Dinamično prilagajanje moči Tesla Wallconector

O tem kako polnite svoj EV doma
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR
4126
2657

Re: Dinamično prilagajanje moči Tesla Wallconector

Odgovor Napisal/-a warpedone »

CCE3 mam trajno vštekan, iz/vštevakanje se dogaja samo v vtičnici avtomobila, ki je narejena zato to početje.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
2888
1410

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Toliko kvasite o pregrevanju vtičnic, da sem nabavil termo kamero, izkazalo se je, da so vsi stiki na kmetiji dobri, brez pregrevanja, našel pa sem polno skritih porabnikov :)
Se pa strinjam, da navaden hišni šuko ni za polnjenje avta, ni niti za krpto rudarjenje, meni so se celo "16 A" Modul stikala v kopalnici, kamor sta priklopljena sušilec in pralni stroj "stopila" .
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 00331219_2
warpedone
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
2888
1410

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Najhuje je bilo pri vtičnici za pralni stroj, vendar ni kriva vtičnica ampak kabel pralnega stroja, je pretanek.
Pralni stroj priznane znamke in višjega cenovnega razreda.
kabel pralnega stroja.jpg
kabel pralnega stroja.jpg (17.29 KiB) Pogledano 1492 krat
SimonZed, PogoreucJ, EVH, FV-EV, warpedone, prijazen, kavka
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Konca na štrom
5178
3549

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Super pokazatelj je tale slika. Ljudje bi se pri štromu morali zavedati šibkih točk in ne se zanašat: jaz polnim tako že pol leta pa še ni bilo nič narobe....Pri štrmu je tako kot pri skoku v vodo ali prometni nesreči - enkrat je dovolj da te ni več.

Šibke točke elektro porabnikov so predvsem:
- vsi spoji, še posebno če niso res dobro narejeni
- vtičnice, šuko ni za polnjenje je EV, ta je namenjena občasnim kratkotrajnim porabnikom (tudi štedilnik in pečico se po pravilu zveže direkt in ne preko šuko vtičnice)
- debelina žic, ta naj bo vedno debelejša kot minimum, ker se bo tako manj grela in bo manjša možnost da se kdaj pregreje, še posebno to velja za dolgotrajne porabnike, kot je recimo EV
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1195
993

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

pirpy napisal/-a: 26 Dec 2022, 12:14 Najhuje je bilo pri vtičnici za pralni stroj, vendar ni kriva vtičnica ampak kabel pralnega stroja, je pretanek.
Pralni stroj priznane znamke in višjega cenovnega razreda.
kabel pralnega stroja.jpg
Nicee. Jaz sem tudi razmišljal da bi to nabavil. Samo bom verjetno kar telefon Blackview s Flir senzorjem.
Live long and prosper
niko6
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Brežice, Ljubljana
Avto: Model S
58
17

Odgovor Napisal/-a niko6 »

pirpy napisal/-a: 26 Dec 2022, 12:07 Toliko kvasite o pregrevanju vtičnic, da sem nabavil termo kamero, izkazalo se je, da so vsi stiki na kmetiji dobri, brez pregrevanja, našel pa sem polno skritih porabnikov :)
Se pa strinjam, da navaden hišni šuko ni za polnjenje avta, ni niti za krpto rudarjenje, meni so se celo "16 A" Modul stikala v kopalnici, kamor sta priklopljena sušilec in pralni stroj "stopila" .
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 00331219_2
Je res heba takle šuko.
Meni se je stopilo stikalo v kopalnici (zaradi bojlerja) - sem potem direkt vezal (če ga hočem zdaj izklopiti moram obrnit varovalko).

Avto včasih polnim na šuko - sem porabil kar neuporabljen kabel za infra pečko v kopalnici.

BTW. Super kamera samo iščem nekaj takega za 100 €.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Ioniq 2017
832
1808

Odgovor Napisal/-a darjan »

Zanimivo, kar nekaj let sem polnil na šuko 16A, pa nikoli problemov. Je pa res, da max le 3 ure in da je bilo to v hladni kleti.
Guinness

Odgovor Napisal/-a Guinness »

Pozdravljeni, sem pred nakupom modela Y in me zanima ali je priporočljivo vzeti tudi Tesla Wallconector ob nakupu in se dogovoriti z njihovim pooblaščencem za montažo v garaži večstanovanjskega objekta, ali obstajajo boljše variante za polnjenje? Seveda želim, da je vse narejeno profesionalno in z vsemi certifikati.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek