Počasno polnjenje

O tem kako polnite svoj EV doma
Odgovori
Uporabniški avatar
EVSVET
Administrator
Prispevkov: 1043
879
31

Počasno polnjenje

Odgovor Napisal/-a EVSVET »

Vsi proizvajalci poleg avtomobilov ponujajo tudi neko vrsto priključka za počasno polnjenje iz domače (schuko) vtičnice.
V nekaterih primerih je tak polnilec vključen v ceno avtomobila, v drugih pa je lahko zares nesramno drag.

Taki polnilci so običajno omejeni na polnilni tok 10A, kar nekako zagotavlja da težko preobremenimo povprečno domače električno omrežje z 16A varovalkami.
Seveda pa hkrati tudi pomeni da se časi polnjenja ustrezno podaljšajo... Naprimer za povprečno 20kW baterijo bi bil čas polnjenja v najboljšem primeru 10ur, upoštevajoč izgube, pa hitro do 15 ur.

Vendar vse le ni tako črno kot izgleda. V veliki večini primerov baterija ni popolnoma prazna ali pa se baterija polni čez noč, ko je časa dovolj. In če imate dvotarifni števec je še električna energija nekaj cenejša.
Renault Flexi Charger - Kabel za občasno polnjenje
Renault Flexi Charger - Kabel za občasno polnjenje
Renault-Flexi-Charger.jpg (21.3 KiB) Pogledano 4101 krat
[/center]
Zadnjič spremenil admin, dne 30 Jun 2015, 14:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: center image
Uporabniški avatar
EVSVET
Administrator
Prispevkov: 1043
879
31

Renault Flexicharger in Legrand Green'up

Odgovor Napisal/-a EVSVET »

Renault za polnjenje doma ponuja še dodatno rešitev. Poleg njihovega kabla za občasno uporabo (Flexicharger), je na voljo še posebna vtičnica Legrand Green'up.
Legrand Green'up vtičnica
Legrand Green'up vtičnica
ChargeCable_ZOE_Renault_flexicharger.jpg (40.83 KiB) Pogledano 4064 krat
[/center]
Ta vtičnica ima vgrajeno diferencialno tokovno zaščito in mora biti v omrežje priključena iz strani usposobljenega električarja. Zato, ko priklopljen vanjo, Flexicharger omogoča polnjenje z močjo 3.2kW (14A), kar je 40% hitreje, kot prek navadne schuko vtičnice.

14A je verjetno izbrano zaradi varnosti, ker je večina hišnih varovalk 16A.
Dzun Tao
avtomont
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 15
Kraj: celje
Avto: kangoo

Re: Počasno polnjenje

Odgovor Napisal/-a avtomont »

Lp.Ali ima kdo zmontirano to green up vtičnico.Po možnosti v sirsi okolici celja?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3561
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Počasno polnjenje

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Jaz jo imam na kablu če rabiš demonstracijo
avtomont
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 15
Kraj: celje
Avto: kangoo

Re: Počasno polnjenje

Odgovor Napisal/-a avtomont »

Uuuu super rad bi res nekaj preiskusil ,kot sem že v drugi teme objavil sem pred enim tednom kupil novi renault kangoo z.e. 33 in seveda dokupil priključni kabel za domačo uporabo ki polni na šuko z 10A in na green up z 14A.Ampak na tem kablu lepo piše da polni z 10A.Prodajalec pa mi je zagotovil da mora s tem kablom polniti kljub vsemu z 14A.Ali bi te lahko prosil za kontakt da bi se pogovorila za preiskus?Hvala
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Domače polnilnice (wallbox)”