KIA EV6

Odgovori
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2284
Avto: Y RWD, Kona 39
616
1852

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Sem se danes vsedel v njega. Ze zunaj zgleda ladja, notri pa tudi.
Me zanima kdaj bi ob uporabi nasel stvari ki bi me motile.
Ce bi se veliko vozil, se je ne bi branil.
Ogo
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Damjanst
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
10
0

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a Damjanst »

O noben še ni napisal vtisov po testni vožnji ?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Po pravici, glede na hudo zunanjost sem v notranjosti pričakoval več. Sama vožnja udoba, spet nič posebnega. Sem pa pričakoval več od pospeškov. Vse ostalo kot bi sedel v svojem Soulu, tam kjer mora bit, vendar ista grafika vse isto. Funkcije, kar nekaj jih ne dela - ne podpira, kar je pri KII oz zastopniku že znano, da je nekaj na pol glede tega.

Ker mi prodajalec ni znal podati podatkov o motorizaciji oz baterijskem sklopu ... obvlada pa da je platforma namenska!! ;)

Na koncu, glede navdušenja pred vožnjo sem po sami predstavitvi in vožni ostal ravnodušen. Mene ni prepričala, še več, bil sem celo razočaran nad celotnim kompletom.

Včasih se vsedeš v kak avto, ga pelješ, se ti kar sline cedijo, tukaj sem se pa z vseljem vsedel v svojega Soula in odpeljal.
warpedone, DGJ, FV-EV
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Soul ni nek polizdelek, tako da razlike v performansah niso nekaj ekstra, razen če bi gledal GT model.
Navigacija / infotainment je pa Gen5Wide, kot je že v Kiah in Hyundaih od 2020 naprej.

Je pa orenk razlika za nekoga, ki prihaja iz klasičnega fosilca, sploh če je 5+ let star je tudi že infotainment drugi rang.
nakaza
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Se strinjam s tabo. Mogoče me je res huda zunanjost prevzela in sem nekako pričakoval (pre)več. Očitno je Soul zelo dobra popotnica :)

Ogo napisal/-a: 27 Okt 2021, 12:09 Soul ni nek polizdelek, tako da razlike v performansah niso nekaj ekstra, razen če bi gledal GT model.
Navigacija / infotainment je pa Gen5Wide, kot je že v Kiah in Hyundaih od 2020 naprej.

Je pa orenk razlika za nekoga, ki prihaja iz klasičnega fosilca, sploh če je 5+ let star je tudi že infotainment drugi rang.
Ogo
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a Taragula »

nakaza napisal/-a: 27 Okt 2021, 13:07 Se strinjam s tabo. Mogoče me je res huda zunanjost prevzela in sem nekako pričakoval (pre)več. Očitno je Soul zelo dobra popotnica :)

Ogo napisal/-a: 27 Okt 2021, 12:09 Soul ni nek polizdelek, tako da razlike v performansah niso nekaj ekstra, razen če bi gledal GT model.
Navigacija / infotainment je pa Gen5Wide, kot je že v Kiah in Hyundaih od 2020 naprej.

Je pa orenk razlika za nekoga, ki prihaja iz klasičnega fosilca, sploh če je 5+ let star je tudi že infotainment drugi rang.
Vsi ti avti, Kone, Kiee, Souli, ki še niso na namenskih platformah, so kljub temu odlični. V teh novih je plac bolje izkoriščen, vse ostalo isti ali podoben šmorn. Tu izstopa le Tesla z njenim polnilnim sistemom, kjer niti tega kje boš polnil ne rabiš študirat. Vse isti bonbon v drugi foliji.
Ogo, FV-EV
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Lahko poveš kaj več o nedelujočih stvareh? Kaj točno?
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3553
604

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Ma kaki plac bolje izkoriščen. Pač večji avto so nardili ker to množice zahetavajo, seveda je poraba porazna.


Naredijo avto na namenski platformi in znižajo učinkovitost, in to vsi po vrsti(z izjemo Tesle). Naj sedaj dajo kako limuzino na tej platformi ven da vidimo če so kaj izboljšali...
amaterB
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Sem samo preletel... neke aplikacije niso podprte oz ne delujejo. Ko se to videl, me je vse minilo. Kaj točno ne vem, se mi je zmeglilo. Pordajojo avto za 60k pa neke aplikacije niso podprte - haloo!!!
Blindek napisal/-a: 27 Okt 2021, 13:31 Lahko poveš kaj več o nedelujočih stvareh? Kaj točno?
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Katere aplikacije niso podprte?
Drugače je pa konec avgusta prišel infotainment update targetiran za Ioniq5 in Kio EV6, morda strici na servisu še niso nadgradili. :D
Update drugače dela tudi na drugih Kia/Hyundai vozilih, samo bugfixi naj bi bili za ti dve novi elektro kravici.
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a nakaza »

infotainment ..... če sodimo po KIA UVO, kar vprašaj jih kdaj bo deloval pri nas " trenutno ne razpolagamo s časovnim okvirjem pričetka delovanja v Sloveniji." za zjokat se
Strici na servisu so res "strici", tudi tisti v pisarnah se ne premaknejo preveč.

Ogo napisal/-a: 27 Okt 2021, 17:40 Katere aplikacije niso podprte?
Drugače je pa konec avgusta prišel infotainment update targetiran za Ioniq5 in Kio EV6, morda strici na servisu še niso nadgradili. :D
Update drugače dela tudi na drugih Kia/Hyundai vozilih, samo bugfixi naj bi bili za ti dve novi elektro kravici.
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Nov model avta, predstvitev... oh in sploh, pa da niso nadgradili ha ha ha pa ne se hecat. Kot da bi kupil avto, drug mesec ti zmonitrajo ogledala, čez dva pa še stekleno streho...
Že na več pdročjih vidim da tele KMAG aka KIA Slovenija ne deluje najbolše! Verjetno je v tem problem, na majhnih trgih imajo nekega zastopnika, na včejih KIA ustnovi svojo podružnico.
Ogo napisal/-a: 27 Okt 2021, 17:40
Drugače je pa konec avgusta prišel infotainment update targetiran za Ioniq5 in Kio EV6, morda strici na servisu še niso nadgradili. :D
bvs
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Dobro da nisem izgubljal časa s testno vožnjo. Če ga bodo tako srali bomo na koncu res vsi pristali na Tesli. :giggle:
nakaza
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Ah, hvala za te dodatne odgovore, se grem jutri peljat, za koliko časa ti dajo avto?
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a Apolon »

aob01 napisal/-a: 28 Okt 2021, 08:09 Ah, hvala za te dodatne odgovore, se grem jutri peljat, za koliko časa ti dajo avto?
15min :D
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Čisto resno,15 minut?
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
870
1087

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a giotto »

Vceraj zvecer sem ene 3 videl na Bledu. Polske registracije...
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3033
1083
1328

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a bvs »

nakaza napisal/-a: 27 Okt 2021, 18:01 infotainment ..... če sodimo po KIA UVO, kar vprašaj jih kdaj bo deloval pri nas " trenutno ne razpolagamo s časovnim okvirjem pričetka delovanja v Sloveniji." za zjokat se
Črtano iz seznama. Baje bo pa gužva :D .
macek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 395
Kraj: Ljubljana
Avto: Konči model 2020
232
70

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a macek »

Dva dni sem si ogledal Kio in Ioniqa, tako tako, sorej bolje me je prepričal Ionik 5, notri je kar dodelan, Kia zaostaja, glede vožnje nisem mogel podati oceno. Za oba sem se naročil za testno vožnjo, Se mi pa zdi, da je Kia malo večja znotraj in zunaj vsaj po občutki, Ioniq se mi skoraj bolj dopade cenejši je Ioniq. Res pa je, da so pr KMAG šalabajzerji nekaj obljubljajo pa nič od tega. Cena osnovnega Ioniqa z ta močno bat. 72,6 kWh RWD style, 1-st. 46.600 EUR.....

LP..
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: KIA EV6

Odgovor Napisal/-a Apolon »

aob01 napisal/-a: 28 Okt 2021, 08:33 Čisto resno,15 minut?
Resno
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “EV6”