audi q4 e tron

Odgovori
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Blindek »

warpedone napisal/-a: 21 Jan 2022, 14:03 >> Kot da bi vedeli koliko časa je potrebnega za razvoj in potem implementacijo neke rešitve.

OTA v Model S: 2012
OTA v audi q4: 2022 še vedno ne

zaostanek če jutri začne OTA delat: 10 let
sicer pa: več kot 10 let
Največja žalost je to, da dejansko bazira na MEB platformi kot ID in Enyaq, katera oba omogočata OTA
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Apolon »

warpedone napisal/-a: 21 Jan 2022, 14:03 >> Kot da bi vedeli koliko časa je potrebnega za razvoj in potem implementacijo neke rešitve.

OTA v Model S: 2012
OTA v audi q4: 2022 še vedno ne

zaostanek če jutri začne OTA delat: 10 let
sicer pa: več kot 10 let
Jebeš OTA. Ni najpomembnejša stvar. Gre tudi brez tega.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a warpedone »

gre tudi brez dveh koles.
Jebeš kolesa, gre tudi brez vseh koles ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
macek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 395
Kraj: Ljubljana
Avto: Konči model 2020
232
70

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a macek »

OJ, ne se kregat, ponavadi ima avto 100 plusev, pa pet minusov,
Večinoma se spotaknemo ob minuse, je pa res vsaka kritika ja dobrodošla, sam osebno še nisem vozil Q4 e throna.
Sem pa vozil sportbacka, obljubili kao 450 km dosega pa jih komaj 250 zmore. Tako da sem bil rez razočaran.
Tako kot ste napisali VW, zaostaja v razvoju, nimajo rešiev, kopirajo od vseh pa jim nekako ne gre. Softwersko so osiromašeni.
Sem pa bil presenečen nad negativnimi kritikami Q 40 in 50, najbrž lahko poda kritiko tisti, ki ima že EV in jih je sprobal že nakaj.
Tudi jaz sem zasledil na spletu, nič kaj hvale, da pač ID 3,4, Enyaq in Audi še ne posedujejo tehnologijo, ki bi navdušila EV fene.
So se lotili posla dokaj pozno, ampak zdaj resno vlagajo velike denarce v razvoj.
Tako misli , da v roku prih let ujamejo konkurenco......
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Apolon »

warpedone napisal/-a: 21 Jan 2022, 16:17 gre tudi brez dveh koles.
Jebeš kolesa, gre tudi brez vseh koles ...
Res je. Nič kaj pametnega nisi ugotovil.

Si si pa pravi podpis nadel…. Sicer govoriš v drugi osebi ampak ok če sam sebe tako nazivaš.
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

Apolon napisal/-a: 21 Jan 2022, 13:27
smuggler007 napisal/-a: 21 Jan 2022, 12:53 Evo še moja ocena testa AUDI Q4 /40 S line 77kw

Plusi
- Res lepo izgleda.
- Kvalitetna izdelava, se vidi da je nemec.
- Karoserija pohvalno.
- Šumna izolacija dobra, ampak mislim, da je pri TESLI Y bolša.
- Lega na cesti dobra.

Minusi.
- Infotainment brez podatkov o EV vozilu, kr nekej skopiranega iz ostalih Audi verzij vozil, nedodelano.
- Voznikov LCD še kar, ampak ni mi lih nevem kaj, tudi o EV vozilu bolj malo podatkov.
- Ni 3D navigacije, saj jaz jo nisem najdu.
- Pri povezavi s telefonom se ne sinhronizira, ne pokaže zgodovine in tudi kontaktov ne.
- Regeneracija baterije se mi zdi, da ne deluje lih najbolje.
- Start stop, nisem najdu kje se ga izklopi, če se ga sploh da, posledično zmeraj vrže v P in potlej cukne pri speljevanju.
- Nekak se mi zdi da je avto ne odziven, čuti se da je težak.
- Ozvočenje SONOS, ni lih bogve kaj pričakoval več, glede na znamko.

Poraba kombinirana 50/50, je znašala 22,7 kwh, kar znaša okoli 340 km dometa, temp 5 do 7 st.,

Na splošno sem pričakoval od avta malo več, glede na ceno, tehnologija zaostaja za TESLO pet let za KIO/Hyundai pa vsaj dve leti.
Tako, da se za enkrat ne bom odločil za menjavo, Kona je še vedno zakon po dometu.
LP.. ;) ;)
Res ste smešni vsi ki pišete koliko kdo zaostaja za nekim proizvajalcem. Kot da bi vedeli koliko časa je potrebnega za razvoj in potem implementacijo neke rešitve. Sami vaški majstri.

Drugače pa ja. Za ta denar je avto porazen.
Apolon, res me zanima kakšen EV voziš, če ga sploh imaš ??
Jaz sem vozil večinoma EV vozil, ki se nahaja v SLO.
In lahko podam prvo sliko kvalitete vozila.
;)
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Apolon »

smuggler007 napisal/-a: 21 Jan 2022, 18:45
Apolon napisal/-a: 21 Jan 2022, 13:27
smuggler007 napisal/-a: 21 Jan 2022, 12:53 Evo še moja ocena testa AUDI Q4 /40 S line 77kw

Plusi
- Res lepo izgleda.
- Kvalitetna izdelava, se vidi da je nemec.
- Karoserija pohvalno.
- Šumna izolacija dobra, ampak mislim, da je pri TESLI Y bolša.
- Lega na cesti dobra.

Minusi.
- Infotainment brez podatkov o EV vozilu, kr nekej skopiranega iz ostalih Audi verzij vozil, nedodelano.
- Voznikov LCD še kar, ampak ni mi lih nevem kaj, tudi o EV vozilu bolj malo podatkov.
- Ni 3D navigacije, saj jaz jo nisem najdu.
- Pri povezavi s telefonom se ne sinhronizira, ne pokaže zgodovine in tudi kontaktov ne.
- Regeneracija baterije se mi zdi, da ne deluje lih najbolje.
- Start stop, nisem najdu kje se ga izklopi, če se ga sploh da, posledično zmeraj vrže v P in potlej cukne pri speljevanju.
- Nekak se mi zdi da je avto ne odziven, čuti se da je težak.
- Ozvočenje SONOS, ni lih bogve kaj pričakoval več, glede na znamko.

Poraba kombinirana 50/50, je znašala 22,7 kwh, kar znaša okoli 340 km dometa, temp 5 do 7 st.,

Na splošno sem pričakoval od avta malo več, glede na ceno, tehnologija zaostaja za TESLO pet let za KIO/Hyundai pa vsaj dve leti.
Tako, da se za enkrat ne bom odločil za menjavo, Kona je še vedno zakon po dometu.
LP.. ;) ;)
Res ste smešni vsi ki pišete koliko kdo zaostaja za nekim proizvajalcem. Kot da bi vedeli koliko časa je potrebnega za razvoj in potem implementacijo neke rešitve. Sami vaški majstri.

Drugače pa ja. Za ta denar je avto porazen.
Apolon, res me zanima kakšen EV voziš, če ga sploh imaš ??
Jaz sem vozil večinoma EV vozil, ki se nahaja v SLO.
In lahko podam prvo sliko kvalitete vozila.
;)
Pretežno vozim kolo. Tudi danes sem naredil 24km.

Če imaš izpit in si vozil vse kar obstaja na tem svetu še ne pomeni da kaj veš o tem kar govoriš. Pa brez zamere. Tako to je. Nobeden od nas ne pozna tehnoloških procesov in strategij podjetij. Pa vsi pametujemo tukaj kot največji geniji.
m3
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 116
Avto: od 2014 na štrom
135
303

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a m3 »

warpedone napisal/-a: 21 Jan 2022, 16:17 gre tudi brez dveh koles.
Jebeš kolesa, gre tudi brez vseh koles ...
Brez zavornih ploščic gre sigurno.....so dokazal nedavno :)
bvs
...pretiravanje je značilno za preproste ljudi....
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Problem je kaj točno?
Poleg bebavosti...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Apolon »

warpedone napisal/-a: 21 Jan 2022, 23:54 Problem je kaj točno?
Poleg bebavosti...
Vprašaj dohtarja. Ni pravi forum za to.
Maybe
ambasador
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 55
Kraj: Kranj
Avto: Tesla LR 3
26
29

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a ambasador »

Evo tud jaz vozu Q4 e trona 40

Občutki mešani
- super izdelava
- lepa notranjost
- lepa zunanjost
- lega na cesti se mi zdi, da se pelje kot kamion al pa ladja
- voznikov LCD uredu lepotno kot tudi grafično zadosti podakov
- sredinski LCD katastrofa kopija od prejšnih modelov kr nekaj ni vredno omembe, ni podatkov o vozilu ali bateriji
- LKA se odbija od črt, tempomat OK,
- rekuperacija včasih kar neha delat brez razloga, verjetno bo treba SW nadgaditi
- SONOS ne preseneča, lahko bi dali not kakšen bolj kvaliteten woofer.
- navigacija grafično slaba kot pri starem passatu, v primerjavi z Googlom vsaj pet let v zaostanku.
- doseg cc 350 km.

Zaključek.
Lep izgled znotraj kot tudi zunaj, kvalitetni materijali in izdelava, tehnološko in softwarsko ni dovršen.
Cena S line 69k.
Ali je pre....drag, presodite sami....... :)
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Sem se še sam prijavil na forum in upam, da bom kmalu lahko delil z vami svoje uporabniške izkušnje z EV.
Če bo po sreči dobim nekje v marcu svojega Q4 SB 40 in mi bo dobrodošlo, če ga kdo že dejansko uporablja in kakšne so prve izkušnje. Vemo, da je vsakodnevna raba nekaj drugega kot testna vožnja..
Tako, da ja...kakšen vnaprejšnji dobrohoten nasvet je dobrodošel.. Lahko tudi v splošnem smislu saj bo tudi zame uporaba EV-ja nov izziv.
FV-EV
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 45
Kraj: Ljubljana
Avto: Audi Q4 E-tron
31
20

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Q4ever »

De Rosa napisal/-a: 13 Feb 2022, 08:16 Sem se še sam prijavil na forum in upam, da bom kmalu lahko delil z vami svoje uporabniške izkušnje z EV.
Če bo po sreči dobim nekje v marcu svojega Q4 SB 40 in mi bo dobrodošlo, če ga kdo že dejansko uporablja in kakšne so prve izkušnje. Vemo, da je vsakodnevna raba nekaj drugega kot testna vožnja..
Tako, da ja...kakšen vnaprejšnji dobrohoten nasvet je dobrodošel.. Lahko tudi v splošnem smislu saj bo tudi zame uporaba EV-ja nov izziv.
Kdaj pa si ga naročil in s kakšno opremo, če smem vedet? Jaz sem ga sredi junija (model Q4 40, dodatna oprema še za 20k € ekstra). O avtu ne duha ne sluha. Rok dobave nonstop prelagajo. V teoriji bi ga tudi jaz moral dobit marca, ampak jim ne verjamem več.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Naročil konec oktobra. Danes preveril in jim kaže dobava 13-14 teden. Seveda to ni 100%. Baje je večji problem pri dobavi navadnega q4 kot sportback. Ja cena 69.000 z nekaj popusta. Oprema zunaj advance, notri s-line, kljuka, TČ, ..
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 45
Kraj: Ljubljana
Avto: Audi Q4 E-tron
31
20

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Q4ever »

Kljuka, ki jo mimogrede imam tudi jaz naročeno, je ena od kosov opreme, za katero se govori da povzroča daljše dobavne roke. Sicer boš videl. Meni so najprej obljubljali avgusta/septembra (očitno, ker me je prodajalec hotel zvabit v nakup vozila). Potem julija ko sem prodajalca samoiniciativno klical (sam namreč ne vidi smisla, da bi me vsake toliko kontaktiral in poročal o stanju dobave vozila) mi je najavil novembra, potem januarja in sedaj konec marca. Torej rok je že 3krat preložen. Sem zelo skeptičen, da ga bom videl pred poletjem. Če bi vedel prej, bi po mojem šel drugam po vozilo.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Tudi sam sem kljuko najprej izpustil in dal notri predpripravo. V tem času so me informirali, da kao kljuka ni več problem in sem jo dodal v paket. Mislil sem, da naknadno jo samo dokupiš vendar je cel projekt (homologacija, bistveno višja cena). Bomo videli kaj bo izpadlo. Težko je komerkoli še kaj verjeti, ko imajo tvoj denar. Je pa res, da imajo tudi SLO dilerji vsak svoje kvote pri uvozniku in odvisno kam padeš.. Ti vseeno privoščim, da ga dobiš pred mano..
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 45
Kraj: Ljubljana
Avto: Audi Q4 E-tron
31
20

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Q4ever »

Slaba novica.
Zaradi ukrajinske vojne se bodo roki dobave dodatno podaljšali. Za koliko noben ne ve. Meni je zdaj padel rok na junij
Dobra novica.
Od marca najprej (torej ta mesec) naj bi vsi avti bili upgrejdani s hitrejšim polnjenjem (iz 125 na 135 kWh, nevem sicer če to velja tudi za Q35), 11.6 sredinskim zaslonom (prej 10 inčni) in nekimi softwarskimi posodobitvami. Med drugim alexa amazon, pa iOS in Android auto naj bi bila tudi posodobljena.
crest
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Včeraj prejel prijeten klic in obvestilo, da je avto prispel v Slovenijo in bo verjetno naslednji teden pripravljen za prevzem. Zgleda, da bomo lahko prvomajske praznike lepo izkoristili...
context, crest, Simon, tomi123, Kegelj, Matej24, nteam, De Rosa, Q4ever, DGJ, m3, BL_EV, Dzun Tao, EVH, tsp
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2934
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Super, poročaj kako bo glede porabe. Kolega s Q4 40 quattro kljub TČ ne pride pod 27 lifetime (september-april), ampak ima očitno zelo težko nogo. Jaz debelega e-trona SB 50 komot vozim z 22-23 (20 col), za primerjavo v enakih pogojih MY LR porabi 18.
bvs, Dzun Tao
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3562
606

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

A nebi moral fat e-tron meti višjo porabo ?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Audi”