Navdušen nad e208

e-208, e-2008, iON
Odgovori
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 72
Kraj: Radenci
Avto: Peugeot e208
165
367

Navdušen nad e208

Odgovor Napisal/-a LAjCi »

Po dobrih 2000 km nekaj uporabniških izkušenj z e208. To je moj prvi električni avto, izkušenj z drugimi EV-ji nimam, zato je zapis v nadaljevanju predvsem izkušnja prehoda iz dizla (z ročnim menjalnikom). Poskušal bom zaobjeti večino osnovnih informacij, ki sem jih sam pred nakupom zbiral vsepovsod, predvsem pa na tem forumu.
Nekaj osnovnih podatkov: oprema allure + aktivni tempomat, naročen avgusta 2020, dobavljen v sredini novembra. Cena dobrih 31k – 6k subvencije.
Vožnja je en sam užitek in kot sem že v eni drugi temi zapisal, niti pod razno ne bi šel nazaj na ICE, sploh pa ne na ročni menjalnik. Ker zaradi trenutne situacije nisem vsakodnevno na cesti, res komaj čakam priložnost, da se lahko kam zapeljem. Drug avto pri hiši je ostal 5 let star dizel, karavan z ročnim menjalnikom in priznam, da je sedaj vedno znova prvih nekaj kilometrov z njim prav mučnih.
Avto zelo lepo sedi na cesti, je odziven, sploh v sport mode, ki pri kakem prehitevanju, ali kdaj kar tak, prav zapaše. Rekuperacija je enostopenjska (D ali B mode), v praksi je ne uporabljam, ker bi potem razlika, ko se vsedem v dizla bila še večja, ko bi tam pričakoval, da bo sam bremzal . Sprobal sem jo na enem spustu s pohorja (ne po progi ) pa je res fajn, ne pogrešam nastavljanj stopenj (ki jo majo drugi avti, kolikor berem tukaj).
Aktivni tempomat je odlična zadeva, in je več kot vreden 500€ doplačila. Bremzanje je enakomerno, pospeševanje tekoče, ravno prav odzivno, nisem zasledil nekega cukanja. Line asist na AC je odličen, na regionalnih cestah pa zaradi slabih talnih označb včasih minimalno nadležen, a vseeno uporaben. Prepoznava znakov za omejitev je natančna (mogoče včasih še preveč in zazna kako omejitev na izvozu iz AC), tempomat se temu ne prilagaja, le predlaga hitrost ki jo lahko potrdiš s pritiskom na tipko. Morda bi lahko prepoznal tudi krajevne table, pa tam predlagal 50. No, saj ne vem če je to kateri drug avto sposoben.
Poraba je v tem času okrog 20 kWh/100km, v novembru ko nisem mel vinjete je bila okrog 19 kWh/100km. Normalna vožnja, nič drugače kot sem vozil prej, le na AC vozim na tempomat 115-120 km/h. Gretje imam nastavljeno na 21,5 stopinj, in dela odlično. Nobene potrebe po nastavljanju česar koli, upam da bo tak fajn delala tudi klima. Prav pri gretju me je e208 najbolj presenetil. Ko premražen sedež v avto in ti tako rekoč takoj začne pihati toplo, mi je res vseeno za vsak potrošen kilowat.
Avtu je priložen granny kabel, ki polni z 8A, kar se mi je najprej zdelo izjemno malo, sedaj pa mislim, da je kar prav, da je tak. Ko slučajno polniš kje na kaki nepreverjeni instalaciji, bi 8A moglo povsod iti skoz. Ta kabel sem uporabil enkrat, ko še nisem imel zmontirane polnilnice.
Polnilnica je naslednji plus nakupa e208, saj dobiš zraven 11kw 3F polnilnico EVBOX Elvi, ki ni dinamična, ji pa preko aplikacije lahko nastavljate moč polnjenja. Montaža ni v ceni, jaz sem sem dogovoril, da sem jo prevzel brez montaže in jo je zmontiral kolega električar. Osnovne nastavitve se opravijo preko aplikacije, ki se z njo poveže preko bluetootha, ima tudi wifi, pa vgrajen števec porabe, a za delovanje aplikacije preko wifi hoče ta Elvi meti neko mesečno naročnino, pa vse je še bolj v povojih, se mi zdi, zato sem tole (zaenkrat) odmislil. Vklopiš in dela, trenutno porabo (celotne hiše) pa spremljam prek sončne elektrarne (SE meter). On board polnilec na avtu je 11kW, in tudi na javnih polnilnica (sprobal Petrol in Gremo na elektriko) deluje z 11kW brez težav – za to polnjenje potrebuješ kabel, ki ga je potrebno kupiti posebej. DC polnjenja še nisem probal.
Zadovoljen sem tudi z radijem, sploh DAB je izvrsten, bluetooth zaenkrat še nikoli ni zatajil. Povezljivost z android auto in navigacija preko njega je ok, dvakrat sem mel male težave s povezovanjem, parkrat kabel not pa ven pa je potem delalo. Pozor, avto ima USC-C in USB-A priključek, a prek USB-C deluje samo polnjenje, ni mi jasno v čem je fora tega.
Pogrešam pa povezljivost avta z aplikacijo na telefonu in kaj več informacij/statistike. Avto sem sicer dodal v aplikacijo My Peugeot, a je ta »tak dodelana«, da sicer izpiše, da gre za e208, a pri porabi piše L/100, z avtom se ne poveže, nobenega podatka ne dobi od njega… Nekaj sem bral, pa še zdaj ne vem točno, če to še razvijajo, ali bi zato potreboval opremo GT Line ali GT (višja paketa opreme), ki imata tako imenovani Peugeot connect. Tudi prikaz informacij o električnem pogonu/bateriji je samo na voznikovem displeju, sredinski displej dejansko sploh ne ve, da gre za električni avto. Pri Peugeot connect je tam baje ena ikona, pa neki dodatni podatki. Prav tako lahko le pri opremi GT, nastavljaš zamik polnjenja, v primeru da bi lovil nižji tok. Jaz tega ne rabim.
Servisi so na 25k km, na 12.500 pa je nekakšen obvezen pregled. Kaj, kako in za kak denar bom poročal ko pride do tega.
Da zaključim, sem zadovoljen voznik peugeota že dobro desetletje in e208 je izpolnil oz. celo presegel moja pričakovanja. Upam, da tako ostane.
SimonZed, Nemelk, Simon, pirpy, Vodokotlic, timo, CRF, EVH, Ogo, Matej, zajtam, context, FV-EV, ixi, bojanre, kt57, roxx, Tomtom, pirpank, Robie, rgornik, DGJ, backslash, Sebastijan, Berda, EV+PV entuziast, trutar, robertto, noucamp90, edi-b, Dzun Tao, domina
Uporabniški avatar
Nemelk
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 97
Kraj: Gorenjska
Avto: Kona EV64
48
532

Re: Navdušen nad e208

Odgovor Napisal/-a Nemelk »

Glede aplikacije se pozanimaj na servisu.

Le tako naprej in veliko e- km želim!
Stumfek
Prispevkov: 6
Kraj: Mengeš
Avto: E2008
14
0

Re: Navdušen nad e208

Odgovor Napisal/-a Stumfek »

Super prebrati tako objavo saj v prihodnjih dneh s partnerico pričakujeva e2008
roxx, LAjCi, Tomtom, Ogo, Nemelk, Berda, EV+PV entuziast, hribovc0601, CRF, evpolnilnice
Bogeyman
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 44
Avto: Peugeot e-208
66
9

Re: Navdušen nad e208

Odgovor Napisal/-a Bogeyman »

Aplikacija je res neuporabna. e-Remote pri nas žal še ne dela. https://services-store.peugeot.co.uk/le ... te-control
Edino kar dela je, da dobiva podatke o prevoženi poti, pod pogojem, da je aktivna na telefonu med vožnjo.
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 72
Kraj: Radenci
Avto: Peugeot e208
165
367

Re: Navdušen nad e208

Odgovor Napisal/-a LAjCi »

IMG_20210127_165216.jpg
IMG_20210127_165216.jpg (298.79 KiB) Pogledano 2185 krat
Ker nas je (zaenkrat) se malo, moram deliti tole nakljucje :)
FV-EV, warpedone, amaterB, Sebastijan, timo, Jose, hribovc0601, Ogo, kt57, Robie, evpolnilnice, roxx, context, DeCoRawr, agerg2, Frik25, EVH, ixi, domina, DGJ, skicEV, m3, backslash, Nejccc, CRF, instrukcije, matija
Odgovori

Vrni se na “Peugeot”