morda bodo tudi naši odgovori pomagali, da nam bo sistem bolj prijazen uporabnikom. Letos morda še ne bo aktualno zaradi zaprtih meja, do drugega leta pa bo gotovo plačljivo.
MIRANRR, timo, Argo
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a matija »

Izpolnil, fajn anketa
FV-EV
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a CRF »

Če slučajno še letos odprejo meje... Ima kdo aktualne informacije kako polniti na Hrvaškem?
Plugsurfing in ostale EU aplikacije so skoraj prazne... Na Plugshare-e se pa najde nekaj... Tifon, HEP, ELEN, HT Kdo ve kako se kje polni/ kaj potrebuješ?
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Jaz imam izkušnje samo z Istro.
Do sedaj uporabljal AC ELEN (Umag) in plug&charge DC Kaufland (tudi Umag).
Potem še nekaj polnilnic na parkiriščih (Poreč), kartico se dobi na blagajni parkirišča.
NG ima čuden sistem saj za polnjenje AC pri športni dvorani potrebuješ kartico, ki se jo dobi v centru mesta na sedežu podjetja, ki upravlja parkirišča. Kavcija 200 kun. Dober sistem, če nimaš interesa, da bi kdo polnil.
matija
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a Argo »

Letos ker je bencin pocen pa gasa na dopust.

https://youtu.be/YHqZdM0lG_4
matija
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Haha
Priponke
CB22D0DF-7A05-4EC2-8DD5-3A08FE2CF15F.jpeg
darjan
Mado
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 58
Kraj: Mursko Središće, HR
Avto: ICE :(
89
15

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a Mado »

Otvoren je Ionity Kanfanar 4x 350kw
https://www.plugshare.com/location/313094
crunchy
peTra76
Prispevkov: 3
Kraj: Šentjur
Avto: CUpra EL BORN
4
2

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a peTra76 »

RABIM POMOČ .. za vikend grem na morje do Biograda na Moru in me zanima , katero aplikacijo moram namestiti in se logirati ,da lahko polnem na avtocesti ..vem da je ena polnilnica na pumpi Tifon ..za ostale pa ne vem ..LP P
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Na prvem mestu priporočan za Hrvaško aplikacijo ELEN (polnilnic je veliko po celi Hrvaški, cene so nekaj višje glede na kWh, toda ni naročnine, nobenih kartic). Instalira se aplikacija na telefon, naredi se registracija in vpiše se številka plačilne kartice MasterCard ali Visa. Na karti se približno pogleda na katerih polnilnicah bi se polnilo. Na avtocesti je cena polnjenja malenkost dražja kot zunaj avtoceste, ceneje je tudi polnjenje po noči. Ko se pride do polnilnice, v aplikaciji se prvo izbere polnilnica in priključek potem se šele priklopi avto na polnilnico.

Če se želi polniti zastonj potem edino loviti polnilnice Hrvaškega telekoma (aplikacija espoTs). Polnilnic je manj in je potrebno imeti GEN-I kartico elektromobilnosti, kar pomeni da dobavitelj električne energije vam mora biti GEN-I v Sloveniji. Lahko pa se baje na Hrvaškem kupi kartica za polnjenje Hrvaškega telekoma (stane 200 HRK) in se polni na njihovih polnilnicah toda potem je na nekaterih polnilnicah zastonj dokler na drugih se plačuje iz dobroimetja.

Lahko se uporablja kartica in aplikacija našega Petrola, aplikacija OneCharge, cena polnjenja je malenkost cenejša kot na ELEN polnilnicah, toda polnilnic na Hrvaškem ni veliko in je treba v aplikaciji dobro naštudirati kje so Petrol polnilnice.

Obstaja tudi nekaj manjših ponudnikov kot je MOL (aplikacija Mol Plugee) toda polnilnic je malo in so dražje.

V gostovanju se tudi lahko uporablja naša Gremo na elektriko aplikacija toda polnjenje je dražje.

Lahko se uporablja tudi aplikacija in kartica od SEAT-a toda ker imam Volkswagen ne vem točko kako gre pri SEAT-u postopek pridobitve in kaki so paketi in cene, to lahko preverite v aplikaciji od vašega vozila.
Matej24, Spikster, prgrmr, peTra76, kt57
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Dosti Kaufland štacun ima brezplačne plug&charge 50kW DC.
darjan
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Večina vas potuje na morje, tam je to precej urejeno. Potuje kdo v Smer Srbija Makedonija. Letos bi to rad ponovil.
Mogoče kdo naredi kakšen potopis v to smer.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a sluk »

peTra76 napisal/-a: 16 Jun 2022, 17:44 RABIM POMOČ .. za vikend grem na morje do Biograda na Moru in me zanima , katero aplikacijo moram namestiti in se logirati ,da lahko polnem na avtocesti ..vem da je ena polnilnica na pumpi Tifon ..za ostale pa ne vem ..LP P
Sicer ti ne bom nič pomagal, pa vendar izkušnja. (tudi ostali so podali kr neke generične odgovore o možnih app-ih in polnilnicah pri kaufcentrih, ki niso ravno na avtocesti)
1x smo se ustavili na počivališču, kjer je za polnjenje potrebna ELEN aplikacija in sem poskusil polniti. Imel sem nameščen posodobljen app; seveda sem se tudi registriral še pred odhodom od doma. Po parih minutah poskušanja aktiviranja polnilnice, smo se odpeljali, brez da bi uspel vklopiti polnjenje (ko so sopotniki opravili majhne potrebe).
Potem smo se kasneje ustavili na Teslinem superchargerju in normalno napolnili. Vse ostalo kar ni Teslin supercharger, je še vedno ena neslana šala in jebanje folka.
bakki, peTra76, UrbanBatic
Uporabniški avatar
Nemelk
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 97
Kraj: Gorenjska
Avto: Kona EV64
48
532

Re: Road trip

Odgovor Napisal/-a Nemelk »

Razmišljam- planiram tedensko potovanje po jadranski obali do Dubrovnika- Črna gora- Albanija- Makedonija in morda Grčija.
Ima kdo izkušnje na tem delu balkana?
Makedonija ima zelo malo polnilnic več ali manj samo AC in so vedno zasedene (razvidno iz več aplikacij).
Zanimajo me vaše izkušnje. Na Bookingu nočitev tudi ni 100% pri uporabi filtrov Polnilna postaja. (Sem imel že večkrat slabe izkušnje).
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Filaš v kampih čez noč s 16A.
Nemelk
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Od marca lani redno uporabljam na Hrvaškem ELEN polnilnice in večjih težav nikoli nisem imel.
Prvo je bilo Plug & Charge, potem aktivacija polnjenja s aplikacijo, na novo še plačilo polnjenja prek aplikacije.
Uporabljal sem vse tri možnosti polnjenja in vedno sem se napolnil neglede ali je polnilnica AC ali DC.
Res je, da se nisem nikoli polnil prav na avtocesti.
Od kako je aktivacija prek aplikacije skoraj na vseh ELEN polnilnicah moraš prvo v aplikaciji izbrati polnilnico in priključek, potem šele priklopiti avto in potem gre.
Plačilo gre tudi brez težav. Za internet plačila uporabljam MasterCard in edino kaj je v mojem primeru nerodno je da moram vsakič v aplikaciji banke odobrit internet plačilo polnjenja.
Apolon
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”