Razmišljate o nakupu električnega vozila?

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo

Razmišljate o nakupu električnega vozila?

Da, to je prihodnost
179
74%
Ne, mi ne ustrezajo
5
2%
Slišal sem da obstajajo, pa me zanima več
2
1%
Električna vozila? Na baterije ali kabel?
1
0%
EV že imam
56
23%

Skupaj glasov: 243
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Kraj: Ljubljana
Avto: Kona
807
818

Re: Razmišljate o nakupu električnega vozila?

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 03 Avg 2019, 13:03

V tem pogledu podpiram Teslo in sigurno je Tesla ne le daleč naprej, ampak vodja vsega razvoja in industrije EV.

Nisem navdušenec nad Korejci in tudi Hyundai mi je bil doslej bolj antipatičen (praktično pa me nič ne briga kdo je proizvajalec mojega avta, sem bil pa lastnik že vsaj 10 različnih znamk) in bi z veseljem z nakupom podprl domače ali vsaj Evropske proizvajalce. Kono sem kupil izključno zato, ker v tem segmentu/ceni trenutno še vedno ni na trgu drugega podobnega modela EV in sem z nakupom zelo zadovoljen. Kaj bo, ko bo prišlo na naš trg, pa me ni več zanimalo, ker sem že tako predolgo odlašal. Ko tule napišem kaj pozitivnega o EV prednostih, dometu,... je to bolj navdušenje nad EV z dovolj zmogljivo baterijo, da mi ni potrebno nič kalkulirati ali razmišljat. In ja, politika baterij bo ključna za EV prihodnost.
edi-b, DGJ
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: BMW 225xe | Citroën C-Zero
2550
3709

OdgovorNapisal/-a matija » 03 Avg 2019, 13:19

2019 H1 na svetovnem trgu, upostevajoc samo BEV. Kitajska se vedno pokupi vec kot EU+USA skupaj

p.s.: raznih VW, BMW, Mitsubishi in ostalih ni na grafu, ker vecinoma prodajajo PHEVe. Vir: jato.com

A93F9F55-3AB3-4069-9273-146C2BC3E22B.png

C48404B2-4E11-4BA9-BCEE-7CD49CA1FA2F.png
edi-b, CRF, talker2, FV-EV, Stromcek, kt57
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Kamnik
Avto: IONIQ EV, C-ZERO
1615
3061

OdgovorNapisal/-a DGJ » 03 Avg 2019, 20:33

To je pa zato ker mislim, da tudi Hyundai in Kia žal še nista brez fige v žepu. Če me razumete. ;)
matija

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na