CityPark Ljubljana

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina :)
Uporabniški avatar
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Toyota Prius Plug-in
655
1287

Re: CityPark Ljubljana

OdgovorNapisal/-a talker2 » 07 Jan 2020, 13:41

darjan je napisal/-a:"prav" iz vidika varnosti, ali česa drugega?

Mislim, da ni potrebno biti pravnik ampak je dovolj zdrava kmečka pamet, da se razume naslednje:

- To so servisni električni priključki za potrebe vzdrževanja, čiščenja itd. garažne hiše in so last (verjetno) City Parka.
- Brez dovoljenja lastnika ne moreš trošiti elektrike, ker to ni javna polnilnica.
- Kaj se bo zgodilo, če pride npr. do požara zaradi polnjenja? Velika verjetnost je, da tak primer polnjenja nimajo zajet v zavarovalni polici in te lahko doleti velika odškodninska tožba.

Kot sem že zgoraj napisal zaenkrat nihče ne komplicira glede tega in se da tudi tako polniti. Ko se bo pa lastnik vtaknil v to ali pa bo prišlo do izrednega dogodka (npr. požar) se bo pa to sigurno spremenilo.

Drugače sem pa tudi že sam tako polnil v Ikei Villesse. ;) Tudi tam je kar nekaj CEE vtičnic na stenah. Je pa stalno nelagoden občutek kdaj bo prišel kak varnostnik in zatežil zaradi tega. Ker garažne hiše so ponavadi pod video nadzorom.
Matej, EVH
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Maribor
Avto: Chevrolet Volt
350
250

OdgovorNapisal/-a darjan » 07 Jan 2020, 13:44

Če pride, se naredim francoza. Kako bi prišlo do požara pa mi ni jasno, saj je vse certificirano in stestirano. Prej pride do požara doma, kot tu.
DeCoRawr
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Trenutno na plin
167
11

OdgovorNapisal/-a DeCoRawr » 07 Jan 2020, 14:11

Kaj pa če se vname tvoj avto in je bil lih slučajno vklopljen not. Verjemi če bi bil samo parkiran ni problema, če si pa polnil bi pa zavarovalnica fajn kasirala od tebe. Spet v primeru da si na javni polnilnici ni problema.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Maribor
Avto: Chevrolet Volt
350
250

OdgovorNapisal/-a darjan » 07 Jan 2020, 14:14

V kakšnem slučaju bi prišlo do tega?

enakega, kot da mene rukne strela? Se ne ukvarjam z 0.01% možnostmi, raje živim :)
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
3671
4778

OdgovorNapisal/-a matija » 12 Jan 2020, 13:51

Leta 2015 sem vprasal na informacijah v Cityparku ce je kak problem, ce prikljucim hibrida na vticnico v garazi. Gospa ki je tam sedela je rekla da ni problema. Ce je pa to uradna informacija pa ne vem.
1500km free supercharging: https://ts.la/matija92788
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero
1247
1622

OdgovorNapisal/-a crunchy » 12 Jan 2020, 19:24

No, ker je "glih" govora o Cityparku v Ljubljani, sem pred kratkim preizkusil polnilnico. Bil sem sam priključen na polnilnici, vendar kaže, da je 16 A polnilnica in precej počasi polni (enofazno). Vsaj polnilo je približno 2x počasneje kot na običajnih 22 kW polnilnicah.

No, poleg mene je zaparkiralo polnilnico eno ICE vozilo. Za kakšnega voznika gre, kaže že tablica. Naključje?? :D

CityPark_cr.jpg
SimonZed, cizx14, talker2, CRF, DGJ, matija, kavka

Vrni se na