Tesla vs. Petrol

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8260
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Tesla vs. Petrol

Odgovor Napisal/-a warpedone »

admin: Razcepljena tema iz nepotrebne provokacije...

Polnilnice po evropi, ki ne zahtevajo kartic članstva, niti appov in tipično delujejo bp: https://supercharge.info/map
matija, Robinhood
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

SuperChargerje uporablja samo Tesla.

Tesli si oz. boš dal svoje podatke ali ne? Jim plačuješ po povzetju al kako?
instrukcije
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8260
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Čemu smajliji?

Vsak kupec novega avtomobila ima svoj 'profil' kjer so njegovi podatki.
Rezervacija je možna le s kreditno kartico.
Imajo vse potrebno, obračun enkrat mesečno.

Ustaviš, štekaš, izštekaš, odpelješ.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Robinhood »



Mešaš hruške in jabolka. Ampak vseeno dejva. Za polnenje na SCjih se moraš nekam prijavit in vnest plačilne podatke, ker Tesla za enkrat še nima POS terminala v avtu se pravi je članstvo in je kartica v obliki avta za pofočkat - en korak manj in enostavnejša uporaba ker je EN ponudnik, ki še dela svoje avte...

Petrol funkcionira kot ostalih 99% ponudnikov. Je to narobe ali slabo? Seveda, kakor za koga. Dejstvo je, da si lahko na Petrolu tako kot pri Tesli odpreš račun in povežeš plačilna sredstva, da lahko polniš. Če greš korak dalje si lahko na Petrolu narediš plačilno kartico s katero aktiviraš polnilnico(en korak več kot pri tesli), nabiraš pike, dobivaš gratis kofete, vitrexe itd ker si pač njihov član pa še po štruco kruha in liter mleka lahko skočiš za povrh in še elektricno skirco al pa nov tv na obroke vzameš medtem, ko na SCjih tega še nisem zasledil. Tukaj so tudi turisti - ki imajo možnost polnit preko appa ampak enostavnega superchargerja pa ne morejo uporabljati recimo ZOE ali pa recimo Ipace...

Tehnično bi pa bilo izvedljivo vsaj s CCSi ker po mojih info bi lahko polnilnica dobila VIN številko od avta preko protokola, katero bi uporabnik moral vnesti v app, povezati app z Viso ali čem podobnim in filaj... problem je pri proizvajalcih polnilnic in potem na razvoju - se bo že premaknilo, ko bo dovolj uporabnikov in dovolj zahtev po roamingu tudi za tujino...
DGJ, SimonZed
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8260
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Petrol ni tesla, petrol ne seže čez državno mejo, petrol ni zadosten niti znotraj slovenije. Bizarno, da je to sploh treba razlagat.

Petrol prodaja bencin za keš, ki enako velja po celi Evropi. Od njih ne pričakujem ničesar drugega, kot enak odnos do vseh strank. Danes špilajo šovinizem, elektriko prodajo.le znanim vnaprej identificiranim osebam. Še alkohol in tobak prodajajo neznancem. Očitno smo lastniki EV še bol njim nevarni
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
ixi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Kraj: MB
Avto: CVT
48
558

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a ixi »

Zanimivi zorni koti se odpirajo tukaj na forumu ...
DGJ, FV-EV
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Tesla SuperCharger polnilnice

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Zanimivo je, da Tesla lahko polni povsod, ostali pa ne na Superchargerjih, ki vsaj pri nas še večino časa samevajo.
DGJ, MIRANRR, Robinhood, Vodokotlic, FV-EV
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a CRF »

warpedone napisal/-a:Čemu smajliji?

Vsak kupec novega avtomobila ima svoj 'profil' kjer so njegovi podatki.
Rezervacija je možna le s kreditno kartico.
Imajo vse potrebno, obračun enkrat mesečno.

Ustaviš, štekaš, izštekaš, odpelješ.
Princip je dejansko precej podoben. Pri Tesli in Petrolu imaš APP, v obeh primerih moraš vnest plačilno kartico in v obeh primerih imajo vse tvoje podatke.
Sem prepričan da ko bo Petrol naredil svoj avto, bo le ta tudi aktiviral njihove polnilnice avtomatsko
MIRANRR, davrog10, Robinhood
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Tesla vs. Petrol

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Se strinjam z @Robinhood. Primerjava ni povsem na mestu je pa dobro zajel bistvo.
Vsekakor so prednosti in slabosti pri obeh. Je pa Petrol ponudnik z mnogo "širšo" ponudbo za nekoga, ki potuje. Mogoče je tudi to razlog, da sta 2 lokaciji SC ob bencinskih servisih... polniš na SC in greš na kavo in prigrizek na Petrol.
Robinhood, MIRANRR
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Tesla SuperCharger polnilnice

Odgovor Napisal/-a matija »

BogyX napisal/-a:Zanimivo je, da Tesla lahko polni povsod, ostali pa ne na Superchargerjih, ki vsaj pri nas še večino časa samevajo.
Ogromno je polnilnic, kjer ne more polnit vecina. Npr na AUDI servisih so privat 50kW DCji, pri Toyota/Renault servisih imajo ponavadi Type2 (so me odslovili na dveh), potem na LPP kjer imajo vec 50kW DCjev za eUrbane tudi ne morem polnit ipd. Potem vrsta hotelov, ki imajo polnilnice za stranke (tudi DC). Skratka to je normalno, da obstajajo polnilnice ki pac niso dostopne vsem, ampak le dolocenim ki izpolnjujejo pogoje ki tam veljajo.

p.s.: ce se vrnem na tvoj primer, tesla ze 5+ let ponuja SCje ostalim (seveda pricakuje so-vlaganje v gradnjo in vzdrzevanje). Zaenkrat se se niso javili veliki.
Robinhood, LowBattery
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Tesla vs. Petrol

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

DGJ napisal/-a:Se strinjam z @Robinhood. Primerjava ni povsem na mestu je pa dobro zajel bistvo.
Vsekakor so prednosti in slabosti pri obeh. Je pa Petrol ponudnik z mnogo "širšo" ponudbo za nekoga, ki potuje. Mogoče je tudi to razlog, da sta 2 lokaciji SC ob bencinskih servisih... polniš na SC in greš na kavo in prigrizek na Petrol.
Agreed - bistvo je pravo... in bi blo fenomenalno če bi lahko usi dobil konc mesca sam odtegljaj z računa pa fertik del brez kartic in ostalega sranja. Mercedes naj bi baje imel nekaj takega... da sam skomunicira kje je pa kiro polnilnico bo nucu in se online aktivira sam v praksi nism vidu tega delat k je un ata iz Fully charged potem reku da je aktiviru prek telefona... Sam če jim pa rata speljat vse te roaminge bo pa bomba.

Recimo ko sem šel v Toskano je štos, da so SCji zraven hotelov in podobnih lokacij. In je hecno videt, ko se filajo zraven tebe 3je komadi modelov X pa kaka S-ka ampak vsi notri v avtu čakajo. Sam jst butec grem v hotel na kofe k me lahko olupjo za 5 € ... Ko sem šel v Frankfurt na poti se filal na SC ni drugega kot hotel in večinoma je tako - tam sem dal za 4 sendviče pa 2 kofeta 48 €... pa ni fora v 48€... fora je k se use sešteje potem polnenje niti približno ni pocen razen, če se res zadržiš in ostaneš v avtu.

V Slo pa grejo Teslaši lahko na kofe k je fejst cnej na Petrol pa še dobr je - razen v Ljubljani - sam tuki majo pa izbiro free DCjev - bazuko gor pa gasa. SCji v slo samevajo k je cnej it filat na Lidl al pa Petrolove delte/ NOX dokler so zastonj. Jst za SC še nism slišu da bi bil kak zastonj za filat?
ixi, magic
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Tesla vs. Petrol

Odgovor Napisal/-a matija »

Kaj pa ce igrajo igrice njihovi mulci ali oni ali pa preberejo kaksno knjigo, saj 17" je prav fajn za to
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Tesla vs. Petrol

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Tesla S, ki sem sem jo rental od AvantCarja je imela brezplačno polnjenje na SC. In tudi AvantCar sam priznava, da grejo avto napolnit k Monsu v Lj. na SC preden ga predajo stranki. Pa je avto namenjen komercialni dejavnosti in pri toliko svojih polnilnicah
Robinhood, desiro
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2159
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1257
1044

Re: Tesla vs. Petrol

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Če uporabniku, ki vozi Teslo niso všeč Petrol polnilnice mi je OK, ker bo manj gužve.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Tesla vs. Petrol

Odgovor Napisal/-a matija »

talker2 napisal/-a:Tesla S, ki sem sem jo rental od AvantCarja je imela brezplačno polnjenje na SC. In tudi AvantCar sam priznava, da grejo avto napolnit k Monsu v Lj. na SC preden ga predajo stranki. Pa je avto namenjen komercialni dejavnosti in pri toliko svojih polnilnicah
Mal dvomim da je tole njihova prva izbira. Sem bil pri njih v garazi, strom avtov kot solate, polnilnic majo vec razlicnih razbitih po celi kleti. Vmes so pa se CEE5 11kW prikljucki. Verjetno gredo na SC ce se jim mudi ?
DGJ
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Tesla vs. Petrol

Odgovor Napisal/-a talker2 »

matija napisal/-a:
talker2 napisal/-a:Tesla S, ki sem sem jo rental od AvantCarja je imela brezplačno polnjenje na SC. In tudi AvantCar sam priznava, da grejo avto napolnit k Monsu v Lj. na SC preden ga predajo stranki. Pa je avto namenjen komercialni dejavnosti in pri toliko svojih polnilnicah
Mal dvomim da je tole njihova prva izbira. Sem bil pri njih v garazi, strom avtov kot solate, polnilnic majo vec razlicnih razbitih po celi kleti. Vmes so pa se CEE5 11kW prikljucki. Verjetno gredo na SC ce se jim mudi ?
Morda res. Vendar jaz sem na prevzemu čakal, da ga je nekdo pripeljal iz polnjenja pri Monsu.
Sem pa tudi že videl njihov M3 tam, da se polni.
Robinhood
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”