Velike baterije

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6372
Avto: Kona in Zoe
4910
5945

Velike baterije

Odgovor Napisal/-a CRF »

Zanima me kakšno je splošno mnenje o polnjenju VELIKIH ( 100kWh) baterij na javnih polnilnicah?

Vem da so plug-in-i kontroverzni, ker imajo ponavadi zelo počasne polnilce in majhne baterije, tako da rabijo biti večkrat in dalj časa priklopleni. Ampak tukaj je pa situacija ravno obratna.

Velika baterija se lahko polni več dni ( na 3.6kW), hkrati pa ima avto tudi z napol prazno baterijo dovolj dosega za vožnjo praktično kamorkoli... Kako na to gledate?

Je vredu na Vrhniki polnit Teslo P100D od 0 do 90%? Recimo da si turist, prespiš nekje blizu in naslednji dan greš naprej do Splita.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Velike baterije

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Ko si ravno omenil Vrhniko, nekaj stvari tam poznam.
Malo razmišljam, verjetno si bodo najprej omislili EV ljudje v blokih, ti bodo šli čez noč polnit na polnilnico. Že takrat ko bodo tri vozila v bo problem, kdo bi polnil ponoči. Kaj lahko tukaj turist naredi, ki še manj pozna zadevo?
Verjetno se bo potrebno malo dogovarjat usklajevat. Sam sem v hiši, bi enostavno lahko kdo postavil avto pri meni na dvorišču in se preko noči polnil.
Za razmislek. Če smo "zeleni", bi lahko bili tudi malo "prijateljski", če ne zaradi drugega zaradi narave!
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3556
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1611

Re: Velike baterije

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Preden bo to problem bodo vse javne polnilnice plačljive in več jih bo.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6372
Avto: Kona in Zoe
4910
5945

Re: Velike baterije

Odgovor Napisal/-a CRF »

pirpy napisal/-a:Preden bo to problem bodo vse javne polnilnice plačljive in več jih bo.
Ja, od večjih ponudnikov bodo plačljive, te lokalne od občin, trgovcev in gostincev pa še verjetno ne.

@MIRANRR, saj to je nekako že zamišljeno prek Plugshare aplikacije, kjer lahko oglašujejš da deliš svojo polnilnico z drugimi.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Velike baterije

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

@CRF, to nisem vedel. Bom objavil, predvidoma do poletja, moram pripraviti eno vtičnico ob "parkirušču". Moja lokacija sicer ni "atraktivna". Kdo ve, mogoče koga zanese kdaj tudi v moje kraje. malo še premislim, če lahko naredim "malo močnejšo vtičnico".
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5109
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1194
2502

Re: Velike baterije

Odgovor Napisal/-a darjan »

CRF napisal/-a:
pirpy napisal/-a:Preden bo to problem bodo vse javne polnilnice plačljive in več jih bo.
Ja, od večjih ponudnikov bodo plačljive, te lokalne od občin, trgovcev in gostincev pa še verjetno ne.
Kar pa seveda problem sploh ni, ker se bo to šlo za "privat male ponudnike" za katere smo lahko veseli, da sploh ponujajo štrom, ker bo itak zastonj.
Dokler bo DC ob AC primerno delujoča in primerno dimenzionirana, je vse drugo drugega pomena.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”