Skupna moč polnilnice

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
evid
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 126
Kraj: vitanje
Avto: EV
140
937

Skupna moč polnilnice

Odgovor Napisal/-a evid »

še moje drobtinice... v Vitanju od koder prihajam je občina s pomočjo podjetja Hoa projekt iz Portoroža, pred slabim letom, postavila 2 x 22 AC pomnilnico. Do predkratkim sem bil edini lokalni uporabnik omenjene polnilnice. S pojavom še enega EV (leaf 2) pa sva ugotovila, da polnilnica ob istočasnem priklopu dveh EV prekine polnjenje. Zaradi preobremenjenosti se enostavno ugasne. Klical sem na sedež podjetja in občino ter jih seznanil s problemom. Vse kar se zgodi, je da lokalni električar ponovno priklopi polnilnico. Hkratno polnjenje dveh EV pa je nemogoče.

Ima kdo kakšen predlog? Obstajajo kakršni koli institucionalni vzvodi, da bi omenjeno podjetje uredilo polnilnico kot je deklarirana?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Skupna moč polnilnice

Odgovor Napisal/-a CRF »

Zna biti da je polnilnica ustrezna, ampak je priključena na napeljavo s premajhno močjo. Cena za priključno moč 22kW je BISTVENO nižja kot 2x22kW.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Skupna moč polnilnice

Odgovor Napisal/-a matija »

evid napisal/-a:še moje drobtinice... v Vitanju od koder prihajam je občina s pomočjo podjetja Hoa projekt iz Portoroža, pred slabim letom, postavila 2 x 22 AC pomnilnico. Do predkratkim sem bil edini lokalni uporabnik omenjene polnilnice. S pojavom še enega EV (leaf 2) pa sva ugotovila, da polnilnica ob istočasnem priklopu dveh EV prekine polnjenje. Zaradi preobremenjenosti se enostavno ugasne. Klical sem na sedež podjetja in občino ter jih seznanil s problemom. Vse kar se zgodi, je da lokalni električar ponovno priklopi polnilnico. Hkratno polnjenje dveh EV pa je nemogoče.

Ima kdo kakšen predlog? Obstajajo kakršni koli institucionalni vzvodi, da bi omenjeno podjetje uredilo polnilnico kot je deklarirana?
Polnilnico morajo nastavit tako, da bo vedno koristila le razpolozljivo moc prikljucka:
- ce zna dinamicno prerazporejati moc med prikljucki, naj le ustrezno nastavijo moc prikljucka na polnilnici
- ce ne zna dinamicno moci prerazporediti med oba prikljucka, potem naj vsakega omejijo na 50% moci polnilnice

Druga stvar: naj ne vezejo L1, L2, L3 obeh prikljuckov enako, s tem bodo podvojili moc enofaznega polnjenja, pri zgornji drugi alineji.
evid
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”