Možnosti polnjenja doma

O tem kako polnite svoj EV doma
timo
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Koper
Avto: Hyundai IONIQ
93
290

Re: Možnosti polnjenja doma

OdgovorNapisal/-a timo » 16 Avg 2017, 20:15

matija je napisal/-a:Domaca polnilnica pride prav tudi iz stalisce komoditete, prilozen kabel ki pride zraven avta montirat na steno pomeni da ga potem nimas s seboj v avtu, ce moras kdaj polnit na Schuko. Vsakodneno preklapljanje in prestavljanje Schuko kabla ven pa cez cas postane motece.

@Robertto: nekaj polnilnic sem navedel v prvem postu te teme: Domaca 3F polnilnica. Kaj izbrati- - EVSVET.eu

Moj pogoj je bil sicer da so trifazne, enofazne so se cenejse. Metron pa sploh ni med cenejsimi, sploh pri mojih pogojih (3F, 22kW). Za enofazno lahko prides skozi tudi z 200€, recimo tu:

http://assets.rolecserv.com/files/products_document/b402824acf7ec8bd56dd9681d59cd781/EVWPD003%20-%20WALLPOD%20EV%20HomeCharge%20J1772%20tethered%20(Type%201)%20Mode%203.pdf

Da bi hkrati polnil Twizyja in Soula na isti fazi, je lahko tezko ce zelis Soula na 16A, ker Twizy se polni na 8A ce se ne motim. Ali zunanje varovalke 3x25A, ali pa za Twizija potegnes Schuko na drugi fazi.

Matija, mislim da Vas je zavedla cena instalacije, ki je navedena, kajti WALLPodi so od 450 eur kpl dalje + poštnina itd..
Lp Vinko
Uporabniški avatar
robertto
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV
313
301

OdgovorNapisal/-a robertto » 16 Avg 2017, 20:20

Meni je ful všeč prenosna polnilnica z adapterji in bom po vsej verjetnosi tudi nabavil.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: BMW 225xe | Citroën C-Zero
959
1773

OdgovorNapisal/-a matija » 18 Avg 2017, 14:48

Bsheep je napisal/-a:vse zelje povej Pecjaku in on ti da ceno...

Jaz sem na primer Pecjaku povedal zelje glede kabla in mi je povedal ceno ki mi sploh ni bila vsec :) Dodal je, da nizje pac ne more it. Zato sem narocil iz evconnectors iz anglije, je bilo s postnino vred 20% ceneje. 32A 1-phase type2-type2 10 metrov.

Podoben kabel istega proizvajalca pa uporabljam na C-Zeru ze 2 leti in ni ene tezave. Priporocam vsem.

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na