Avtošola in EV

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
amaterB
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Slovenija
Avto: e-up! (od žene)
164
79

Re: Avtošola in EV

OdgovorNapisal/-a amaterB » 16 Apr 2020, 10:23

Imaš, ampak znajo biti kar nekajkrat dražji. Npr. na Kanarskih dobiš polota ali celo kangooja že za 10-15 € na dan, avtomatike imajo pa le pri dražjih modelih.
GM
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Logatec
Avto: Fiat 500E; E-Golf 2020
193
199

OdgovorNapisal/-a GM » 16 Apr 2020, 10:25

Ko sem jaz nazadnje vzel rent-a car v Franciji sem rezerviral z ročnim, pa mi je potem na pultu za isto ceno dal avtomatskega.
Imam občutek, da bodo kmalu z ročnim samo še bencinski "športniki"
Avrelij
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Zasavje
Avto: ice Hyundai i30
289
186

OdgovorNapisal/-a Avrelij » 16 Apr 2020, 17:27

amaterB je napisal/-a:A kdo ve, kako izgleda opomba v vozniškem dovoljenju, da voziš le avtomatika? Me zanima, ali bi v tujini rent-a-car agencija znala to dešifrirat. Moj sin bo delal izpit čez enih 5-8 let, gotovo nikoli več ne bomo imeli doma ročnega menjalnika, kaj bo takrat z rent-a-carji, bomo pa videli.

Na novih (plastična kartica) imaš poleg vpisane kategorije še rubriko, kjer vpisujejo kode, katere imajo določen pomen. Za vožnjo z avtomatikom je koda 78. Pri starih (roza platnena knjižica) je tekstovna zabeležka v slovenskem jeziku v rubriki "Opombe" za posamezne specifike samega dovoljenja - največ je bilo "vozi z očali" npr.

Ker stara izumirajo, si lahko zna vsak Rent-a-car razložiti pomen kode kot je npr. 78. Vprašanje je koliko je tisti, ki bo dokument zahteval poučen o tem oz. bolj koliko ga "tepejo" posledice, pri komercialnem zaslužku. Če jim zavarovalnice zavračajo odškodnine, ali policije pišejo kazni - se hitro poučijo, kakšni odročni - kjer ni ravno striktnih pravil - pa znajo zamižati zaradi dobička pri rentanju.
amaterB
amaterB
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Slovenija
Avto: e-up! (od žene)
164
79

OdgovorNapisal/-a amaterB » 17 Apr 2020, 07:02

Thx.

Ja za roza se spomnim, da je pri mami izgledalo takole:

VOZI Z OČALI
A LE DO 50 KM/H

Če bi bila še vejica na koncu prve vrstice, bi morala med vožnjo ves čas natikat in snemat očala :-)
Avrelij, FV-EV, EVH

Vrni se na