Novi ZOE (2.generacija)

Zoe ZE 50
Odgovori
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1626

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Enkrat sem jo malo pretental in je zoe mislila, da se pelje 100 v resnici pa 145 po gps, več pa ni šlo, verjetno kakšna hw omejitev v razsmerniku.
Sem pa prehitel drugo zoe kot bi flikala
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2569
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1412
1022

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a alfy »

Ni za se preveč igrat s hitrostjo pri EV. Omejena je z razlogom, obrati rotorja el.motorja pa to...
mukwai, warpedone
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 269
Avto: Renault Zoe ZE50
116
284

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a mukwai »

alfy napisal/-a:Ni za se preveč igrat s hitrostjo pri EV. Omejena je z razlogom, obrati rotorja el.motorja pa to...
Dober info, meni (pa verjetno še komu) je marsikaj okrog e-motorjev nepoznano. Sem mislil, da je omejeno predvsem zaradi porabe, da ne bi kdo pretiraval, potem pa težil proizvajalcu, da je naredil samo 100km
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6661
Avto: Kona 64_2018
3557
605

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Ja vrti se cca 9x hitreje kot guma, zdej si pa zaračunaj kolk obratov je to
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a matija »

App se je “na pol” povezal z avtom. Kaze pogodbe in ostale neumnosti. Ne kaze pa stanje baterije oz. nic vezano na avto. Postopek je sel cez, na koncu je zajamral da ne dobi podatkov od avta. Koda iz avta je bila uspesno prepisana v app, avto ima delujoco 4G povezavo.

Kaksna ideja obstojecih lastnikov?
Priponke
12A55F10-523F-47F8-8773-A78B8B41C390.png
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a matija »

Tule razlozi “in JUST a few days you will be able to get the benefits of all your connected services”. Resno, cakam nekaj dni ?

https://youtu.be/TQ0KNCbD6GE
Upup
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2813
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1440
1270

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Simon »

Ne vem kaj bi ti svetoval, ker meni se je takoj povezal. Drugega kot počakat itak ne preostane
matija
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Jaz sem čakal dobre štiri mesece, da so mi zrihtali prikaz lokacije avta.
Še predgretje/klimo preko aplikacije oziroma načrtovano naj porihtajo, pa bo skoraj vse delalo.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a matija »

Sem klical na asistenco, so vprasali enega serviserja ki je povedal enako, traja lahko tudi dan ali vec da se vklopi. Weird.

Avtek pa lustn. Relacija 80km, voznja vecinski del poti s 140km/h (realnih baje 135), nekaj vzpona nadmorske visine, vecino poti poraba 22-23kWh/100km, potem ob prispetju v LJ na dela na cesti in omejitve je do cilja padlo na 20kWh/100km. Res pa nisem vec navajen tovornjakarskega prehitevanja, ko vozim s 140km/h in se mi nekdo prilepi na rit - ni mozno pospesit in se hitro umaknit

Zelo pozitivno presenecenje ko sem opazil opremo (ki je najbolj mozna osnovna). Celo digitalni stevci, comfort access, in se marsikaj. Ce bo avto delal mislim da bomo zelo zadovoljni.
Simon, Sebastijan, evpolnilnice, mukwai, CRF, Tomtom, context, Nemelk, pirpy
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

2 meseca in 3 dni in 6800 km. Zelo smo zadovoljni... Je pa tudi meni app zablokira (se ni povezal z avtom), je pa v roku par ur spet bilo normalno.
matija
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a matija »

App zacel delat

Btw, kje vidim hitrost polnjenja? Mislim da je bilo 20kW+ glede na predviden cas zakljucka. Kje pa avto to pokaze? Se mi je mudilo it, na hitro nisem nasel ne na centralnem ne na sredinskem ekranu.
Simon, Tomtom
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

matija napisal/-a:App zacel delat

Btw, kje vidim hitrost polnjenja? Mislim da je bilo 20kW+ glede na predviden cas zakljucka. Kje pa avto to pokaze? Se mi je mudilo it, na hitro nisem nasel ne na centralnem ne na sredinskem ekranu.
Niti v app niti v avtu se ne vidi hitrost (pravzaprav moč polnjenja) - kW kot tudi ne količina prejete energije - kWh.
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

ZOEFan napisal/-a:
matija napisal/-a:App zacel delat

Btw, kje vidim hitrost polnjenja? Mislim da je bilo 20kW+ glede na predviden cas zakljucka. Kje pa avto to pokaze? Se mi je mudilo it, na hitro nisem nasel ne na centralnem ne na sredinskem ekranu.
Niti v app niti v avtu se ne vidi hitrost (pravzaprav moč polnjenja) - kW kot tudi ne količina prejete energije - kWh.
Če polniš preko aplikacije one charge, ali gremo na elektriko ti pokaže minutažo in koliko kwh ti je napolnilo... Pol pa sam izračuna koliko na uro.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a matija »

Hvala obema. No to pa je res skoda, da ne pokaze polnilne moci

Za OneCharge nisem vedel da pokaze za trenutno sejo, vidim le pretekle, mogoce petrol ne pokaze tega ce aktiviram z RFID kartico? Z aplikacijo nisem ze vec let.

GremoNaElektriko to zna, ampak spet ne, ce se aktivira z GENi kartico, ker ne gre za isti racun.
Tomtom
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Preko OBD in aplikacije na telefonu bi verjetno šlo? Če obstaja.
matija
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1626

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a pirpy »

V starem zoe samo preko canze.
matija
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Tomtom napisal/-a:
ZOEFan napisal/-a:
matija napisal/-a:App zacel delat

Btw, kje vidim hitrost polnjenja? Mislim da je bilo 20kW+ glede na predviden cas zakljucka. Kje pa avto to pokaze? Se mi je mudilo it, na hitro nisem nasel ne na centralnem ne na sredinskem ekranu.
Niti v app niti v avtu se ne vidi hitrost (pravzaprav moč polnjenja) - kW kot tudi ne količina prejete energije - kWh.
Če polniš preko aplikacije one charge, ali gremo na elektriko ti pokaže minutažo in koliko kwh ti je napolnilo... Pol pa sam izračuna koliko na uro.
Jaz sem mislil na aplikacijo My Renault.

Hitrost polnjenja se tekom polnjenja menja in še nikjer nisem zasledil, da bi operirali s tem podatkom - kW/h (kot na primer hitrost vožnje - km/h).
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Vem, da si govoril o app my renault.... Samo tam razen procentov ni ničesar.... V app one charge in gremo na elektriko, pa je nekaj podatkov več... Seveda če polniš preko. App-a...
matija
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Tomtom napisal/-a:Vem, da si govoril o app my renault.... Samo tam razen procentov ni ničesar.... V app one charge in gremo na elektriko, pa je nekaj podatkov več... Seveda če polniš preko. App-a...
Drži.

Pa tudi na sami polnilni postaji je ponavadi podatek, koliko časa si polnil in koliko kWh je polnilna postaja oddala (nekaj manj, izgube, je shranjenega v baterije).
Tomtom
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2813
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1440
1270

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Simon »

Renault SA delivered quite the shock in its sales figures this week to anyone who had only paid attention to Tesla Inc.’s stock chart. The French carmaker’s all-electric Zoe out-muscled the Model 3 as Europe’s best-selling electric vehicle in the first half of the year.

https://www.bloomberg.com/news/articles ... esla-or-vw

Bomo vidli, če ga bo v drugem polletju posekal ID.3...
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Zoe 52kWh”