Premikanje ure

Prostor za debato o vsem kar ni nujno povezano z električnimi vozili
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
128
21

Premikanje ure

OdgovorNapisal/-a En ev » 27 Mar 2019, 00:09

Edit: admin, ko ne veš kam, vedno narediš novo temo!

NE vem kam bi napisal pa bom sem.
Ko so imeli optimizem in vero v neskončne vire energije, so varčevali z energijo...
Sedaj pa berem, citiram :
V današnjem času je namen premikanja ure veliko manj pomemben, saj so študije pokazale, da so prihranki energije zanemarljivi, državljani pa se vse bolj pritožujejo zaradi negativnih učinkov na zdravje.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Kraj: 1108
Avto: Kona
1277
1138

Re: Poraba v gospodinjstvu

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 27 Mar 2019, 00:19

Še sedaj ne vem točno kaj je bil vzrok za premikanje, ker varčevanje je bila le kost za rajo :think:
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Kamnik
Avto: IONIQ EV, C-ZERO
1908
3679

Re: Premikanje ure

OdgovorNapisal/-a DGJ » 27 Mar 2019, 09:52

Osebno mi je vsekakor bolj všeč, da je dan daljši in mi je zjutraj bolj vseeno, če je tema, samo da je popoldne čim dlje svetlo.
Vpliv na zdravje?! Hehe, kako je že rekel starejši gospod iz Zagreba: "Vježbaj pi... ti materina" ;)

Jaz vidim premikanje ure predvsem iz praktičnega vidika, da mi je poletni čas veliko bolj všeč.
talker2, En ev
giotto
EV entuziast
EV entuziast
303
432

OdgovorNapisal/-a giotto » 27 Mar 2019, 10:04

Mene pa najbolj moti dejstvo, da so evropski poslanci izglasovali in odločili da se ura ne premika več - pustili pa prosto izbiro vsaki članici, da se sama odloči ali bo ostala na poletnem ali na zimskem času. Se pravi obstaja scenarij, da bomo na poti v Avstrijo premikali uro ker bodo oni ostali naprimer na zimskem, mi pa na poletnem. Hrvatje bodo pa itak počakali, da se najprej mi odločimo in se bodo potem oni ravno nasprotno... :bang: :bang: :bang:
kt57, robertto, Stromcek
Uporabniški avatar
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Toyota Prius Plug-in
636
1203

OdgovorNapisal/-a talker2 » 27 Mar 2019, 10:15

giotto je napisal/-a:Mene pa najbolj moti dejstvo, da so evropski poslanci izglasovali in odločili da se ura ne premika več - pustili pa prosto izbiro vsaki članici, da se sama odloči ali bo ostala na poletnem ali na zimskem času. Se pravi obstaja scenarij, da bomo na poti v Avstrijo premikali uro ker bodo oni ostali naprimer na zimskem, mi pa na poletnem. Hrvatje bodo pa itak počakali, da se najprej mi odločimo in se bodo potem oni ravno nasprotno... :bang: :bang: :bang:

Kot pravijo - preveč demokracije škodi. Če bi bili še v Jugi bi Tito odločil, da bomo od sedaj naprej imeli normalen (zimski) čas in bi tako bilo - nema mrdanja 8-)
giotto
Avrelij
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Zasavje
Avto: ice Hyundai i30
123
88

OdgovorNapisal/-a Avrelij » 27 Mar 2019, 10:19

giotto je napisal/-a: Se pravi obstaja scenarij, da bomo na poti v Avstrijo premikali uro ker bodo oni ostali naprimer na zimskem, mi pa na poletnem. Hrvatje bodo pa itak počakali, da se najprej mi odločimo in se bodo potem oni ravno nasprotno... :bang: :bang: :bang:

Je bilo včeraj ravno na POP TV - 24 ur nekaj govora o takšni možnosti. Pa menijo, da ni ravno verjetna, ker bi imelo gospodarstvo
precejšnje težave in stroške v takem primeru. Denar zna hitro poenotiti ljudi.

Sem nekje drugje pobral, da so strokovnjaki mnenja, da je naravni čas za našo zemljepisno območje najbolj primeren za ljudi,
čeprav je večini všeč "podaljšanje" dneva. Za severnjake pa naj bi bilo ugodneje enkrat prestaviti uro in se tega potem držati.

p.s.
giotto je napisal/-a: Hrvatje bodo pa itak počakali, da se najprej mi odločimo in se bodo potem oni ravno nasprotno... :bang: :bang: :bang:

A zaradi tega potem nimajo Eura in niso v Šengenskegem območju? :D :D :D :D
Robie
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
3216
4361

OdgovorNapisal/-a matija » 27 Mar 2019, 11:34

Se vedno zmaga severna koreja, ki ima cas za 30min zamaknjen.
Robie, DGJ
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Maribor
Avto: Chevrolet Volt
330
235

OdgovorNapisal/-a darjan » 27 Mar 2019, 13:26

Saj ni edina...eni majo tudi 45?
matija
amaterB
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Slovenija
Avto: golf sportsvan TSI DSG
58
20

OdgovorNapisal/-a amaterB » 27 Mar 2019, 14:34

Predlagam, da naredimo referendum in če bo recimo 54,32 % ljudi za poletni čas, bomo imeli UTC+01:32:35,5.
Avrelij
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Kamnik
Avto: IONIQ EV, C-ZERO
1908
3679

OdgovorNapisal/-a DGJ » 27 Mar 2019, 17:30

Predlagam, da naj se čas ustavi za vse. Vsi ostanemo v najboljših letih in uživamo. :-)
Luka, darjan, Nejccc, En ev

Vrni se na