Iztirjeni tematski vagoni

Prostor za debato o vsem kar ni nujno povezano z električnimi vozili
Zaklenjeno
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: MIC Model Y LR

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Corpsevortex napisal/-a: 09 Sep 2021, 04:39
agerg2 napisal/-a: 08 Sep 2021, 23:01
sluk napisal/-a: 08 Sep 2021, 22:36 ko ljudje pišejo tako pavšalne izjave glede izdelave, je slika izkrivljena.
Glede pavšalne izjave, če je namenjeno meni…
Sam opažam da sem očitno “preveč” picajzl, kar pomeni da marsikaj opazim kar drugi ne in jim dol visi. Ampak to ne pomeni, da razlike ne obstajajo. Ko lahko direktno kaj primerjaš in nekomu pokažeš potem tudi ljudje ki jih to ni zanimalo vidijo razlike.
Če si picajzl za moje pojme to ni nič slabega + dal si za avto 46k. Poznam ljudi, ki so picajzli pri stvari, ki stane tudi samo 10 €. Dejstvo pa je, da smo ljudje včasih tudi premalo "picajzlasti" in zamahnemo z roko "aaah saj to pač tako je".
Za moje pojme eno podjetje (katerokoli npr. v elektroniki oz. računalništvu je to zelo popularno) rabi takšne ljudi in nasploh "opozorilnike", ki upravičeno zahtevajo dvig nekega standarda izdelave, produkta itd. Tesla je z "picajzlanjem" prišla zelo daleč od kvalitete izdelave kar je nekdaj bila.

Drugo so pa "hejterji", ki izkoristijo vsako napako za trošenje nebuloze in širjenje ognja. Klasična primerjava - nemci so po izdelavi ... nadaljevanje vemo.

:sun:
Vse je res. Samo v zadnjem odstavku nismo hejterji. Kolikokrat naj še povem. Evropski, predvsem nemški avti so kot noč pa dan po kvaliteti montaže v primerjavi z ostalimi. To je dejstvo. Ne vem kaj tu ni jasno. Tisti ki se ne strinja je v bistvu kot se zadnje čase moderno reče, zanikovalec.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
695
139

Re: MIC Model Y LR

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Temu se reče "zatiskanje oči"

Globalizacija je premešala marsikaj, Nemci so sprejeli kaj azijskega in ameriškega, Azijci so sprejeli kaj nemškega. Danes je vse pomešano, so samo še produkti ki so targetirani določenim trgom, npr. takim picajzlom, ki radi tipajo s prsti in doživljajo orgazme in drugim, ki iz svojega avta skupaj s familijo naredijo svinjak.

Tudi kupci postajajo vse bolj pomešani in niso več enakega mnenja kaj je pomembno, ker se ne pogovarjajo več lokalno med sosedi, ampak se pogovarjajo globalno na netu.
BL_EV, amaterB, prgrmr
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: MIC Model Y LR

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Gasper napisal/-a: 09 Sep 2021, 08:04 Temu se reče "zatiskanje oči"

Globalizacija je premešala marsikaj, Nemci so sprejeli kaj azijskega in ameriškega, Azijci so sprejeli kaj nemškega. Danes je vse pomešano, so samo še produkti ki so targetirani določenim trgom, npr. takim picajzlom, ki radi tipajo s prsti in doživljajo orgazme in drugim, ki iz svojega avta skupaj s familijo naredijo svinjak.

Tudi kupci postajajo vse bolj pomešani in niso več enakega mnenja kaj je pomembno, ker se ne pogovarjajo več lokalno med sosedi, ampak se pogovarjajo globalno na netu.
Je res. Ampak ne glede na to imajo Nemci sistemizacijo in nadzor kvalitete na višjem nivoju kot ostali, pa če si priznate ali ne.
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: MIC Model Y LR

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Apolon napisal/-a: 09 Sep 2021, 06:43Kolikokrat naj še povem. Evropski, predvsem nemški avti so kot noč pa dan po kvaliteti montaže v primerjavi z ostalimi. To je dejstvo. Ne vem kaj tu ni jasno. Tisti ki se ne strinja je v bistvu kot se zadnje čase moderno reče, zanikovalec.
Sem videl visokega vodjo evropske avto znamke, ki je pregledoval izdelek vzhodnega izvora, in se polglasno spraševal zakaj sami in še ena konkretno omenjena znamka iz soseščine ne zmorejo te kvalitete. Ta se že ne strinja z zgoraj povedanim, čeprav gre za predstavnika tega kar si pohvalil. Torej je zanikovalec - nenavaden paradoks vidim v tem.

Je pa res, da je izpadel lažnivec in so ga lastni sunili v rit, ker je lagal za njih. Paradoks na kvadrat.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2934
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: MIC Model Y LR

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Got admin? :)
Avrelij
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3563
606

Re: SR+ ne več

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Sej tesle ne gorijo, vsaj tako nekateri pravijo na moj komentar "Tudi tesle gorijo" :)

Ampak ja LifePo4 je bolj varna kemija.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: SR+ ne več

Odgovor Napisal/-a warpedone »

In ker nobena ni ognjevarna, tudi tesle gorijo, so enako nevarne, enako slabe oz. enako dobre.

#IQsobneMuhe
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3563
606

Re: SR+ ne več

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Tudi ne pomeni enako slabo enako dobro. Ne žali oseb v tem primeru mene, nisi superioren, tudi na tem forumu lahko izgineš tako kot na Slo-Tech.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: SR+ ne več

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Si se prepoznal v napisanem?

Kako to?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3563
606

Re: SR+ ne več

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Sem se prepoznal ja, zato ker se je pripis direktno se nanašal na "Tudi Tesle gorijo" katerega sem jaz napisal že neki časa nazaj(in tudi danes) in ga veselo uporabiš kadar ga pač lahko. Tudi če zapis ni bil namenjen meni ni lepo da žališ ljudi in jih primeraš z IQjem kogarkoli. Vidim da pa to velikokrat IQ omeniš in deliš ljudi na neke predalčke.

Skratka ni treba nobenga žalit, lahko imamo debato na primernem nivoju, če je internet še ne pomeni da lahko karkoli napišeš komerkoli.
bojanre, Avrelij
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: SR+ ne več

Odgovor Napisal/-a warpedone »

@DeCoRawr
Debilno sprenevedanje in podtikanje stališč je ŽALITEV.
Brez tega nimam razloga, da se sprašujem o tvojem IQ.

Trolanje !== "debata na primernem nivoju"
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kitajska M3 z LFP baterijami

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Corpsevortex napisal/-a: 29 Dec 2021, 04:54
mikrohard napisal/-a: 28 Dec 2021, 21:53
BL_EV napisal/-a: 28 Dec 2021, 16:34 V Avstriji, Nemčiji, Švici tega ne zamolčijo, še celo zapisano je posebej na prevzemni dokumentaciji.
Samo zato, ker so jih mediji "prisilili". Prvotno so poskusili z enako taktiko kot je omenjena v tej temi: https://www.youtube.com/watch?v=Y7WMJHnKfqQ&t=842s
Realno delajo to vsi proizvajalci. Poznam osebo, ki je kupila BMW-ja X serije, ker pa ni bilo senzorjev zaradi krize z deli so mu predali avto brez prednjih senzorjev. Seveda so morali ene stvari prilagoditi na avtu, če ne bi mu elektronika igrala golico glede alarmov celotni čas. Ampak je bil tudi s tem problemom seznanjen preko klasičnega telefonskega klic 1 dan pred prevzetjem avta.

Ni ta zadeva nič neobičajnega.

Res je, da imaš cmok v grlu potem ko veš, da si dal 50k za avto in ti taka zadeva fali ampak Tesla je obljubila in izvaja naknadno vgraditev in to je to.
Dokler meni nekdo nekaj obljubi, da bo naknadno brezplačno uredil mi ne predatavlja nobenega problema.

Se sedeš v avto in realno pozabiš na to :)

Preveč je boomerjev in drama queenov dandanes.
Bla bla. Zgodbica za lahko noč se ne nabija zjutraj.
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Kitajska M3 z LFP baterijami

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Apolon napisal/-a: 29 Dec 2021, 06:34
Corpsevortex napisal/-a: 29 Dec 2021, 04:54
mikrohard napisal/-a: 28 Dec 2021, 21:53

Samo zato, ker so jih mediji "prisilili". Prvotno so poskusili z enako taktiko kot je omenjena v tej temi: https://www.youtube.com/watch?v=Y7WMJHnKfqQ&t=842s
Realno delajo to vsi proizvajalci. Poznam osebo, ki je kupila BMW-ja X serije, ker pa ni bilo senzorjev zaradi krize z deli so mu predali avto brez prednjih senzorjev. Seveda so morali ene stvari prilagoditi na avtu, če ne bi mu elektronika igrala golico glede alarmov celotni čas. Ampak je bil tudi s tem problemom seznanjen preko klasičnega telefonskega klic 1 dan pred prevzetjem avta.

Ni ta zadeva nič neobičajnega.

Res je, da imaš cmok v grlu potem ko veš, da si dal 50k za avto in ti taka zadeva fali ampak Tesla je obljubila in izvaja naknadno vgraditev in to je to.
Dokler meni nekdo nekaj obljubi, da bo naknadno brezplačno uredil mi ne predatavlja nobenega problema.

Se sedeš v avto in realno pozabiš na to :)

Preveč je boomerjev in drama queenov dandanes.
Bla bla. Zgodbica za lahko noč se ne nabija zjutraj.
Biciklist se javlja na dolžnost. Pa potem, da smo mi Teslaši zaščitniški ... Bog ne daj, da kdo omeni kakšnega legacy proizvajalca.

Realno pa kaj sploh komentiraš na stvari tematsko namenjene Tesla uporabnikom in bodočim kupcem ? Saj smo vsi dojeli, da si skrivoma zalubljen v to podjetje ;)
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kitajska M3 z LFP baterijami

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Corpsevortex napisal/-a: 29 Dec 2021, 08:33
Apolon napisal/-a: 29 Dec 2021, 06:34
Corpsevortex napisal/-a: 29 Dec 2021, 04:54

Realno delajo to vsi proizvajalci. Poznam osebo, ki je kupila BMW-ja X serije, ker pa ni bilo senzorjev zaradi krize z deli so mu predali avto brez prednjih senzorjev. Seveda so morali ene stvari prilagoditi na avtu, če ne bi mu elektronika igrala golico glede alarmov celotni čas. Ampak je bil tudi s tem problemom seznanjen preko klasičnega telefonskega klic 1 dan pred prevzetjem avta.

Ni ta zadeva nič neobičajnega.

Res je, da imaš cmok v grlu potem ko veš, da si dal 50k za avto in ti taka zadeva fali ampak Tesla je obljubila in izvaja naknadno vgraditev in to je to.
Dokler meni nekdo nekaj obljubi, da bo naknadno brezplačno uredil mi ne predatavlja nobenega problema.

Se sedeš v avto in realno pozabiš na to :)

Preveč je boomerjev in drama queenov dandanes.
Bla bla. Zgodbica za lahko noč se ne nabija zjutraj.
Biciklist se javlja na dolžnost. Pa potem, da smo mi Teslaši zaščitniški ... Bog ne daj, da kdo omeni kakšnega legacy proizvajalca.

Realno pa kaj sploh komentiraš na stvari tematsko namenjene Tesla uporabnikom in bodočim kupcem ? Saj smo vsi dojeli, da si skrivoma zalubljen v to podjetje ;)
Opa. Sem ti stopil na žulj. Nisem vedel da je tema rezervirana samo za lastnike in bodoče lastnike Tesl.
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Kitajska M3 z LFP baterijami

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Apolon napisal/-a: 29 Dec 2021, 08:37
Corpsevortex napisal/-a: 29 Dec 2021, 08:33
Apolon napisal/-a: 29 Dec 2021, 06:34

Bla bla. Zgodbica za lahko noč se ne nabija zjutraj.
Biciklist se javlja na dolžnost. Pa potem, da smo mi Teslaši zaščitniški ... Bog ne daj, da kdo omeni kakšnega legacy proizvajalca.

Realno pa kaj sploh komentiraš na stvari tematsko namenjene Tesla uporabnikom in bodočim kupcem ? Saj smo vsi dojeli, da si skrivoma zalubljen v to podjetje ;)
Opa. Sem ti stopil na žulj. Nisem vedel da je tema rezervirana samo za lastnike in bodoče lastnike Tesl.
Daleč od tega, da bi mi stopil na žulj ;) Dnevno srečujem take ljudi kot si ti in realno me ne gane.

Tema je namenjena bodočim lastnikom, sedajšnjim lastnikom in ljudi katere zanimajo te stvari - ne pa pametnjakovičem, negativnežem itd.

Pa zapomni in ponovi ;sem “ime in priimek” in nimam pojma ;)
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kitajska M3 z LFP baterijami

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Corpsevortex napisal/-a: 29 Dec 2021, 08:51
Apolon napisal/-a: 29 Dec 2021, 08:37
Corpsevortex napisal/-a: 29 Dec 2021, 08:33

Biciklist se javlja na dolžnost. Pa potem, da smo mi Teslaši zaščitniški ... Bog ne daj, da kdo omeni kakšnega legacy proizvajalca.

Realno pa kaj sploh komentiraš na stvari tematsko namenjene Tesla uporabnikom in bodočim kupcem ? Saj smo vsi dojeli, da si skrivoma zalubljen v to podjetje ;)
Opa. Sem ti stopil na žulj. Nisem vedel da je tema rezervirana samo za lastnike in bodoče lastnike Tesl.
Daleč od tega, da bi mi stopil na žulj ;) Dnevno srečujem take ljudi kot si ti in realno me ne gane.

Tema je namenjena bodočim lastnikom, sedajšnjim lastnikom in ljudi katere zanimajo te stvari - ne pa pametnjakovičem, negativnežem itd.

Pa zapomni in ponovi ;sem “ime in priimek” in nimam pojma ;)

Ti si sedaj ocenil, da mene ne zanima. Dober šlogar si. Ni kaj.
Ker te ne gane oz. premakne podobnih kot si ti pa je vse tako kot je.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3036
1084
1333

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a bvs »

warpedone napisal/-a: 19 Jan 2022, 15:38 Bo povedal po par mesecih lastništva, po kakem obisku servisa, po kakšnem mrtvem 12V akku itd...
Ja, eni bi se lahko tudi več mesecev vozili samo z eno zavorno ploščico: https://insideevs.com/news/561545/tesla ... brake-pad/ QC je zgleda nikakakav, diagnozo naredijo kar remote :D .
Rubb
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ja, eni bi se lahko tudi več mesecev vozili samo z eno zavorno ploščico:
In ni ubil sebe, niti kokrakoli drugega, še pleha ni spigal.

Hate makes one stupid
Zadnjič spremenil warpedone, dne 20 Jan 2022, 09:00, skupaj popravljeno 1 krat.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

warpedone napisal/-a: 20 Jan 2022, 08:54
Ja, eni bi se lahko tudi več mesecev vozili samo z eno zavorno ploščico:
Je hudo, ko ti zmanjka Zdrave Kmečke Pameti ... navaden 1+1 postane nepremostljiv.
Torej praviš da je Tesli zmanjkalo zdrave kmečke pameti ko jim je 1 zavorna ploščica + 1 zavorna ploščica nepremostljiv problem? :D sori warpi ampak si se tako lepo nastavil s temi tvojimi izjavami da te morm špiknt. :D

EDIT: Vidim da si spremenil tvoj post. :giggle:
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Evo, bom dal nazaj:
Je hudo, ko ti zmanjka Zdrave Kmečke Pameti ... navaden 1+1 postane nepremostljiv.

Kaj ne gre skupaj v defektnih bremzah in spodnjem:
In ni ubil sebe, niti kokrakoli drugega, še pleha ni spigal.
Al so bremze pomembni faktor in je vse skupaj laž.
Al pa niti niso tako pomemben faktor in je vse skup navadno metanje dreka .. same shit for +10 years.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Zaklenjeno

Vrni se na “Vse kar ni EV”