Polnilnice v Avstriji

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Za polnilnice v Nassfeld ne rabis nujno RFID kartico. Polnilnico lahko aktiviras tudi z eCharge app.
Priponke
43F7F314-EF14-4C03-8AC9-B727DA270B64.jpeg
43F7F314-EF14-4C03-8AC9-B727DA270B64.jpeg (103.53 KiB) Pogledano 3906 krat
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a energija »

Sem naložil aplikacijo eCharge. Vpisal številko bančne kartice. Sedaj moram vpisati še podatke HYUNDAI IONIQ, kapaciteta baterije 28 kWh. Kaj naj vpišem v polje CHARGING RATE kW?
Priponke
CA15A28E-A304-40B5-9004-EB41558BDC5F.jpeg
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Kolikor razumem je koliko kW max polni na type-2 in koliko kW max na CHAdeMO/CCS
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
870
1087

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a giotto »

@robertto, kakšne so cene na tej polnilnici?
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Ne vem, se bom pozanimal.
giotto
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Evo, izvedel. Za enkrat ne rabis v Nassfeldu nic aktivirat je plug&charge in je free. Paziti moras na vrstni red priklaplanje kabla. Najprej v polnilnico in nato v avto, drugace mece ven. Mi je povedal EV prijatelj, ki je bil danes tam, tako da so podatki svezi in tocni.
SimonZed, Nejccc, talker2, giotto, energija, FV-EV, CRF, Robie, evid, Desty
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a energija »

robertto napisal/-a:Kolikor razumem je koliko kW max polni na type-2 in koliko kW max na CHAdeMO/CCS
Kaj bi po tvojem mnenju moral vpisati? Katero številko za Hyundai Ioniq, katerega še nimam Jaz bi si kljub vsemu želel naložiti to aplikacijo in se na njej registrirati, ker predvidevam, da je kar uporabna.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Po moje sploh ni vazno kaj napises. Ioniq ima AC 1 fazno polnenje max 6,6kW in DC max do 100kW ampak jaz bi tu napisal 50kW.
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a energija »

robertto napisal/-a:Po moje sploh ni vazno kaj napises. Ioniq ima AC 1 fazno polnenje max 6,6kW in DC max do 100kW ampak jaz bi tu napisal 50kW.
Glede na to, kaj napišeš, ti menda izračuna potem aplikacija koliko časa boš polnil. Saj ta podatek jaz ne bom potreboval, ampak če bo napisal napačno številko, da mi ne bo potem polnilnica prej izklopila polnjenja. Ni mi torej čisto jasno, kaj bo aplikacija s to številko delala, zato bi jo rad vpisal točno. Ali mi lahko nekdo pravilno svetuje, kaj naj napišem v CHARGE RATE za polnilnico Type2 za IONIQ?
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Za type-2 potem napisi 6,6kW, DC pa 50kW.
energija
Uporabniški avatar
instrukcije
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Ladja
Avto: KIA Soul EV
275
560

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a instrukcije »

Res je, danes sem bil v Nassfeldu in so polnilnice plug&charge brezplačne. Je pa potrebno biti pazljiv, da najprej priklopiš v polnilnico in šele nato v avto. Zaenkrat ne potrebuješ ne appja ne kartice.
energija, robertto
Znanje je denar
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a Taragula »

instrukcije napisal/-a:Res je, danes sem bil v Nassfeldu in so polnilnice plug&charge brezplačne. Je pa potrebno biti pazljiv, da najprej priklopiš v polnilnico in šele nato v avto. Zaenkrat ne potrebuješ ne appja ne kartice.
Zakaj pa je to tako pomembno, ksm prej vklopiš, al v polnilnico al v avto. Vprašam, ker ne vem.
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a methos »

Ima kdo Wien Energie kartico njihovo ?
In ce ima, kateri iban je pisal v pogodbo od (N26) nemski ali pa kar slovenski ?
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a BoBa »

methos napisal/-a:Ima kdo Wien Energie kartico njihovo ?
In ce ima, kateri iban je pisal v pogodbo od (N26) nemski ali pa kar slovenski ?
Jaz sem vpisal SLO
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3015
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Odvisno od avta. Teoretično bi se z IONIQ-om izšlo.
Praktično in zaradi razmer, ki niso nujno vedno najboljše bi jaz opravil krajši postanek na poti na eni od DC polnilnic (če bi šel preko Avstrije na predor Karavanke bi se ustavil na https://www.plugshare.com/location/173741 ali na https://www.plugshare.com/location/164004) da bi na kratko dopolnil (10 - 15 min) in bi bolj brez skrbi prišel na cilj, kjer bi se zopet lahko polnil - https://www.plugshare.com/location/176073.
Nazaj grede pa enako ali mogoče v Radovljici (na AC) odvisno kakšna bi bila poraba. Bi se prilagodil.
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a energija »

Čez 14 dni grem smučat v GERLITZ in upam, da tokrat z IONIQ. Prenočišče bo zelo blizu te polnilnice: https://www.plugshare.com/location/102079
Ne najdem podatka, kdo je lastnik, kako se jo uporabljal ipd. Nisem še lastnik EV in bi se želel pripraviti. Ali kdo osebno ve kako je s polnjenjem na tej polnilnici? Če ne, kje lahko dobim podatek za to konkretno polnilnico? Ko kliknem na detajle te polnilnice, je cena unknown in elektrika unknown.
Uporabniški avatar
instrukcije
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Ladja
Avto: KIA Soul EV
275
560

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a instrukcije »

Za Avstrijo ti priporočam aplikacijo Chargemap, E-tankstellen oz. https://ev-charging.com.
Ta polnilnica se očitno zažene z RFID kartico Lebensland. Kartico lahko naročiš na njihovi strani in je brezplačna, tako kot tudi polnjenje.
energija
Znanje je denar
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a methos »

Ko bi hotel recimo v Zobernu tankati na EVN polnilnici, nimam pa njihove karte, a gre kaksen roaming or anything?

https://www.plugshare.com/location/98663
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a energija »

Še eno amatersko vprašanje bodočega lastnika EV. Npr. na PlugShare na predhodno omenjeni lokaciji piše
Tanke EVN, DC 50 kW, AC 43kW
Kaj posamezno pomeni? Jaz bom imel Type2 to Type2 polnilni kabel. Katera elektrika se bo pretakala v IONIQ-a? DC50 ali AC43? Ali moram to prej IONIQ-u kaj povedati, ali samo priklopim in polnim, pa IONIQ sam uredi ostalo? Kaj pomeni Tanke EVN? (v torek dobim Ioniqa in v sredo zjutraj grem z njim že v Avstrijo smučat, pa me močno zanimajo te zadeve).
mkonci
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a robertto »

Na 50kW enosmerni (DC) polnilnici polnis Ioniqa s CCS vticem s katerim bos polnil do 50kW. Polnilna vticnica na avtu ima na vrhu pokrovcek z type2 vticnico spodaj je pa se en ozji pokrovcek pod katerim se skriva dodatna CCS vticnica. Na Type2 43kW na hitri polnilnici pa je izmenicni tok (AC) s katerim ne bos mogel hitreje polniti kakor 7kW, ker Ioniq ima AC polnilec max polnenje na 1 faza 32A.
Priponke
C249E5F5-C1D8-429C-B3FC-8519752E86CE.jpeg
mkonci
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”