test ev-jev

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3779
6402

Re: test ev-jev

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Goran napisal/-a:... mi prav dol visi učinkovitost motorja. Smešno mi je tudi ugašanje klime kao saj ni vroče .... pri vseh avtih sem imel vedno klimo stalno na ON. In jo imam tudi sedaj, poleti in pozimi.
Meni je pa z ekološkega vidika zelo pomembna učinkovitost in poraba. Zakaj bi trošil energijo (klima, gretje...) če je udobje z ugasnjeno AC enako.
magic
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: test ev-jev

Odgovor Napisal/-a BoBa »

DGJ napisal/-a:
Goran napisal/-a:... mi prav dol visi učinkovitost motorja. Smešno mi je tudi ugašanje klime kao saj ni vroče .... pri vseh avtih sem imel vedno klimo stalno na ON. In jo imam tudi sedaj, poleti in pozimi.
Meni je pa z ekološkega vidika zelo pomembna učinkovitost in poraba. Zakaj bi trošil energijo (klima, gretje...) če je udobje z ugasnjeno AC enako.
Ugašanje klime (razen če je zunaj 22°C), vožnja v senci kamionov ali pa 100 km/h na AC...nikakor in nikoli. Niti na kratkih vožnjah, kaj šele na dolgih. Pa lep pozdrav iz Danske!
elbic, Stromcek, Nejccc, robertto, Desty, Berda
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Re: test ev-jev

Odgovor Napisal/-a CRF »

Jaz imam klimo prižgano od -20 do +40, v vseh avtih, ves čas. Itak dela po potrebi, plus razvlažuje.
elbic, Nejccc, Desty
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: test ev-jev

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

BoBa napisal/-a:Ugašanje klime (razen če je zunaj 22°C), vožnja v senci kamionov ali pa 100 km/h na AC...nikakor in nikoli. Niti na kratkih vožnjah, kaj šele na dolgih. Pa lep pozdrav iz Danske!
Podpišem!
BARB60
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: test ev-jev

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Ugašanje klime (razen če je zunaj 22°C), vožnja v senci kamionov ali pa 100 km/h na AC...nikakor in nikoli. Niti na kratkih vožnjah, kaj šele na dolgih. Pa lep pozdrav iz Danske!
iz Danske ??
kjer ne rabiš klime, ker nikoli ni topleje kot 22 stopinj in kjer ne smeš vozit hitreje kot 110 km/h
hahaha

pravi si se oglasil.
Luka, evid
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: test ev-jev

Odgovor Napisal/-a BoBa »

pirpy napisal/-a:
Ugašanje klime (razen če je zunaj 22°C), vožnja v senci kamionov ali pa 100 km/h na AC...nikakor in nikoli. Niti na kratkih vožnjah, kaj šele na dolgih. Pa lep pozdrav iz Danske!
iz Danske ??
kjer ne rabiš klime, ker nikoli ni topleje kot 22 stopinj in kjer ne smeš vozit hitreje kot 110 km/h
hahaha

pravi si se oglasil.
No, tudi tako bi se dalo razumeti, ampak hotel sem povdariti, da sem z EV na dolgem potovanju in na taki poti pa je tudi EV prevozno sredstvo in ne šparavček za podiranje rekordov.

Po prijavah na Plugsharu se vidi, da je tudi Nejcc bil vsaj v Hamburgu in težko verjamem, da je na tako dolgi poti varčeval do onemoglosti. Rekordi se podirajo v domačem okolju, ne pa na poti.

Osnovni namen oglašanja z dopusta je, da sem hotel pokazati predvsem čakajočim in novim uporabnikom, da je EV tudi za taka potovanja odlično vozilo.

Pa še mimogrede: polnjenje za prvih 2400 je stalo 11€!
CRF, Nejccc, BARB60, Robinhood, evid, DGJ, matija, mkonci
BARB60
Prispevkov: 8
Kraj: Majšperk
Avto: BMWi3
11
32

Re: test ev-jev

Odgovor Napisal/-a BARB60 »

....no, na koncu poti pa naju je prišla vožnja 16,40€ za prevoženih 4125km!
Bravo Bemfi!
matija, Hitch-Hiker, robertto, DGJ, mkonci, timo, Nejccc, CRF
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Splošne debate o EV”