Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovori
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Glede na to, da so naši Twizyji tovarniško že v osnovi dokaj slabo opremljeni (in odpremljeni) že z osnovno opremo , odpiram temo kjer bi se predstavile ideje in tudi same izvedbe raznih dogradenj, predelav, dodelav.
Nekaj zadev sem objavil tudi na EVOwners forum, nekateri poznate zadeve od drugod, tako da brez zamere, če se nekaterim, ki berejo oba foruma, Facebook,... , podvajam.
Določene zadeve znajo biti malce v sivem območju dovoljenih zadev, tako, da ne prevzemam nikakršne odgovornosti za "ponavljanje za menoj"
CRF
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Pri opremi Twizyja kakršen je prišel iz tovarne me je najprej zmotilo varčevanje s povsem osnovnimi zadevami:

- Povsem navaden brisalec stekla (na šprikle) , kot sem jih imel nekoč na fičku - še prvi dan sem sam ga zamenjal s tišjim, lepšim modernim mehkim brisalcem

- Navadne žarnice na žarilno nitko v električnem vozilu letnik 2018?! - določene sem zamenjal (prednja pozicija, glavne luči, vzvratna luč, osvetlitev tablice), določene poizkusil, pa sem obupal zaradi javljanja napake na armaturi (zadnja pozicija/stop) ali nepravilnega delovanja (smerniki)

- Pri novem vozilu je grozno treslo volan pri hitrostih nad 70 km/h - centriranje koles je tresenje odpravilo.

- Zelo slaba kvaliteta ozvočenja in telefoniranja pri tovarniško nameščeni Parrot opremi, nezmožnost odstranjevanja stranskih šumov in zvokov v odprtem vozilu letnika 2018!? - Nadgradnja je bila večplastna in še ni končana - zamenjal sem zvočnike z močnejšimi Pioneer zvočniki in zvok nadgradil z malim ojačevalcem, zadeva se je izboljšala za cca 50%, vendar ne zadovoljivo. Kasneje je Parrot postopoma prenehal delovati (sumim vlago) in sem za poslušanje glasbe pričel uporabljati bluetooth zvočnik BOSE soundlink mini, ki ga imam doma že dalj časa. V zadnjem času sem ga celo fiksno pritrdil pod armaturo in priklopil preko USB kabla. Ob vsakem vklopu vozila se vklopi tudi zvočnik in njegovo polnjenje. Namestil sem nosilec za telefon do katerega prav tako vodi USB kabel za polnjenje, trenutno pa sem še v nabavi bluetooth sistema za prostoročno telefoniranje Jabra Freeway, ki je verjetno najbolj zmogljiva naprava za eliminiranje motečih zvokov in predvajanje čistega zvoka.

Dodatno pa sem namestil še kar nekaj zadev...

- Adapter v predalu iz enega avto vtiča na 3 vtičnice + 2 USB priključka (v 3 vtičnice lahko v vsako posebej vklopim še dodatne adapterje na USB) Trenutno v uporabi samo ena vtičnica z dvojnim USB adapterjem (zvočnik in telefon). Pozimi še grelna blazina za sedež zavzame eno vtičnico, en USB pa bo zavzela Jabra

- Že omenjena grelna blazina za zimski čas

- Držalo za pijačo na desni strani ob sedežu

- Žok za očala pod armaturo

- Led luč s stikalom za osvetlitev notranjosti vozila na levi strani na strešnem stebričku vgrajeno v oblogo

- Senčnik za sonce (iz Smart for2)

- zavesica čez prozorno streho (prednji del) nad voznikom

- SBM - smart brake modul, ki je namenjen sicer motorjem, in z utripanjem stop luči nakaže kdaj vozilo upočasnjuje, tudi ko ne pritiskaš na zavoro

- sekvenčni smerniki v steklih stranskih ogledal

- Trakci, ki omogočajo odpiranje vrat ob montiranih originalnih "steklih" Ta "stekla" so povsem druga tema, saj obstajajo originalna trda polikarbonatna stekla razvita za korejski trg (kamor se je sedaj preselila proizvodnja TWIZYja) - če kdo ne pozna zadeve imam kontakt za dobavo teh stekel. Jaz resno razmišljam o njih, saj so kompaktna, pokrijejo celotno odprtino, dosti bolj zadušijo zvoke,...

- Ogledalce s katerim vidim zadaj vozečega(ponavadi se zadaj vozi moj sin)

- Strešice nad stranskimi ogledali, ki v dežju zelo omejijo kapljice na ogledalih in s tem povečajo vidljivost

- deflektorji iz prozorne folije za šotorska okna ki zakrijejo zadnjo odprtino, ki je ne pokrije okno, v poletnem času, ko ni montiranih oken pa samo zelo omejijo vrtinčenje zraka okrog vratu in ušes voznika. Sedaj imam že verzijo 2, ki je večja in ojačana z dodatnimi paličicami

Večino slik in videov teh zadev se da videt na že omenjenem EVowners forumu: http://forum.evowners.com/t/list-of-twi ... weaks/3143

na mojem YT kanalu pa imam objavljenih tudi nekaj videov teh dodelav/predelav :

https://www.youtube.com/watch?v=-TWMWHFbgwc&t=

https://www.youtube.com/watch?v=nhKJBrfD8RU

https://www.youtube.com/watch?v=0yY9vXBns5U&t=

https://www.youtube.com/watch?v=491VlWS0KgQ

https://www.youtube.com/watch?v=EKpgU07mDig
robertto, ixi, deplumi, Nejccc, DGJ, EV+PV entuziast, Tomtom
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Že nekaj časa nazaj sem opazil, da se originalna preproga dokaj hitro obrablja, ob mokrem vremenu je na mestu desne noge že prav drseča. Iz tega razloga sem se odločil narediti novo preprogo iz umetne trave. Sem pa naredil malce večjo in iz enega kosa, pokril sem tudi počivališče za levo nogo in večji del odprtine volanskega droga, kjer imam spodaj že tako ali tako PE membrano. Ideja ni moja, po raznih forumih sem jih videl že kar nekaj. Prvi vtisi so fenomenalni, zdi se, da celo malce duši zvoke izpod vozila.
Priponke
IMG_20190924_084214-01.jpeg
IMG_20190924_084207-01.jpeg
IMG_20190924_084343-01.jpeg
CRF, EV+PV entuziast, DGJ, Matej, ixi, gregimarko, warpedone, Nejccc, bostjanr71
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a CRF »

Lepo narejeno!
Kuki
Uporabniški avatar
bostjanr71
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Godič
Avto: Renault Twizy 80 Sport
14
21

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Green it is!
--------------------------------
trajnostna mobilnost?! bodi pri miru!
Uporabniški avatar
bostjanr71
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Godič
Avto: Renault Twizy 80 Sport
14
21

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Ker sem še bolj frišen, predelujem še bolj "previdno". Prva stvar: zasilna zakrilca, da ima hčerka zadaj malo manj skodrane lase, ko pride z menoj v šolo v deževnih dneh...
Priponke
twizy-zakrilca.jpg
pirpy, warpedone, CRF, Kuki
--------------------------------
trajnostna mobilnost?! bodi pri miru!
Uporabniški avatar
bostjanr71
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Godič
Avto: Renault Twizy 80 Sport
14
21

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Ali kdo ve, kje bi se dobila kaka navodila / sheme za twizyja? Da lahko malo pogledaš, kako je kaj pritrjeno, preden se lotiš razkopavanja
Kuki
--------------------------------
trajnostna mobilnost?! bodi pri miru!
Uporabniški avatar
bostjanr71
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Godič
Avto: Renault Twizy 80 Sport
14
21

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Kuki napisal/-a:zamenjal sem zvočnike z močnejšimi Pioneer zvočniki in zvok nadgradil z malim ojačevalcem, zadeva se je izboljšala za cca 50%, vendar ne zadovoljivo
na EVOforumu sem našel opis, kjer možakar ugotavlja, zakaj so basi tako slabi: med zvočnikom in plastično mrežico je kak cm praznega prostora, ki ga je treba zatesnit z gumo, ki potem naredi neke vrste "bass reflex". Morda komu pride prav, jaz čakam, da globalno segrevanje naredi svoje in dvigne zunanjo temperaturo na kakih +15, in se lotim še sam, pa da vidimo, če kaj pomaga:

http://forum.evowners.com/t/diy-twizy-s ... grade/4868
--------------------------------
trajnostna mobilnost?! bodi pri miru!
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a robertto »

Twizyja sem prodal in je ostalo doma nekaj stvari, ki so na prodaj. Letne gume komplet 100€, adapter za polnilnice Metron type2/suko 150€, CCE3 (16A)/suko 30€ in OVMS 120€. Resni kupci me kontaktirajte na ZS.
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a Kuki »

bostjanr71 napisal/-a:
Kuki napisal/-a:zamenjal sem zvočnike z močnejšimi Pioneer zvočniki in zvok nadgradil z malim ojačevalcem, zadeva se je izboljšala za cca 50%, vendar ne zadovoljivo
na EVOforumu sem našel opis, kjer možakar ugotavlja, zakaj so basi tako slabi: med zvočnikom in plastično mrežico je kak cm praznega prostora, ki ga je treba zatesnit z gumo, ki potem naredi neke vrste "bass reflex". Morda komu pride prav, jaz čakam, da globalno segrevanje naredi svoje in dvigne zunanjo temperaturo na kakih +15, in se lotim še sam, pa da vidimo, če kaj pomaga:

http://forum.evowners.com/t/diy-twizy-s ... grade/4868
Ne bo nič pomagalo, ne z original, ne s kakšnimi drugimi zvočniki, problem je v Parrotu... Jaz sem sedaj našel še najbolj varianto, da imam glasbo enostavno iz telefona na en majhen BOSE bluetooth zvočnik. Tudi JBL ali ANKER bi bilo OK.
bostjanr71
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Končno mi je poratalo sprintat in namontirat zavesce na zadnje blatnike.
Priponke
IMG_20200329_191849-01.resized.resized.jpeg
IMG_20200329_191849-01.resized.resized.jpeg (283.68 KiB) Pogledano 5784 krat
IMG_20200329_191008-01.resized.resized.jpeg
IMG_20200329_191008-01.resized.resized.jpeg (144.62 KiB) Pogledano 5784 krat
SimonZed, DGJ, bostjanr71, CRF, Matej
Uporabniški avatar
bostjanr71
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Godič
Avto: Renault Twizy 80 Sport
14
21

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Kuki napisal/-a:Končno mi je poratalo sprintat in namontirat zavesce
Živjo! si naredil sam ali kje kupil? Jaz jih bom moral dat spredaj...
--------------------------------
trajnostna mobilnost?! bodi pri miru!
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a Kuki »

bostjanr71 napisal/-a:
Kuki napisal/-a:Končno mi je poratalo sprintat in namontirat zavesce
Živjo! si naredil sam ali kje kupil? Jaz jih bom moral dat spredaj...
Sprintal na 3D tiskalnik... prednje imam original, naročil ob nakupu Twizyja
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Kuki napisal/-a:
bostjanr71 napisal/-a:
Kuki napisal/-a:Končno mi je poratalo sprintat in namontirat zavesce
Živjo! si naredil sam ali kje kupil? Jaz jih bom moral dat spredaj...
Sprintal na 3D tiskalnik... prednje imam original, naročil ob nakupu Twizyja
Problem je s temi blatniki... enega zlomil sam, ko sem ga zadel z nogo. Sem ga zlepil, pa se nič ne pozna. Drugega mi je na parkingu pred firmo polomila mularija, ki se tam zbira... Zdaj sem jih potrgal dol... morda v prihodnosti nekje naprintam iz TPU, ki je mehkejši.
Uporabniški avatar
Kuki
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 103
Kraj: Zagorje
Avto: Renault Twizy
121
67

Re: Nadgradnje, dodatna oprema, predstavitev, ideje...

Odgovor Napisal/-a Kuki »

Kuki napisal/-a:
bostjanr71 napisal/-a:
Kuki napisal/-a:zamenjal sem zvočnike z močnejšimi Pioneer zvočniki in zvok nadgradil z malim ojačevalcem, zadeva se je izboljšala za cca 50%, vendar ne zadovoljivo
na EVOforumu sem našel opis, kjer možakar ugotavlja, zakaj so basi tako slabi: med zvočnikom in plastično mrežico je kak cm praznega prostora, ki ga je treba zatesnit z gumo, ki potem naredi neke vrste "bass reflex". Morda komu pride prav, jaz čakam, da globalno segrevanje naredi svoje in dvigne zunanjo temperaturo na kakih +15, in se lotim še sam, pa da vidimo, če kaj pomaga:

http://forum.evowners.com/t/diy-twizy-s ... grade/4868
Ne bo nič pomagalo, ne z original, ne s kakšnimi drugimi zvočniki, problem je v Parrotu... Jaz sem sedaj našel še najbolj varianto, da imam glasbo enostavno iz telefona na en majhen BOSE bluetooth zvočnik. Tudi JBL ali ANKER bi bilo OK.

Rešil zadevo in ful dobr špila. Dva BOSE soundlink Micro zvočnika montirana ravno na pravem mestu za optimalen zvok. Kjerkoli drugje sem preizkusil, špila slabše. Naprintani nosilci, zvočnika na stereo mode.
Sedaj lahk mirne duše odmontiram Parrot, ojačevalec in zvočnike v strehi.
Screenshot_20200719_140840_com.bose.monet.jpg
Screenshot_20200719_140851_com.bose.monet.jpg
IMG_20200719_140517.jpg
IMG_20200719_135520.jpg
IMG_20200719_135507.jpg
IMG_20200718_092553.jpg
IMG_20200718_092545.jpg
IMG_20200718_092537.jpg
Nejccc, SimonZed, CRF, bostjanr71
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Twizy”