SunContract

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a talker2 »

ixi napisal/-a:Jih je že kdo obvestil, da tukaj debatiramo o njih?
Mogoče pride kak njihov predstavnik sem na forum, podobno kot je od Petrola tu gor. Tako bi dobili najbolj direktne informacije...
Bom jaz poizkusil koga dobiti.
Uporabniški avatar
EVSVET
Administrator
Prispevkov: 1043
879
31

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a EVSVET »

Marsikdo ne upa delat reklame zase, ker večina ne ve da so komercialne objave na forumu DOVOLJENE. Če so le v skladu s pravili uporabe.
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

Zdravo,
sem nov uporabnik na vaši platformi in sem predstavnik podjetja SONCE, ki je pooblaščani izvajalec storitev, ki jih ponuja blagovna znamka SunContract za Slovenijo.
Moja naloga pri SONCE sicer niso stiki z javnostjo ampak, ker je naš predstavnik na dopustu in ker nameravam tudi sam v kratkem preiti na EV vam bom na kratko razložil za kaj gre, sam bom še hkrati malo pofirbcal na portalu.
Prebral sem prejšnje poste in ste za večino stvari že dobili dobro razlago. (Heroysi in talker2 hvala )
No pa gremo po vrsti.
talker2, CRF, DGJ
SONCE energija d.o.o.
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a talker2 »

jernejsun napisal/-a:Zdravo,
sem nov uporabnik na vaši platformi in sem predstavnik podjetja SONCE, ki je pooblaščani izvajalec storitev, ki jih ponuja blagovna znamka SunContract za Slovenijo.
Moja naloga pri SONCE sicer niso stiki z javnostjo ampak, ker je naš predstavnik na dopustu in ker nameravam tudi sam v kratkem preiti na EV vam bom na kratko razložil za kaj gre, sam bom še hkrati malo pofirbcal na portalu.
Prebral sem prejšnje poste in ste za večino stvari že dobili dobro razlago. (Heroysi in talker2 hvala )
No pa gremo po vrsti.
Najlepša hvala za odziv. Večina tukaj se strinja, da imate zelo dobro idejo in tudi že delujočo platformo za P2P trgovanje z elektriko. Seveda vse temelji na novih poslovnih modelih, novih tehnologijah katerih večina še ni osvojila zato zelo cenimo vašo pripravljenost na razjasnitev vprašanj glede vaše platforme tudi na tem forumu. Tudi tukaj se vidi agilnost podjetja
jernejsun
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

Heroysi napisal/-a:
crunchy napisal/-a:Na srečo plačevanje ne poteka prek BitCoin-a, ker bi samo za transakcije potrebovali več energije od tiste preizvedene na zeleni način. (malo za hec).
Na prvi pogled se zdi zanimiva zadeva. Bom zagotovo prebral, ko najdem čas.
Res je. Dobro so se spomnili. Sploh je hudo ker imajo na platformi možnost da naložiš dobro imetje v EUR in potem m se ti odšteva kar porabiš. Tako da teoretično ne potrebuješ nibenega znanja o crypto. Narejeno je tudi za nas popolne butce.

najprej naj povem, da je platforma tudi v slovenščini, to si nastavite v nastavitvah.
Sredstva za plačilo ee se v evrih prenesejo preko SEPA (spletno bančništvo), kjer vam v evrih ležijo na platformi dokler jih ne porabite. plačila se izvajajo 1x dnevno za dan nazaj. Tako proizvajalci ee dobijo denar takoj, ko je storitev opravljena (prodaja ee) in ne po 30-60 dneh.
Ko porabnik sredstva porabi, vas preko e-pošte opozorimo, da spet naložite sredstva. Računi se generirajo 1x mesečno in si jih lahko prenesete na vaš rač, kadar to želite.
SONCE energija d.o.o.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a CRF »

Kaj pa se zgodi ko so sredstva na računu porabljena?
Ali to pomeni da se potem ne dobiva mesečnih računov za elektriko kot pri ostalih dobaviteljih?
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

MIRANRR napisal/-a:
CRF napisal/-a:Če komu uspe izluščit kaj več informacij? Kako naj bi to delovalo? Proizvajalci in porabniki samo določajo cene... To v praksi ponavadi ne funkcionira
Je SunContract potem tvoj dobavitelj, namesto recimo E3?
To bo verjetno že šlo tako. Bodo tudi poskrbeli, da se bo odvajalo za državo, distribucijo in razne sklade. Ideja zna biti dobra, če bodo izključili kakšnih 5 posrednikov. Potem bodo morali še poskrbeti, da bo pogodba veljala čeprav bo prodajalec elektrike v remontu ali blokadi. Bomo počakali da mine testno obdobje. Mogoče bi lahko prodajali energijo elektrarn, katere ne porabijo pri samoskrbi?
Pogodba za dobavo ee se sklene s SONCE-m, ki izvaja storitve blagovne znamke za Slovenijo. V tej pogodbi se dogovorimo za maksimalno ceno ee. Ta cena je konkurenčna ostalim dobaviteljem. Po tej ceni vam bomo prodajali v kolikor:
- se ne želite ukvarjati s nakupom ee preko platforme (P2P)
- se preko platforme s proizvajalci dogovorite le za del ee (recimo s lastnikom sončne elektrarne), ponoči in pozimi vam prodajamo mi

enako velja tudi za proizvajalce. Pogodba za dobavo se sklene s SONCE-m. V tej pogodbi se dogovorimo minimalno cene ee. Ta cena je konkurenčna ostalim dobaviteljem. Po tej ceni vam bomo odkupovali v kolikor:
- se ne želite ukvarjati s prodajo ee preko platforme in nimate lastne porabe. SONCE je dolžan v tem primeru odkupiti vso energijo.
- se preko platforme s porabniki dogovorite le za del ee.

Proizvajalec in porabnik se preko platforme sama dogovarjata po kakšni ceni bosta medsebojno trgovala z ee.
SONCE energija d.o.o.
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

CRF napisal/-a:Kaj pa se zgodi ko so sredstva na računu porabljena?
Ali to pomeni da se potem ne dobiva mesečnih računov za elektriko kot pri ostalih dobaviteljih?
Normalno se dobivajo računi 1x mesečno. Težimo pa k tem, da se računi pošiljajo samo elektronsko.

lp
SONCE energija d.o.o.
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

mkonci napisal/-a:Jaz sem vlozil 5k v nekaj podobnega. Gre za financiranje soncnih elektrarn v Avstriji in dobim 1x ali 2x letno izplacilo. Nisem vec ziher ampak v 2 letih sem dobil ca 800 eur je pa kao investicija varna in dobim ob izstopu nazaj 5k. Baje... hope so
Pri SunContractu ne gre za financiranje sončnih elektrarn.

SONCE se sicer ukvarja tudi s postavitvijo sončnih elektrarn in naprav za samooskrbo, vendar bi na tem mestu poudaril, da gre pri platformi SunContract izključno za prodajo ee direktno med proizvajalci in porabniki.

Je pa res, da se investitor s pomočjo SunContract platforme hitreje odloči za postavitev zelenega proizvodnega vira, saj lahko ee iz svojega vira porablja neposredno sam tudi na dislociranih enotah in s tem 2x privarčuje pri marži trgovca. S tem se vidno izboljša ROI proizvodnega vira.
SONCE energija d.o.o.
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

BogyX napisal/-a:Kako se pa dela potem obračun - ti sicer enkrat letno veš ali imaš višek ali ne, vendar se lahko v naslednjem letu zgodi da viška nimaš (recimo manj sončnih dni) - kako se bi naj to sproti računalo mi ni jasno.
V primeru, ko imaš prvo leto viške, drugo pa manjko, lahko prenesene viške iz prvega leta porabiš za manjko drugega, vendar samo strošek ee, omrežnino, prispevke in DDV se plačaš normalno.

V kolikor govorimo za samooskrbo se viški lahko koristijo samo po koncu koledarskega leta. šele takrat namreč uradno izveš koliko viškov ee si pridelal.
Pri SunContract platformi se lahko sam odločiš kaj boš s temi viški naredil. Lahko jih preneseš v naslednjo obračunsko obdobje ali preneseš na drugo odjemno mesto. Za ta del se seveda normalno plača omrežnina in ostali prispevki, se pravi ne velja princip samooskrbe, kjer se poračuna tudi omrežnina in nekateri prispevki.
SONCE vam za viške sicer zaračuna minimalen fee, s katerim si pokrije strošek letne razlike v ceni ee, vendar je ta strošek minimalen.
SONCE energija d.o.o.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a CRF »

Torej, če prav razumem. Naložiš denar na račun. Z njim plačuješ "sosedu" za elektriko iz njegove sončne elektrarne.
Če denarja na računu zmanjka, začneš elektriko plačevat po vnaprej znani ceni in konec meseca dobiš račun od SONCA.

Je tako?
lovroh
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 422
Avto: eGolf
456
26

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a lovroh »

jernejsun napisal/-a: Pri SunContract platformi se lahko sam odločiš kaj boš s temi viški naredil. Lahko jih preneseš v naslednjo obračunsko obdobje ali preneseš na drugo odjemno mesto. Za ta del se seveda normalno plača omrežnina in ostali prispevki, se pravi ne velja princip samooskrbe, kjer se poračuna tudi omrežnina in nekateri prispevki.
SONCE vam za viške sicer zaračuna minimalen fee, s katerim si pokrije strošek letne razlike v ceni ee, vendar je ta strošek minimalen.
Če prav razumen, to pomeni, da lahko nekomu "brezplačno" podarim viške ee, ki sem jih pridelal na lastni MFE za samooskrbo. Tisti, ki sem mu podaril viške plača vse postavke na položnici, razen cene za kWH ee?

Drugače povedano: Na svojo streho naredim eno večjo met-metering MFE velikosti za dve družni (sebe in starše) namesto da bi delal dve manjši net-metering MFE na vsakem objektu posebej. Starši tako plačujejo samo vse ostal stroške razne cene za kWh ee? Moje viške lahko koristijo z zamikom enega leta?
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

Pozdravljeni
Sicer nisem njihov direktni predstavnik ampak vseeno lahko pomagam pri vprašanjih. Glede na to da sem dnevno z njimi v kontaktu lahko pridem hitro do informacij. Tudi sem jim ze posredoval vašo temo in se zelo trudijo da bi prišli nasproti vsem lastnikom EV. Ekipa se trudi da bi renewableenergy in uporaba EV prišla v množično uporabo ter da bi se zadeva dejansko izplačala ne pa da se vsi lastniki zelenih tehnologij odločajo za uporabo kot @talker2 zaradi novih tehnologij firbca in podpore.
talker2, jernejsun, Kaktus
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

CRF napisal/-a:Torej, če prav razumem. Naložiš denar na račun. Z njim plačuješ "sosedu" za elektriko iz njegove sončne elektrarne.
Če denarja na računu zmanjka, začneš elektriko plačevat po vnaprej znani ceni in konec meseca dobiš račun od SONCA.

Je tako?
V bistvu ni čisto tako. Si pa blizu. Na platformo lahko nalozis SNC tokne ali €. Minimalno je cca 50€. Ko dosežeš teh 50€ dobis obvestilo. Ce imas dobroimetje se ti elektrika dobavlja iz poola tebi oa se odštevajo žetoni oziroma € kateri se menjajo v zetone. Vsa placila so uzvedena na blockchainu z SNC. Ce se z nekom dogovoris za ceno potem od njega dobivas energijo po dogovorjeni ceni. Lahko je "fotr" in ti jo da zastonj. Placas pa v tem primeru samo omreznino SODOtu. Ce nimas dogovora oziroma proizvajalec odklopi elektrarno avtomatsko dobivas spet elektriko iz poola. Tako nikoli ne oatanes brez. Le cena se spremeni. Ampak visja od dogovorjene po pogodbi ne more biti.
talker2
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a CRF »

Hvala za info!

In kakšna je cena v poolu? Najnižja po kateri kdo prodaja? Enako kot bi kupoval in prodajal bitcoine?
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Kako je pa z elektro števcem, če si odjemalec? Jaz imam še starega. Ga je potrebno zamenjati za pametnega, da bo pravilen obračun? Če ja kdo poskrbi za menjavo in stroške?

In še ena stvar, ki jo bo Suncontract moral narediti čim prej: To, da bodo proizvajalci lahko prosto objavljali svoje cene za prodajo ee in jo bo lahko vsak kupil - kot prava tržnica. Po moje bo šele potem platforma polno zaživela. Ker v tem trenutku razvoja platforme se moraš s proizvajalcem direktno dogovorit. Se pravi ga moraš nekako poznati. Če pa ne poznaš nikogar pa pač plačuješ ee po zajamčeni pogodbeno dogovorjeni ceni - ki je v tem trenutku sicer konkurenčna ni pa to najnižja cena na trgu. Npr. Gen-i akcija Poletje 2018 je na letnem nivoju občutno ceneje.
crunchy
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

matija napisal/-a:Se da elektriko prodajat tudi v manjsem casovnem obdobju? Na primer november in/ali december. Takrat bomo lastniki MSE namrec porabljali viske proizvodnje, kar je lahko tudi kak megawatt. Ali je mozno tudi specificirati koliko se zeli prodat v kWh ?

Načeloma se to da po rednem ceniku, vendar nismo preveč navdušeni nad tem. Tudi vi boste ugotovili, da lahko viške vaše energije preko platforme prodate ugodneje kot drugod.

V kolikor želite sami porabljati svojo ee, lahko na platformi ustvarite svojo "bilančno" poskupino, v kateri definirate lastna odjemna mesta, ki imajo prioriteto pri odjemu vaše ee. Preostali od vas tudi jemljejo vendar so prioritetno za vami.

koliko kWh bi komu prodali ne morete definirati, lahko pa časovno definirate vašo prodajo.

Za lastnike naprav za samooskrbo sem prenose ee definiral že v zgornjem prispevku. Za njih zgornja opcija ne velja.
matija
SONCE energija d.o.o.
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

CRF napisal/-a:Torej, če prav razumem. Naložiš denar na račun. Z njim plačuješ "sosedu" za elektriko iz njegove sončne elektrarne.
Če denarja na računu zmanjka, začneš elektriko plačevat po vnaprej znani ceni in konec meseca dobiš račun od SONCA.

Je tako?

Ne vem, če razumem vprašanje...

Če zmanjka denarja na tvojem računu na platformi seveda ne moreš kupovati ee od nikogar.

Če tvojemu sosedu zmanjka proizvodnje ee (pri SE recimo pozimi, pri HE recimo poleti), potem odkupuješ ee od SONCA po ceni, ki si jo definirali v pogodbi s SONCEm. Konec meseca dobiš račun za celotno prevzeto ee (od tvojega soseda in od nas).
SONCE energija d.o.o.
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

lovroh napisal/-a:
jernejsun napisal/-a: Pri SunContract platformi se lahko sam odločiš kaj boš s temi viški naredil. Lahko jih preneseš v naslednjo obračunsko obdobje ali preneseš na drugo odjemno mesto. Za ta del se seveda normalno plača omrežnina in ostali prispevki, se pravi ne velja princip samooskrbe, kjer se poračuna tudi omrežnina in nekateri prispevki.
SONCE vam za viške sicer zaračuna minimalen fee, s katerim si pokrije strošek letne razlike v ceni ee, vendar je ta strošek minimalen.
Če prav razumen, to pomeni, da lahko nekomu "brezplačno" podarim viške ee, ki sem jih pridelal na lastni MFE za samooskrbo. Tisti, ki sem mu podaril viške plača vse postavke na položnici, razen cene za kWH ee?

Drugače povedano: Na svojo streho naredim eno večjo met-metering MFE velikosti za dve družni (sebe in starše) namesto da bi delal dve manjši net-metering MFE na vsakem objektu posebej. Starši tako plačujejo samo vse ostal stroške razne cene za kWh ee? Moje viške lahko koristijo z zamikom enega leta?
Ne bo čisto brezplačno, če pobrskaš zgoraj omenjam minimalen fee s katerim mi lovimo razlike v ceni ee. Drugače bo opis kar točen. Sicer vseeno menim, da se bolj splača narediti dodatno napravo za samooskrbo pri starših, ampak to je že stvar računice.
SONCE energija d.o.o.
jernejsun
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 13
6
5

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a jernejsun »

talker2 napisal/-a:Kako je pa z elektro števcem, če si odjemalec? Jaz imam še starega. Ga je potrebno zamenjati za pametnega, da bo pravilen obračun? Če ja kdo poskrbi za menjavo in stroške?

In še ena stvar, ki jo bo Suncontract moral narediti čim prej: To, da bodo proizvajalci lahko prosto objavljali svoje cene za prodajo ee in jo bo lahko vsak kupil - kot prava tržnica. Po moje bo šele potem platforma polno zaživela. Ker v tem trenutku razvoja platforme se moraš s proizvajalcem direktno dogovorit. Se pravi ga moraš nekako poznati. Če pa ne poznaš nikogar pa pač plačuješ ee po zajamčeni pogodbeno dogovorjeni ceni - ki je v tem trenutku sicer konkurenčna ni pa to najnižja cena na trgu. Npr. Gen-i akcija Poletje 2018 je na letnem nivoju občutno ceneje.
ja še vedno se na žalost najdejo stari indukcijski števci, ki ne podpirajo remote branje števčnih stanj. Kljub temu, da distributerji obljubljajo njihovo zamenjavo, SONCE pripravlja rešitev, s katero bomo takoj rešili takšne primere.

Res na platformi zaenkrat na platformi proizvajalcem še ni možno objavljati cene ee. To nam je trenutno prioritetna naloga, je pa res, da se bo glavnina proizvajalcev na platformi pojavila z novim letom, ko jim potečejo stare pogodbe in pridejo k nami na platformo.

Trenutno je, možno jemati od proizvajalca ee le če ga pozanaš in te ta povabi k odjemu njegove ee.
talker2, CRF
SONCE energija d.o.o.
Odgovori

Vrni se na “Splošne debate o EV”