Nakup Prius Plug-in 2017

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

Lep pozdrav vsem. Sem nov na forumu, sicer pa ga spremljam že kar dolgo in sem vesel, da je na enem mestu zbranih tako veliko uporabnih informacij.

Sem pred nakupom Priusa Plug-in zadnji model. Ker več glav več ve, me zanima, če je trenutno altualna še kakšna ponudba poleg akcijske cene za 29950€ (z že odbito subvencijo)? Lahko je tudi rabljen, testni, kakršna koli info je dobrodošla. Na avto.netu neke ponudbe rabljenih ravno ni.

Avto sem imel na testu od toyota btc (bel s solarno streho) in se mi zdi špica.

Kakršnihkoli namigov/idej bi bil zelo vesel.
CRF, Kaktus, DGJ
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Pozdravljen @Kaktus

Rabljenega Priusa Plug-in boš verjetno težko dobil, ker je avto šele dobro leto dobavljiv v Sloveniji. In je tako dober, da ga seveda nihče ne prodaja Boš moral sam malo pogledati.

Drugače pa priporočam, da vzameš nivo opreme Sol, ki vsebuje vso opremo razen avtomatskega parkirnega sistema (Executive ima še usnjene sedeže in boljše ozvočenje, kar pa verjetno ne potrebuješ). Nivo opreme Solar (ki si jo vozil) ima veliko opreme vzete ven zaradi teže solarnih modulov na strehi (npr. HUD, ki pride zelo prav). Pa še dražji je.

Upam, da najdeš kaj ustreznega. Jaz bom svojega prodajal verjetno šele čez 9 let
dule5, Nejccc, Kaktus, DGJ
dule5
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 21
Kraj: Lendava
Avto: toyota
48
20

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a dule5 »

Kaktus
Odločaš se za zelo dober avto. Ne oklevaj predolgo, ker ti bo žal vsakega dne ko ga ne boš imel.
talker2, Kaktus
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a BoBa »

Avto s subvencijo se 3 leta ne sme prodati - že zato se rabljenega ne da kupiti.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

BoBa napisal/-a:Avto s subvencijo se 3 leta ne sme prodati - že zato se rabljenega ne da kupiti.
A ni sedaj "samo" 2 leti? Ali je to samo z EV (BEV)?
spaceONE
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 147
66
29

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a spaceONE »

Videti je, da je 2 leti za vse.
Mogoče je bilo včasih več, ker pogoje vsake toliko spreminjajo.

Iz javnega poziva za subvencijo za električna vozila:
e) prepoved odtujitve naložbe, ki je bila predmet nepovratne finančne spodbude Vozilo mora najmanj 2 (dve) leti po prvi registraciji vozila s strani prejemnika nepovratne finančne spodbude, ostati registrirano in v lasti prejemnika nepovratne finančne spodbude. Če se ugotovi, da prejemnik vozilu ni podaljšal registracije oziroma je vozilo odtujil prej kot v dveh letih, mora prejeta sredstva vrniti Eko skladu z zakonskimi zamudnimi obrestmi, obračunanimi za obdobje od prejema do vračila neupravičeno pridobljene nepovratne finančne spodbude. Čas od odjave vozila iz prometa zaradi višje sile do dneva ponovne prijave v promet se ne všteva v dvoletno obdobje prepovedi odtujitve. Pri tem mora biti prejemnik ves čas lastnik vozila.
Nejccc, Kaktus
jernej11
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 18
Kraj: Vojnik
Avto: Scenic
13
0

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a jernej11 »

V primeru totalke, ukradenega avtomobila moraš tudi vrnit subvencijo?
matija
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a matija »

Se lani je bilo 3 leta za phev/bev (julija), zdaj je 2 leti
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

talker2 napisal/-a:Pozdravljen @Kaktus

Rabljenega Priusa Plug-in boš verjetno težko dobil, ker je avto šele dobro leto dobavljiv v Sloveniji. In je tako dober, da ga seveda nihče ne prodaja Boš moral sam malo pogledati.

Drugače pa priporočam, da vzameš nivo opreme Sol, ki vsebuje vso opremo razen avtomatskega parkirnega sistema (Executive ima še usnjene sedeže in boljše ozvočenje, kar pa verjetno ne potrebuješ). Nivo opreme Solar (ki si jo vozil) ima veliko opreme vzete ven zaradi teže solarnih modulov na strehi (npr. HUD, ki pride zelo prav). Pa še dražji je.

Upam, da najdeš kaj ustreznega. Jaz bom svojega prodajal verjetno šele čez 9 let
Hvala za odgovore (tudi vsem ostalim), @talker2 - tvoj prispevek sem prebral v celoti in se strinjam z oceno avta! Sicer smo imeli na testu tudi BMW 225xe, ki ima tudi svoje pluse (in minuse) v primerjavi s Priusom. BMW (po oceni žene) je bil zadaj bistveno bolj trd (manj udoben) od Priusa, malenkost manjši morda, sicer bi v obeh prišlo prav imeti kakšen cm več na razpolago. Prtljažnik je v Priusu nekako.. Plitev, to bi bila mila meseda. Ampak vzamem to v zakup. Za vsak dan nam bi bilo v bistvu dovolj, za dopust pa bi seveda rabil strešni prtljažnik.

Zanimivo se mi zdi (spet opažanja žene), da ko smo pred časom testirali tudi BMW i3, da jo je (mene recimo ni) zelo motilo, da je pospeševanje drugačno, kot pri ICE avtu. Nekako manj "mehko" Takoj "cukne". Meni je bilo pa ravno to všeč, recimo.

Upam, da bomo s ceno (prodajanega ICE) in nakupne ponudbe PHEV (katerikoli že bo) prišli skupaj. Ve kdo, kako je zdaj s subvencijo za BMW 225xe letnik 2016? Jo je izgubil, jo ima samo novi model, ali noben?

Hvala vsem za odgovore!
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a matija »

Zivjo,

subvencija je spet na voljo, ker so zal dvignili mejo izpustov iz 50 na 80. Govorim za novega LCI. Avto letnik 2016 je ne more dobit od nobenega proizvajalca, ce je ze bil registriran.

Skoraj od prvega dne tudi ne vozim okoli police nad prtljaznikom, s tem pridobis na visini in sami litrazi za prtljago. Lahko pridobis nekje 8-10cm dolzine prtljaznega prostora, ce naklon zadnjih sedezev spremenis v bolj pokoncnega kot je osnovni polozaj. S tem zadaj odraslim mislim da ne bo prijetno sedet, otroci pa BP. S polico ter naklonom se prtljazni prostor nezanemarljivo poveca, notri spravim hkrati otroski vozicek, dva 80L kovcka, hladilka in se kup krame. V serijo 5 (sedan) je slo neprimerljivo manj.

Za stresni kovcek se ne sme pozabit narocit stresnih nosilcev, kar bi sicer pricakoval da je v osnovi z avtom.

p.s.: ce zeni ni bil vsec pospesek v i3, ji bo v 225xe se manj z 224hp ter 4x4. Ce startas z zavoro se ta kombi izstreli ...
DGJ, Kaktus
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3779
6402

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Pozdravljen @Kaktus in dobrodošel na forumu.
Kaktus
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

DGJ napisal/-a:Pozdravljen @Kaktus in dobrodošel na forumu.
Hvala!
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

matija napisal/-a:Zivjo,

subvencija je spet na voljo, ker so zal dvignili mejo izpustov iz 50 na 80. Govorim za novega LCI. Avto letnik 2016 je ne more dobit od nobenega proizvajalca, ce je ze bil registriran.

Skoraj od prvega dne tudi ne vozim okoli police nad prtljaznikom, s tem pridobis na visini in sami litrazi za prtljago. Lahko pridobis nekje 8-10cm dolzine prtljaznega prostora, ce naklon zadnjih sedezev spremenis v bolj pokoncnega kot je osnovni polozaj. S tem zadaj odraslim mislim da ne bo prijetno sedet, otroci pa BP. S polico ter naklonom se prtljazni prostor nezanemarljivo poveca, notri spravim hkrati otroski vozicek, dva 80L kovcka, hladilka in se kup krame. V serijo 5 (sedan) je slo neprimerljivo manj.

Za stresni kovcek se ne sme pozabit narocit stresnih nosilcev, kar bi sicer pricakoval da je v osnovi z avtom.

p.s.: ce zeni ni bil vsec pospesek v i3, ji bo v 225xe se manj z 224hp ter 4x4. Ce startas z zavoro se ta kombi izstreli ...
Pospeški vem, da so super, smo ga imeli tri dni na testu. Super avto. Bolj sem mislil drugačen občutek zaradi njbrž tudi psihološkega učinka, ko pričakuješ zvok obratov, pa samo potegne naenkrat. V glavnem, to smo nekako že prerasli, bolj je zdaj problem, da sem računal na malo boljšo ponudbo testnega Priusa, pa je praktično na ceni novega s Sol opremo.

@talker2 Si kdaj razmišljal, da bi vprašal npr pri Metronu (ko bo garancija potekla, recimo) če se da urediti fast charging v tem Priusu, vem da je omejen na 3.6 kW?
matija
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
dule5
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 21
Kraj: Lendava
Avto: toyota
48
20

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a dule5 »

tKaktus....
Če se odločiš za Priusa, ne pozabi na kredit za financiranje preko eko sklada. Zelo ugodna obrestna mera( 1,3% ) nekaj stroškov za banko pa je.
Obrazec je isti kot če menjaš okna na hiši ali delaš fasado... ... sicer ti na Toyoti verjetno vse razložijo.
matija, Kaktus, talker2
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

Ekola, ravno oddana vloga na ekosklad za novega Priusa Plug-in Dostavljena v stilu z električnim skirojem..

Sedaj pa čakanje na odgovor. In še bolj mukotrpno čakanje na dobavo vozila (cca 3-4 mesece)..
talker2, crunchy
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Kaktus napisal/-a:In še bolj mukotrpno čakanje na dobavo vozila (cca 3-4 mesece)..
Srečnež! Na moj EV (Leaf) čakam že več kot 9 mesecev (upam, da ga dobim še letos).
Robie
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a standi79 »

crunchy napisal/-a:
Kaktus napisal/-a:In še bolj mukotrpno čakanje na dobavo vozila (cca 3-4 mesece)..
Srečnež! Na moj EV (Leaf) čakam že več kot 9 mesecev (upam, da ga dobim še letos).

kje si pa naročil????????????
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Društvo DEMS.
Robie
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a talker2 »

@talker2 Si kdaj razmišljal, da bi vprašal npr pri Metronu (ko bo garancija potekla, recimo) če se da urediti fast charging v tem Priusu, vem da je omejen na 3.6 kW?
Ideja ni slaba in vem, da so na Metronu res strokovnjaki za EV zadeve. Vendar sam verjetno ne bom naredil nič v tej smeri. Se mi zdi, da bi bila kar draga predelava.

Enkrat sem nekje videl eno japonsko spletno stran, kjer je bila opcija DC Chademo za Prius Plug-in preračunano cca. 700 EUR. Seveda je na voljo le na japonskem in kolikor jaz vem nikjer drugje. Izgleda pa takole:

Slika
Kaktus
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Nakup Prius Plug-in 2017

Odgovor Napisal/-a BoBa »

S 50 kW bi polnili 8 kWh baterijo? Bi to bilo zdravo za baterijo? Kdaj bi pa znižal hitrost polnjenja? Pri 80%?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Splošne debate o EV”