Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

O tem kako polnite svoj EV doma
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a magic »

OK, potem bom verjetno kar počakal. Če rabiš kakšnega testnega uporabnika sem na voljo, do takrat bo tudi sigurno že sončna zmontirana (spomladi naj bi bila)
Uporabniški avatar
Luka
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 156
Kraj: Litija
Avto: vw e-up! 2017
119
326

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a Luka »

CRF napisal/-a:
magic napisal/-a:OK, hvala. Torej napeljem 5 žilni 6mm2, potem glede polnilnice bo pa odločitev oadla kasneje.

Kdaj pa naj bi bila na voljo polnilnica od CRF?
Huh, nič ne bom obljubljal. Delam aktivno na tem. Čez kakšen mesec bodo prvi modeli, potem pa testiranje in popravki tako da do začetka poletja upam da bo kaj za ponudit širši javnosti.
Jaz že šparam €, tako da računaj še na enega kupca. Tudi za testiranje se javim.
CRF
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a Matej »

magic napisal/-a:Torej če pravilno zastopim, je najbolje, če se že podajam v nakup, da kupim 22kw in to tako, da se da omejiti tok? @matija ti si dal za tako 550€, kje si jo kupil.
Lahko ti jaz odgovorim oz. copy paste iz moje teme...
Cena za domačo polnilnico, z kablom Typ 2 izhodnim priklučkom, z 2,5 m je 558 EUR, z 7,5 m pa 614 EUR. Sem morate prišteti še 30 evrov poštnine, če se nočete voziti v Graz.
Šlo je zelo hitro (dobil sem jo v petih dneh- pa če vikend je bil vmes) saj sem od @matije dobil mail kontaktne osebe, ki zna slovensko mimogrede, in sicer bbudja@tesla.com ali pa direktni naslov od servisa s katerim lahko sklenete posel, rhubmann@tesla.com s katerim pa kontaktirate v nemškem oz. lahko tudi v angleškem, če vam je lažje.
matija, DGJ
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a magic »

Še eno vprašanje, ali se IONIQ ne polni samo na 1f, zakaj potem potrebujem 3f kabel, malo sem zmeden, štromar pa pride v soboto
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a pirpy »

3f kabel zato ker boš čez nekaj let kupil še en ev in bosta lahko oba polnila istočasno, vsak iz svoje faze ali pa bo novi imel celo 3 f polnilec.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a magic »

Se pravi, če bi želel polniti ioniq-a z maks, to je 6,6kw, bi moral imeti polnilnico revimo od @CRF ali od TESLE kot jo ima @Matej in 1f z vsaj 30A varovalko? Če pa bi želel polniti z priloženo, pa mislim, da polni maks 3,3kw pa samo navadno šuko vtičnico z varovalko 15A?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Tako je.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a magic »

pirpy napisal/-a:Tako je.
Hvala, sam da bom OK naredu
Smiroza
Prispevkov: 1
Avto: Ionic

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a Smiroza »

Matej napisal/-a:
magic napisal/-a:Torej če pravilno zastopim, je najbolje, če se že podajam v nakup, da kupim 22kw in to tako, da se da omejiti tok? @matija ti si dal za tako 550€, kje si jo kupil.

Lahko ti jaz odgovorim oz. copy paste iz moje teme...
Cena za domačo polnilnico, z kablom Typ 2 izhodnim priklučkom, z 2,5 m je 558 EUR, z 7,5 m pa 614 EUR. Sem morate prišteti še 30 evrov poštnine, če se nočete voziti v Graz.
Šlo je zelo hitro (dobil sem jo v petih dneh- pa če vikend je bil vmes) saj sem od @matije dobil mail kontaktne osebe, ki zna slovensko mimogrede, in sicer bbudja@tesla.com ali pa direktni naslov od servisa s katerim lahko sklenete posel, rhubmann@tesla.com s katerim pa kontaktirate v nemškem oz. lahko tudi v angleškem, če vam je lažje.




A smem vprasati, kako se obnese tesla domaca polnilnica?
Zahvaljujem se v naprej.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Iz nekega razloga se do avstrijskega Tesla Shop ni ravno enostavno doklikat, link:
https://shop.tesla.com/de_at/product/wa ... lberfarben
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Domača polnilnica za Hyundai IONIQ

Odgovor Napisal/-a matija »

Smiroza napisal/-a:
Matej napisal/-a:
magic napisal/-a:Torej če pravilno zastopim, je najbolje, če se že podajam v nakup, da kupim 22kw in to tako, da se da omejiti tok? @matija ti si dal za tako 550€, kje si jo kupil.

Lahko ti jaz odgovorim oz. copy paste iz moje teme...
Cena za domačo polnilnico, z kablom Typ 2 izhodnim priklučkom, z 2,5 m je 558 EUR, z 7,5 m pa 614 EUR. Sem morate prišteti še 30 evrov poštnine, če se nočete voziti v Graz.
Šlo je zelo hitro (dobil sem jo v petih dneh- pa če vikend je bil vmes) saj sem od @matije dobil mail kontaktne osebe, ki zna slovensko mimogrede, in sicer bbudja@tesla.com ali pa direktni naslov od servisa s katerim lahko sklenete posel, rhubmann@tesla.com s katerim pa kontaktirate v nemškem oz. lahko tudi v angleškem, če vam je lažje.




A smem vprasati, kako se obnese tesla domaca polnilnica?
Zahvaljujem se v naprej.
Odlicno, pri nas ze vec let polnimo razlicne EVje (tri) s Teslino polnilnico. Edina pomanjkljivost je ta, da ni dimanicna. Cenovni razred teh pa se zacne pri 200% cene tesline polnilnice.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Domače polnilnice (wallbox)”