OBD2

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

OBD2

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Pozdravljeni,

zanima me, če bi mi kdo znal pomagati pri naslednjem:

Zadal sem si projekt, da bi (si) izdelal enostaven prikazovalnik stanja akumulatorja v avtu. Prikaz bi bil na spletni strani, kasneje tudi še kje drugje
Bistvo pa je naslednje:
Trenutno sem prišel do stopnje, da se mi OBD2 adapter poveže z avtom in če pošljem komando, dobim nekaj nazaj.
Našel sem še tole:
Kia Soul EV CAN Messages
Nekako mi še ni uspelo najti razlage (čeprav vem, da je to precej osnova), kako se ta sporočila tvorijo. Za primer, če pošljem Ioniq-u komando "03" dobim odgovor:

Koda: Izberi vse

>03
7ED 02 43 00 
7EA 02 43 00 
7EB 02 43 00 
7EC 02 43 00 
Ne vem pa, zakaj na vsake toliko dobim na kakšno komando odgovor tudi takšno (ko še enkrat ponovim komando, dobim odgovor):

Koda: Izberi vse

>03
CAN ERROR
V glavnem stvar, ki sem si jo zamislil, da bo precej enostavna... Heh, ni ravno tako

Lepo bi prosil koga, ki se na te stvari spozna, če bi me napotil v pravo smer. Pomagal bi že kakšen uporaben link na YouTube ali pa do kakšne literature (načeloma ni problem, tudi če je kaj plačljivo).

Sem elektronik, nekaj znanja imam tudi z različnih področij programiranja, pa se mi zdi, da bi se tega lahko lotil. Mogoče pa se motim
Zadeva trenutno teče na Raspberry-u (Raspbian; model 3) ter Konnwei KW902 bluetooth OBD2 adapterju. Protokol imam nastavljen na ISO 15765-4 CAN (11 bit ID, 500 kbaud).

Za kakršnekoli koristne informacije se oddolžim (pica, razne "tekoče" valute ipd.)
Vso pridobljeno znanje sem pripravljen deliti, saj tega nimam namena tržiti (bolj za hobi & gušt )

Hvala vnaprej in lp,
Nejc
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: OBD2

Odgovor Napisal/-a Damijan »

Jaz uporabljam OBD2 BT adapter (Konnwei KW 902) in Torque Pro na Androidu,
z najnovejšimi PIDi vidim praktično vse (še preveč ...
Soul EV believer
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: OBD2

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Točno to, s Torque vidim ravno tako preveč, rad bi pa res podatke gledal tudi z računalnikom
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: OBD2

Odgovor Napisal/-a CRF »

Predvidevam da imaš na RPi že nek API za komunikacijo z OBD? Če je tako potem se tio s HW ni treba nič ukvarjat. Praktično tudi s SW ne. Vse kar moraš dorečt je komanda in odgovor. Kateri biti kaj pomenijo. To boš pa moral najt na netu, ali pa sam dekodirat
Sem imel podobno v planu za Zoe. Samo tam so na srečo že drugi vse dekodirali.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: OBD2

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

@CRF, ne, nimam še ničesar. Matram se vsaj preko terminala dobiti kakšen pameten podatek, pa se mi zdi, da mi še nič pametnega ni ven "izpljunilo".
Obetaven software je pyobd vendar mi ga noče zagnati, javlja neke errorje in se sploh ne pobere.
Torque mi lepo kaže vse, torej moram samo pogruntati komande ter, kako se dekodira podatke, ki jih dobim nazaj.
Recimo komanda, ki naj bi sproti pošiljala naprej na terminal, kar se dogaja po BUSu, ne spljune prav čisto ničesar (AT MA).
Pogledal sem že cel kup videov na YouTube, pa mi še vedno ni jasno, kako se dekodira te podatke.
Glede na to, da je nekomu uspelo nabrati PIDe za Torque (ter tudi formule kater byte kaj predstavlja), se počutim prav... Zelenega
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: OBD2

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ni lahko to dekodirat. Za začetek bi blo fajn če bi vsaj dobil VSE podatke iz bus-a. Oziroma vsaj vse ki imajo tvoj ID. Ne vem kako imaš to rešeno... Ko sem se z arduinotam dajal je bilo cel kup nekih IDjev, frame-ov in filtrov za nastavit.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: OBD2

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Si bom (po posvetu s kolegom) izdelal serial sniffer/logger in ga vstavil med ELM in Bluetooth vmesnik
Če prav razumem forume in podobno, lahko ELMjčka vprašam za določen ID in mi bo samo tisto gledal in vračal
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: OBD2

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ja, tako naj bi bilo, ker drugače je prometa na CANu toooooo much da bi ga lahko sprocesiral.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: OBD2

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Sem enega žrtvoval. Za znanost!
Sedaj pa samo še čas najti...
Priponke
2018-03-18 21.30.26_sm.jpg
CRF, crunchy
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Splošne debate o EV”