Polnilnice na Nizozemskem

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Polnilnice na Nizozemskem

Odgovor Napisal/-a energija »

Žena je pravkar v Utrechtu, NL in pravi, da je ena ali več polnilnic v vsaki ulici in da so tudi vozila dejansko priklopljena na polnilnicah. Ima še kdo takšno izkušnjo? Je to prihodnost Slovenije? Ona se sicer ni poglabljala v možnost uporabe, saj ni z EV.
Vremenko
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3780
6402

Re: Polnilnice na Nizozemskem

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Sem v poslu kjer je razvoj dokaj pomemben in se ponavadi orientiram na razvitejše zahodne in severne države. Če primerjam z drugimi področji, potem jaz vidim Slovenijo čez 5-10 let na področju EV kot je danes Norveška.
To je moja predikcija.
Robinhood, evid, Robie
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Re: Polnilnice na Nizozemskem

Odgovor Napisal/-a desiro »

Sam sem ravno bil na nizozemskem in res po vseh mestih kjer sem se gibal od Eidnhovna, do Roterdama, Den Bosch-a, Breda-e, Amsterdama in Den Haaga, polnilnice na vsakem koraku, žal kljub googlanmju nisem našel nič uporabnega o ceni in podobno, vse strani so bile več ali manj v Dutch, kolega lokalec pa ni bil ravno navdušen nad prevajanjem...
energija
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2156
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1256
1044

Re: Polnilnice na Nizozemskem

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Ja tamo verjetno bolj kaznjujejo prekrškarje. ICE je tam no.1 sovražnik Tudi jaz sem videl v Amsterdamu je v vsaki ulici kar nekaj polnilnic. Niti ni tako presenetljivo, Veliko, veliko taxistov ima Teslo. Zaradi ugodne davčne zakonodaje (Plačajo mesečno davek za avto oz maso avtomobila) in če si imel e-avto si bil oproščen 5 let. Amapak tam so se zdaj razpasli e-avtomobili in so spremenili/bodo spremenili zakonodajo ter ne bo več teh privilegijev. Zdaj vsi, ki imajo težke e-avtomobile... Ampak to je za drugo temo.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Splošne debate o EV”