Polnilnice v Avstriji

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a matija »

Jaz imam EVN kartico kaksni 2 leti, pogodbe ne najdem, ne trgajo mi nic. Je pa res se nisem uporabil. /confused
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a energija »

Včeraj sem se z ICE ustavil na parkirišču v kraju OSSIACH in slučajno našel to polnilnico. Kako se imenuje ta priključek? Ni šuko in ni Type2. Pa lokacija polnilnice tudi ni vpisana v PlugShare. Lastnik EV sem šele 3 dni in sem ga pripeljal le iz salona domov, zato takšno začetniško vprašanje ;-).
Priponke
515410C3-D307-4100-9B9F-79DC83FC590F.jpeg
515410C3-D307-4100-9B9F-79DC83FC590F.jpeg (388.59 KiB) Pogledano 5446 krat
25059883-5F22-42FC-835E-206EA5008858.jpeg
25059883-5F22-42FC-835E-206EA5008858.jpeg (425.62 KiB) Pogledano 5446 krat
DD3AA353-7AFD-4383-8D18-AD20C3FEE49D.jpeg
Uporabniški avatar
gregimarko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 320
Kraj: Ljubljana
310
154

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a gregimarko »

To je kamping priključek 230V.
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a energija »

A ga je možno oziroma dovoljeno uporabljati za polnjenje EV? Sem prebral da nekateri imate adapter.
Uporabniški avatar
gregimarko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 320
Kraj: Ljubljana
310
154

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a gregimarko »

energija, Kaktus
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a methos »

Kako je s placevanjem tovrstnih racunov recimo Wien Energie ? ko sem jim tam v pogodbi dal IBAN, a oni sami s kartice jemljejo ali moras placat racun da jim nakazilo naredis?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Kolikor vem, gre za SEPA direktno obremenitev, torej ti sami odtegnejo s TRR, ko izdajo račun.
Uporabniški avatar
instrukcije
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Ladja
Avto: KIA Soul EV
275
558

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a instrukcije »

Nova Lidl polnilnica na S Villacha
Sm jo dodal na PlugShare http://api.plugshare.com/view/location/182250.
Super uporabna za pot do Gerlitzna, Bada, Turracher...
Tko kot vse Lidlove je plug&charge. Je pa nek novi model, kjer je AC 22kW, DC pa sta klasična 50kW .
matija, Kaktus, SimonZed, ixi, CRF, Robie, kt57, DGJ, evid, Nejccc, crunchy
Znanje je denar
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Sem za vsak primer želel naročiti nekaj kartic oziroma se prijaviti v appe, pa sem zmeden nad informacijami tule, kaj je skoraj nujno in kaj ne ali se da rešit z eno kartico več ponudnikov. Bi morda naredili en povzetek? Tisti ki redno potuje ima itak zase naštudirane poti in polnilnice, kdor pa gre le občasno po Evropi pa bi potreboval ....?

Petrol - kartico e-mobilnost brez fee če obstaja ali je dovolj app in kreditna?
Wienenergie - kartico, ki nima fee,v app se ne da logirat, če nimaš uporabniškega imena, ki ga morda dobiš s pogodbo in jim daš IBAN?
NewMotion - kartico brez fee, ki jo vpišeš v app skupaj z IBAN?
NextCharge - kartico brez fee, ter app?
...
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

FV-EV napisal/-a: Petrol - kartico e-mobilnost brez fee če obstaja ali je dovolj app in kreditna?
Wienenergie - kartico, ki nima fee,v app se ne da logirat, če nimaš uporabniškega imena, ki ga morda dobiš s pogodbo in jim daš IBAN?
...
Od Petrola še čakam odgovor, zakaj je cena višja, kljub registraciji v aplikacijo pri plačilu z mastercardom. Mesečne naročnine pri app ni.

Drži za WienEnergie je treba podpisati pogodbo (vse v nemščini) za SEPA neposredno obremenitev računa. Dobiš kartico, mesečne naročnine ni.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

SimonZed napisal/-a:
FV-EV napisal/-a: Petrol - kartico e-mobilnost brez fee če obstaja ali je dovolj app in kreditna?
Wienenergie - kartico, ki nima fee,v app se ne da logirat, če nimaš uporabniškega imena, ki ga morda dobiš s pogodbo in jim daš IBAN?
...
Od Petrola še čakam odgovor, zakaj je cena višja, kljub registraciji v aplikacijo pri plačilu z mastercardom. Mesečne naročnine pri app ni.

Drži za WienEnergie je treba podpisati pogodbo (vse v nemščini) za SEPA neposredno obremenitev računa. Dobiš kartico, mesečne naročnine ni.
Vse v nemšini na žalost. Si poslal le pogodbo en izvod ali dva, tar ali tudi tista druga dva formularja? Uporabniško ime in geslo za app ti potem oni pošljejo nazaj?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ja, geslo dobiš po mailu potem, ko dobijo pogodbo nazaj. Jaz sem si z google translate pomagal. Mislim, da se je bilo treba na dveh dokumentih podpisati (en je bil bolj zaradi varstva podatkov).
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Sem si tudi jaz pomagal, nekako nisem razumel, zakaj ne dobiš uporabniškega imena, pa kot praviš ga pošljejo po prejeti pogodbi. Hvala.
Uporabniški avatar
keeva
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 73
Kraj: Trbovlje - Ljubljana
Avto: BMW i3
186
66

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a keeva »

Ker je polnilnica v St. Michael am Obersteiermark nagajala s server error-jem v soboto 2.3. ni in ni hotela registrirat RFID kartice, preko aplikacije pa tudi ni aktivirala polnilnice, sem klicala na help linijo katera je napisana na polnilnici... oglasil se je odzivnik da izbereš nevem katero možnost za el. polnilnice, nato pa se je takoj oglasila ženska, razložim v angleščini kaj je problem, da piše na ekranu server error in je problem pri aktivaciji. Ona pove da je pri njih na računalniku vse uredu, jest še enkrat probam z drugo kartico, kaže isto server error, nato se polnilnica resetera, in nato v tretje z njihovo kartico Energie Steiermark aktiviram polnilnico. Ja no, saj oglasil so se takoj...
timo, talker2, Nejccc, DGJ
Petrol
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana
436
7

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a Petrol »

SimonZed napisal/-a:
FV-EV napisal/-a: Petrol - kartico e-mobilnost brez fee če obstaja ali je dovolj app in kreditna?
Wienenergie - kartico, ki nima fee,v app se ne da logirat, če nimaš uporabniškega imena, ki ga morda dobiš s pogodbo in jim daš IBAN?
...
Od Petrola še čakam odgovor, zakaj je cena višja, kljub registraciji v aplikacijo pri plačilu z mastercardom. Mesečne naročnine pri app ni.

Drži za WienEnergie je treba podpisati pogodbo (vse v nemščini) za SEPA neposredno obremenitev računa. Dobiš kartico, mesečne naročnine ni.
Spoštovani,

mesečne naročnine za samo aplikacijo seveda ni. Naročnino uporabniki plačujejo zgolj ob naročilu paketov Entuziast in Brezskrbni 15.000.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Luka Strnad Peterca
Inovativni poslovni modeli in digitalizacija
Petrol d.d., Ljubljana
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a methos »

WienEnergie ima od 11.4.2019 nove cene in pakete, drazje seveda


Slika


Slika
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ja, ampak če prav razumem, nove (nore) cene začnejo veljati s 1.7. Sem ravno danes dobil pošto. V paketu brez mesečne naročnine bo za 1 uro polnjenja na njihovi hitri DC 50 kW polnilnici potrebno odšteti 15 eur (do zdaj 9,6), na partnerski polnilnici pa 27 eur (do zdaj 9,6)! Juhej.
CRF
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a methos »

Cene so nore, in se najbolj smesno je to, da so v zacetku startali BEO projekt, v katerem so razni ponudniki elektrike iz Avstrije s svojimi polnilnicami, in si dejansko na vseh polnilnicah tankal lahko z isto tarifo katero imas pri svojem ponudniku, sedaj pa je trik v tem, da v nekaterih delih Avstrije imas EVN, drugje Smatrics in podobno, ter se ti zna zgoditi da recimo en Tanken Wien je samo uporaben na Dunaju, prej si pa za isto tarifo tudi nafilal na Zobern postaji kjer je EVN polnilec.... grozno
Take igrice dobesedno ubijajo elektricni avto kot tak
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ja, to je res antipromocija. 27 eur za 300 km, kolikor bi približo napolnil v 1 uri, je precej dražje od bencina.
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Polnilnice v Avstriji

Odgovor Napisal/-a methos »

SimonZed napisal/-a:Ja, to je res antipromocija. 27 eur za 300 km, kolikor bi približo napolnil v 1 uri, je precej dražje od bencina.
Taksne poteze so potem sporocilo, potencialnim kupcem EV, da jih naj ne kupujejo, ker je to se prevec "BETA" , kot bi se v razvijalskem zargonu izrazil
SimonZed
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”