Zaparkirana polnilna mesta

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a matija »

Aha potem sem tvojega Ioniqa videl sem parkiral malo stran in sel po nakupih, preden sem sel spet mimo polnilnice v kratochvil pa opazil da je fraj in priklopil.

Sem razmisljal ali poklicem redarje, pa bi predolgo razlagal verjetno v cem je problem pa se s tamalo sem bil ...
magic
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2313
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Danes sem moral v center Ljubljane in na Rimski sta bili dve ICE vozili. Poklical sem na redarstvo in mi je redar povedal, da tukaj ne morejo ukrepati, ker ni dobro označeno?!? Čudno, da so prej lahko ukrepali. Če nič drugega vsaj tabla je dobro vidna. Zakaj potem polnilnico ne prestavijo, če na tlakovce ne morejo narisati črt?
Polnilnica na Rimski cesti v Ljubljani
Polnilnica na Rimski cesti v Ljubljani
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a nakaza »

V takem primeru jim kar fotko pošljem na mail.
crunchy napisal/-a:Danes sem moral v center Ljubljane in na Rimski sta bili dve ICE vozili. Poklical sem na redarstvo in mi je redar povedal, da tukaj ne morejo ukrepati, ker ni dobro označeno?!? Čudno, da so prej lahko ukrepali. Če nič drugega vsaj tabla je dobro vidna. Zakaj potem polnilnico ne prestavijo, če na tlakovce ne morejo narisati črt?
Rimska_20190313_123329_sm2.jpg
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

crunchy napisal/-a:Danes sem moral v center Ljubljane in na Rimski sta bili dve ICE vozili. Poklical sem na redarstvo in mi je redar povedal, da tukaj ne morejo ukrepati, ker ni dobro označeno?!? Čudno, da so prej lahko ukrepali. Če nič drugega vsaj tabla je dobro vidna. Zakaj potem polnilnico ne prestavijo, če na ...
Na tej lokaciji je res pogosto parkirano vsaj eno ICE vozilo. Pred nekaj dnevi sta se tik pred mano tam želeli parkirati dve ICE vozili, obe sem moral odgnati tako, da sem pristopil do voznika oz. vozila, k sreči je prošnja, če se umaknejo, ker bom polnil, zalegla (eno mesto je že bilo zasedeno z Ioniqom, ki se je polnil).
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a CRF »

Včeraj pri Lesnini Brdo, je i3 z avstrijsko registracijo lepo zaparkiral polnilnico... Seveda, ker je en meter bližje vhodu kot vse ostalo prazno parkirišče.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Brez, da bi se i3 polnil? Potem ti je prav prišlo 7,5 m kabla?
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a matija »

nakaza napisal/-a:V takem primeru jim kar fotko pošljem na mail.
crunchy napisal/-a:Danes sem moral v center Ljubljane in na Rimski sta bili dve ICE vozili. Poklical sem na redarstvo in mi je redar povedal, da tukaj ne morejo ukrepati, ker ni dobro označeno?!? Čudno, da so prej lahko ukrepali. Če nič drugega vsaj tabla je dobro vidna. Zakaj potem polnilnico ne prestavijo, če na tlakovce ne morejo narisati črt?
Rimska_20190313_123329_sm2.jpg
kateri mail?
ali kdaj reagirajo na poslano?
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a matija »

nakaza napisal/-a:V takem primeru jim kar fotko pošljem na mail.
crunchy napisal/-a:Danes sem moral v center Ljubljane in na Rimski sta bili dve ICE vozili. Poklical sem na redarstvo in mi je redar povedal, da tukaj ne morejo ukrepati, ker ni dobro označeno?!? Čudno, da so prej lahko ukrepali. Če nič drugega vsaj tabla je dobro vidna. Zakaj potem polnilnico ne prestavijo, če na tlakovce ne morejo narisati črt?
Rimska_20190313_123329_sm2.jpg
kateri mail?
ali kdaj reagirajo na poslano?
CRF napisal/-a:Včeraj pri Lesnini Brdo, je i3 z avstrijsko registracijo lepo zaparkiral polnilnico... Seveda, ker je en meter bližje vhodu kot vse ostalo prazno parkirišče.
Tu bi verjetno slo lepo pravokotno pred njim, brez da zapres sosednje mesto. Tudi kazni ne bi bilo, saj je privat parkirisce. Bolj zaleze kot kakrsen koli listek.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ne razumem problema. Če se ne motim, je tam polnilnica, ki je na sredini med dvema parkirnima mestoma za polnjene EVjev.
Ali je i3 parkiral prečno preko obeh mest? Ali je parkiral na enem mestu, pa ni polnil, drugo pa je bilo tudi zasedeno z EV ali ICE?
V glavnem, mislim, da ne bi smelo biti problema za 7,5 metrski kabel, ali pač?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Imam mail od Postojnskega in Koperskega redarstva, tako da tem dvem pošiljam.
Koperski imajo dežurni gsm, torej še lažje.
matija napisal/-a:
nakaza napisal/-a:V takem primeru jim kar fotko pošljem na mail.
crunchy napisal/-a:Danes sem moral v center Ljubljane in na Rimski sta bili dve ICE vozili. Poklical sem na redarstvo in mi je redar povedal, da tukaj ne morejo ukrepati, ker ni dobro označeno?!? Čudno, da so prej lahko ukrepali. Če nič drugega vsaj tabla je dobro vidna. Zakaj potem polnilnico ne prestavijo, če na tlakovce ne morejo narisati črt?
Rimska_20190313_123329_sm2.jpg
kateri mail?
ali kdaj reagirajo na poslano?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a CRF »

SimonZed napisal/-a:Brez, da bi se i3 polnil? Potem ti je prav prišlo 7,5 m kabla?
Seveda, BMW ni bil niti priključen.
V tem primeru zame ni bilo problema. Niti nisem imel namena polnit, in bilo je še prosto drugo mesto.

Je pa polnilnica med cesto in parkiriščem, tako da se ne da zaparkirat, brez da si ti še večja ovira.
SimonZed
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2313
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a crunchy »

nakaza napisal/-a:V takem primeru jim kar fotko pošljem na mail.
crunchy napisal/-a:Danes sem moral v center Ljubljane in na Rimski sta bili dve ICE vozili. Poklical sem na redarstvo in mi je redar povedal, da tukaj ne morejo ukrepati, ker ni dobro označeno?!? Čudno, da so prej lahko ukrepali. Če nič drugega vsaj tabla je dobro vidna. Zakaj potem polnilnico ne prestavijo, če na tlakovce ne morejo narisati črt?
Ja, ampak je redar, ki se je oglasil na telefon, zelo jasno povedal da pri vseh ostalih polnilnicah ni težav, na Rimski pa da nimajo osnove za ukrepanje (zaradi označb). Kaj bi v tem primeru pomagal e-mail? Po moje nič. Polnilnico je potrebno, kljub tlakovcem, pravilno talno označiti ali pa jo prestaviti. Tega nihče ne bo naredil in ko ICE vozila vidijo da ni kazni, potem bo še bolj veselo.
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Ne razumem kako nimajo osnove za parkiranje, označeno je 2 parkirni mesti, prometni znak je postavljen jasno in na podlagi njega lahko ukrepajo!
Veliko se doseže če težiš na občino
crunchy napisal/-a:
nakaza napisal/-a:V takem primeru jim kar fotko pošljem na mail.
crunchy napisal/-a:Danes sem moral v center Ljubljane in na Rimski sta bili dve ICE vozili. Poklical sem na redarstvo in mi je redar povedal, da tukaj ne morejo ukrepati, ker ni dobro označeno?!? Čudno, da so prej lahko ukrepali. Če nič drugega vsaj tabla je dobro vidna. Zakaj potem polnilnico ne prestavijo, če na tlakovce ne morejo narisati črt?
Ja, ampak je redar, ki se je oglasil na telefon, zelo jasno povedal da pri vseh ostalih polnilnicah ni težav, na Rimski pa da nimajo osnove za ukrepanje (zaradi označb). Kaj bi v tem primeru pomagal e-mail? Po moje nič. Polnilnico je potrebno, kljub tlakovcem, pravilno talno označiti ali pa jo prestaviti. Tega nihče ne bo naredil in ko ICE vozila vidijo da ni kazni, potem bo še bolj veselo.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2313
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a crunchy »

nakaza napisal/-a:Ne razumem kako nimajo osnove za parkiranje, označeno je 2 parkirni mesti, prometni znak je postavljen jasno in na podlagi njega lahko ukrepajo!
Veliko se doseže če težiš na občino
Mislim, da morajo biti po zakonu tudi talne označbe, katerih ni. Naj me, prosim, kdo popravi, če se motim.
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a methos »

Tisti ki imate slike teh zaparkiranih polnilnic v LJ, posljite dopis na mestno obicno LJ, in napisite zraven da pac niso uredili oznacbo za elektricna vozila...
matija
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Mislim da ne drži , a imaš za omejitev hitrosti talne označbe povsod? Za prepoved parkiranja, za prepovedano zavijanje .... Izgovorov lahko najdeš 100 ali pa stvar urediš. Očitno so na redarstvu zavezi prvo stališče.

Kolikor pogledam fotografijo vidim samo dve parkirni mesti, torej je vse jasno!

crunchy napisal/-a:
nakaza napisal/-a:Ne razumem kako nimajo osnove za parkiranje, označeno je 2 parkirni mesti, prometni znak je postavljen jasno in na podlagi njega lahko ukrepajo!
Veliko se doseže če težiš na občino
Mislim, da morajo biti po zakonu tudi talne označbe, katerih ni. Naj me, prosim, kdo popravi, če se motim.
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a nakaza »

PRAVILNIK o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah
......
(3) Prometno signalizacijo sestavljata vertikalna in horizontalna signalizacija.
(4) Vertikalno signalizacijo sestavljajo:
- prometni znaki,
- dopolnilne table,
- znaki za označevanje del in ovir v cestnem prometu,
- znaki za označevanje bližine roba vozišča in preprečevanje vožnje,
- svetlobni prometni znaki in
- spremenljiva prometnoinformativna signalizacija.
(5) Horizontalna signalizacija obsega označbe na prometnih površinah.
(6) Prometno opremo sestavljajo:
- oprema za vodenje in usmerjanje prometa,
- varnostne ograje,
- varovalne ograje,
- naprave za umirjanje prometa na cesti,
- blažilniki trkov,
- ograje za pešce,
- oprema proti zaslepljevanju in
- cestna razsvetljava.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2313
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Včeraj je na zboru članov DEMS bilo jasno rečeno, da če poleg table ni tudi ustreznih talnih označb, potem redarji nimajo prostojnosti (razen seveda, če ICE vozilo ni plačalo parkirnine). Tako je na žalost Rimska cesta prepuščena obzirnosti ICE-jašev.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Potem sem imel res srečo, da sta mi bencinarja vljudno odstopila mesto ob polnilnici.... :/
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a matija »

crunchy napisal/-a:Včeraj je na zboru članov DEMS bilo jasno rečeno, da če poleg table ni tudi ustreznih talnih označb, potem redarji nimajo prostojnosti (razen seveda, če ICE vozilo ni plačalo parkirnine). Tako je na žalost Rimska cesta prepuščena obzirnosti ICE-jašev.
Saj to smo ze veckrat ugotovili tudi na tem forumu. Mislim da je Mitjap celo prilepil citat iz UL. Sicer pa je se huje, oz. to se ni vse Ce je talna oznacba neustrezna, potem tudi ne velja. Npr bele oznacbe na modri podlagi na petrolih ter nesteto drugih primerov kjer obcine po svoje izumijo oznacbe. Verjetno je pod 50% mest pravilno oznacenih.

Tukajle pa imas linke ter slike kako mora biti oznaceno, dobro razlozeno: https://dems.si/problem-zaparkiranih-po ... cni-pogon/

Zal pa to bolj poznamo tu na tem forumu, kot obcine in ostali, kar ima bolj slabo korist.
crunchy
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”